Kadromuz

Medipol_universite_logo-zeminsiz1

Dil okulumuzda ve üniversitemiz bölümlerinde hizmet vermekte olan öğretim görevlilerimizin isme göre sıralı listesi.


Açelya Çakmak Kotan
[email protected]

Açelya Çakmak Kotan, lisans eğitimini 2010-2014 yılları arasında Doğuş Üniversitesi İngiliz Dili Edebiyatı bölümünde tamamlamış ve onur derecesi ile mezun olmuştur. 2012-2013 döneminde değişim programı kapsamında Almanya’da Köln Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim görmüştür. Üniversiteden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde pedagojik formasyon sertifikasını almıştır. İngilizce öğretmenliği kariyerine özel bir dil kursunda çalışarak başlamış; 2013-2015 yılları arasında çeşitli dil kurslarında çalışmaya devam etmiştir. 2015 yılında çalışmaya başladığı özel bir kolejde, Ağustos 2021’e kadar 6 yıl süresince İngilizce öğretmenliği yapmış ve aynı zamanda İnglizce bölüm başkanlığı görevini üstlenmiştir. Bu süreçte, Model United Nations (MUN) konferanslarına öğrencilerini delege olarak hazırlamış ve danışman öğretmen olarak MUN konferanslarında görev almıştır. Ekim 2021’den itibaren kariyerine İstanbul Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak devam etmektedir.


Akın Özdemirler
[email protected]

Akın Özdemirler, 2020 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olup öğretim hayatına ilkokulda başlamıştır. Mesleğinin ikinci senesinde Medipol Üniversitesine katılmıştır ve halen orada devam etmektedir.

 


Alperen Mutlu

[email protected]

Öğretim Görevlisi Alperen Mutlu, eleştirmen, filolog, yazar ve çevirmendir. İngiltere’de yetişmiş olan Mutlu, eğitimini Birleşik Krallıkta aldıktan sonra; lisans derecesini Karadeniz Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden yüksek onur derecesiyle aldı. Prof. Dr. Mustafa Zeki ÇIRAKLI’nın (narratolojist) yazdığı “Eski Defterler” adlı şiir kitabını lisans tezi olarak tercüme etti. Akademik ilgi alanları arasında eko-eleştiri, feminizm, eko-teoriler ve ekolojik kirlilik bulunmaktadır; ayrıca eko-cinsiyet, vücut, hayvanlar, zehirli ortamlar ve eko-estetik gibi konularda da araştırmalar yapmış ve bu alandaki çalışmaları kaleme almıştır. Mutlu İstanbul Medipol Üniversitesi’nde Öğretim Görevliliğini sürdürmekle birlikte aynı zamanda Aurum Sosyal Bilimler ve Innovations in Language Teaching (Hakemli Dergi / Doçent. Dr. Elif DEMİREL) Dergi’lerinde de İngilizce dil editörü olarak çalışmaktadır.


Asiye Çelikkol
[email protected]

Asiye Çelikkol lisans derecesini Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde, İstanbul Üniversitesi’nde 2011 yılında tamamlamış ve aynı üniversitede Pedagojik Formasyon Sertifikasını almıştır.  Yüksek lisans derecesini 2015 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı Edebiyat alanında tamamlamıştır. Medipol Üniversitesi’nin dil okulunda çalışmaya başlamadan önce İstanbul Aydın Üniversitesi’nde öğretim görevlisi ve yönetici olarak görev almıştır. Ayrıca, aynı üniversitede TOEFL eğitimi de vermiştir.


Ahmet Aslan
[email protected]

AHMET ASLAN aslen Kahramanmaraşlıdır ve Şubat 2017’den itibaren İstanbul’da yaşamaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği lisans programını 2011’de İzmir’de tamamlamıştır. Mezuniyet sonrası İzmir’de çeşitli dil okulları ve özel okullarda farklı yaş gruplarıyla ilk öğretmenlik deneyiminden sonra İstanbul’da sırasıyla Altınbaş, Piri Reis, Nişantaşı ve Beykent üniversitelerinde hazırlık ve bölüm derslerini vermiştir. 2020 yılı Ekim’inde Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. İlgileri ve hobilerini mesleği gereği dili İngilizce olan sosyal etkinlikleri takip etmek, kitap okuma klüpleri, açık mikrofon etkinlikleri, sinema festivalleri takibi ve sivil toplum kuruluşlarında gönüllülük yapmak olarak sıralamaktadır. Kariyer hedefleri arasında İngilizce Öğretmenliği Master’ı ve Celta bulunmaktadır. Ayrıca disiplinerarası merak ve kavrayış ve performans sanatlarına ilgisi gereği Sosyal Bilimler (Psikoloji,Sosyoloji) ve Güzel Sanatlar alanlarından Kültür Sanat Yönetimi, Tiyatro üstüne yüksek lisans yapmak gibi hayalleri henüz karar aşamasındadır. Üniversite yıllarında Toplum Gönüllüleri Vakfı’nda gönüllülük yapmış ve sosyal faydanın, değişimin paydaş kültürü sayesinde karşılıklı bir dönüşümü getirdiğine şahit olmuş ve çalıştığı üniversitelerde hazırlık bölümlerinde öğrencilerle yapılan gönüllülük tecrübesinin öğrencilerin kendi yaşamında bir fark yarattığını deneyimlemiştir. Dezavantajlı gruplar(mülteciler) ve çocuklarla çalışan vakıf ve derneklerle etkinliklere katılmaktadır.


