Medipol Dil Okulu | Öğretim Görevlisi Mesleki Gelişim Birimi

Medipol Dil Okulu

Öğretim Görevlisi Mesleki Gelişim Birimi

Sosyal Aktiviteler

İstanbul Medipol Üniversitesi Dil Okulu Kulüpleri
Hazırlık koordinatörlüğümüzün Medipol Üniversitesi kulüplerinden farklı olarak hazırlık öğrencilerine özel olarak eyleme geçirdiği 4 farklı kulüp bulunmaktadır. Böyle bir oluşuma gidilmesinin ana sebebi hazırlık ders programının yoğunluğundan dolayı öğrencilerimizin üniversite bünyesindeki resmi kulüplere katılımlarının zor olmasıdır. Yoğun hazırlık
eğitiminde temel alanlarda öğrencilerimize sunduğumuz bu etkinlikleri Konuşma, Sosyal Sorumluluk, Eğlence ve Drama Kulüpleri olarak 4 ana kategoride inceleyebiliriz. Bu kulüpler resmi kulüplerin aksine üyelik gerektirmeyen ve etkinlik bazlı işleyen kulüplerdir. Yani o haftaki bir kulüp etkinliğine kayıt yaptırarak katılım sağlayabilirsiniz. Herhangi bir sınırlama yoktur.

Sosyal Sorumluluk Kulübü
Sosyal Sorumluluk Kulübünün amacı belli konularda öğrencilerimizin farkındalık kazanmalarına yardımcı olmaktır. Aynı zamanda sorumluluk sahibi bir birey olmanın aslında çok kolay olduğunu göstermektir. Etkinliklerimiz içinde hayvan barınağı gezileri, kermesler, çevre temizliği, bakıma muhtaç hayvanlara yardım, kıyafet bağışları gibi sosyal sorumluluk
projeleri bulunmaktadır.

Eğlence Kulübü
Eğlence kulübümüzün amacı hazırlık öğrencilerimin sosyalleşmesini sağlamak ve İstanbul gibi mega bir kentin bize sunduğu olanakları kullanmaktır. Aynı zamanda farklı bölümlerden insanlarla tanışarak öğrencilerimizin arkadaş çevresini genişletmesine yardımcı olmaktır.
Özellikle grup oyunlarıyla bir ekip olarak hareket etmenin önemini öğrencilerimize aşılamaktır. Etkinliklerimiz arasında orienteering, bowling, lasertag ve paintball gibi oyunlar bulunmaktadır.

Drama Kulübü
Drama kulübümüz kendini tiyatro alanında geliştirmek isteyen öğrencilerimize yöneliktir. Ayrıca makyaj, dekor, kostüm gibi alanlara ilgili öğrencilerimizin de görev alabileceği geniş kapsamlı bir kulüptür. Her akademik yıl sonunda İngilizce bir tiyatro gösterimiz olmaktadır.
Öğrencilerimiz yıl boyunca bu oyuna hazırlanarak hem İngilizcelerini geliştirmektedir hem de takım olmayı öğrenmektedir.

Konuşma Kulübü
Konuşma Kulübümüzün amacı İngilizce konuşma konusunda çekingen, utangaç veya yetersiz olan öğrencilerimizin maksimum 10 kişilik olan konuşma sınıflarında bu sorunlarını atlatmalarına yardımcı olmaktır. Konuşma kulübümüz sınav haftaları hariç her hafta cuma günleri 11.20-12.05 saatleri arasında konuşmalarını geliştirmek isteyen tüm  öğrencilerimize açık bir etkinlik olarak düzenlenmektedir. Öğrencilerimizin yapması gereken tek şey gelmek istedikleri konuşma dersi için Dil Okulu Web Sitesinden ilgili linke tıklayarak kayıt yaptırmalarıdır.

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.