Aleyna Şahin
 [email protected]

 Aleyna Şahin, lisansını İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Ayrıca İstanbul Aydın Üniversitesinden İngilizce Öğretmenliği Sertifikası bulunmaktadır. Ardından Farklı özel kurumlarda İngilizce öğretmenliği görevi yaptı. 2020 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaya başlamıştır.


Almina ESEN
[email protected]

Karadeniz Teknik Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatı Bölümü’nden onur öğrencisi olarak mezun oldu. Pedagojik Formasyon Sertifikası’nı İstanbul Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden aldı. Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde, konferans sorumlusu iken, bölüm başkanlığında gönüllü asistan olarak çalıştı. Ayrıca Manchesster Dil Okulları ve İTÜ ETA Vakfı Doğa Kolejleri’nde İngilizce Öğretmenliği yapmıştır.


Alpaslan Çiftçi
[email protected]

Alpaslan Çiftçi lisans derecesini Karadeniz Teknik Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatı Bölümünde tamamladı ve yüksek onur derecesi ile mezun oldu. Ayrıca, 2017-2018 yıllarında Erasmus+ değişim öğrencisi olarak Polonya, Lodz Üniversitesi İngiliz Çalışmaları Enstitüsünde öğrenim gördü. Lisans eğitimi sırasında, 6. Uluslararası KTUDELL Konferansı’nda “Kazuo Ishiguro’nun Beni Asla Bırakma Romanında Varoluşsal Post-humanist Mücadele” isimli makalesini sundu. 2021 yılı itibariyle İstanbul Medipol Üniversitesine katılmadan önce çevirmen, İngilizce öğretmeni ve konferans asistanı olarak çalışmıştır.

 


Aysun Gündüz
[email protected]

Aysun Gündüz, lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde 2004 yılında tamamlamıştır. 2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinde İngilizce Öğretmenliği Pedagojik formasyonu almıştır. 2006-2019 yılları arasında Doğa Koleji, Marmara Koleji, Okan Üniversitesi, İstek Vakfı gibi çeşitli okullarda ilkokul ve ortaokul kademelerinde İngilizce öğretmenliği ve Bölüm Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. 2021 Kasım ayından beri Medipol Üniversitesi Dil Okulu bünyesinde Öğretim Görevlisi olarak görev almaktadır


Ayşe Kılıç
[email protected]

Ayşe Kılıç lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nde 2011’ de tamamlamıştır. Aynı yıl, Ulusal Ajans’ tan kazandığı bursla Comenius programı kapsamında Barcelona, İspanya’ ya gitmeye ve orada bir ortaöğretim kurumunda asistan öğretmen olarak İngilizce dersler vermeye hak kazanmıştır. İngilizce derslerin yanı sıra Türk kültürünü öğretmek amacıyla paylaşımlar yapmış ve bu konuda birçok etkinlik düzenlemiştir. İspanya’ da kaldığı süre içinde İspanyolca dil eğitimi alarak yerel dil üzerinde yetkinlik elde etmiştir. Görevini tamamlayıp Türkiye’ye döndükten sonra, çeşitli dil kurslarında ve özel okullarda görev yapmıştır. Görev aldığı okullarda derslerin yanı sıra öğrencileriyle bir çok İngilizce drama oyunları sergilemiş ve farklı gruplarla çalışarak onların dünyadaki en prestijli etkinliklerinden biri olan Destination Imagination’ın Türkiye turuna katılımlarına destek olmuştur. Bir meslektaşının daveti üzerine 20 19 yılında Nişantaşı Üniversitesi’ nde çalışmaya başlamıştır. Oradaki öğrencileriyle de biriktirdiği anılarını yanına alarak, İstanbul Medipol Üniversitesi Dil Okulu Ailesine katılmaya karar vermiş ve Ekim 2020 ‘den beri de buradaki görevini sürdürmektedir. Öte yandan aynı zamanda Maltepe Üniversitesi,  İngiliz Dili Eğitimi Lisansüstü eğitim programında eğitimini sürdürmektedir.  


Baris Gunay

Barış Günay
[email protected]

Barış GÜNAYlisans derecesini 2000’de İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Hava kuvvetleri Akademisi’nde mesleki İngilizce dersleri vermiştir. İstanbul Medipol Üniversitesinin bir üyesi olmadan önceçeşitli dil okullarında ve özel kurumlarda İngilizce öğretmeni olarak görev yapmıştır. 2015 yılından bu yana İstanbul Medipol Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır ve çeşitli bölümlerde genel İngilizce ve mesleki İngilizce dersleri vermiştir. 2020 – 2021 eğitim dönemi itibarı ile hazırlık kadrosunda yer almaktadır.


Barış Varçin
[email protected]

Baris Varçin, Birleşik Krallık’ta çeşitli bölümlerde 15 yılı aşkın bir süredir N.H.S’de (Ulusal Sağlık Servisi) yönetim düzeyinde çalıştı. Aynı zamanda nitelikli bir ilk yardım eğitmen görevlisidir. Bu süre zarfında Cambridge Üniversitesi’nden CELTA yeterliliği aldı. Kalifiye olduktan sonra yurtdışına taşındı ve sadece Turkiye’de değil, diğer ülkelerde de çeşitli kurum ve kuruluşlarda ilk yardım, tıbbi ve genel İngilizce dersleri verdi.


Begüm Sarıdede

Begüm Sarıdede, lisans eğitimini İngilizce öğretmenliği alanında Yıldız Teknik Üniversitesinde tamamlamış olup yüksek lisansına İstanbul Üniversitesi yabancılara Türkçe öğretimi bölümünde devam etmiştir. Northern Virginia Community College’da öğretmenlik ve TESOL eğitimi almıştır. 2020 yılında Fulbright bursu bile New York Üniversitesinde Türkçe dil asistanlığı yapmış ve doktora dersleri almıştır. Doktora eğitimine İstanbul Üniversitesi dilbilimi bölümünde devam etmektedir. 2017 yılından beri öğretim görevlisi olarak İstanbul Medipol Üniversitesinde çalışmaktadır.


Begüm Tunç
[email protected]

Begüm Tunç 2012 yılında Dumlupınar Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Aynı üniversiteden Pedagojik Formasyon Sertifikasını almış olup, lisans eğitimini değişim öğrencisi olarak Universidade do Minho’da tamamlamıştır. Lisans eğitiminin ardından çeşitli kurumlarda birçok farklı yaş grubuna farklı yeterlilik seviyelerinde uzun yıllar dil eğitimi vermiştir ve akabinde eğitmenlik kariyerine yükseköğretim kurumlarında devam etmiştir. Mesleki gelişim aktivitelerinin yani sıra, kendisi İstanbul Aydın Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı yüksek lisans programında eğitimine devam etmektedir. Kendisinin “Exile and Displacement in Khirbet Khizeh, I Saw Ramallah ve Journal of an Ordinary Grief “ başlığıyla yayımlanmış araştırma makalesi bulunmaktadır. 2021 – 2022 akademik yılı itibari ile İstanbul Medipol Üniversitesi Dil Okulunda görev yapmaktadır. 


Begüm Yağız
[email protected]

Begüm Yağız, Kadir Has Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Öğreniminin 2. yılında Chicago’da North Central Koleji’nde değişim öğrencisi olarak bulunmuş Amerikan Çalışmaları bölümünden dersler almıştır. 2016 yılında, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Pedagojik Formasyon sertifikasını almıştır. Çeşitli dil okullarında genel İngilizce ve Proficiency sınavı dersleri vermiştir. 2017 yılında, gönüllü olarak bir ortaokulda çalışmıştır. 2019 yılında yüksek lisans eğitiminiİstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Kültürel İncelemeler alanında tamamlamıştır. 2018 yılından beri Medipol Üniversitesi’nde çalışmaya devam etmektedir.

 


Betül Sağıroğlu

Betül Sağıroğlu, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliğinde 2015 yılında tamamlamıştır. Trakya Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Bölümü’nde yüksek lisans yapmaktadır. 2014’ten 2016’ya kadar çeşitli dil okullarında genel ve sınav odaklı İngilizce dersleri vermiştir. 2016’dan 2020’ye kadar İstanbul Gelişim Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda çalışmış, bu süre içerisinde 1 yıl Sınav Komisyonu Başkanlığı, 6 ay da Okul Dışı Aktiviteler Komisyonu Başkanlığı yapmıştır. 2021 Eylül ayından beri Medipol Üniversitesi bünyesinde Öğretim Görevlisi olarak görev almaktadır. 


Burcu Altun Günay
[email protected]

Burcu Altun Günay 2002’de İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Üniversite öğrenciliği sırasında Vefa Lisesi’n de stajını tamamlamıştır. Pedagojik Formasyon Sertifikasını 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Fakültesi’nden almıştır. Mezun olduktan sonra bir havacılık okulunda öğretmenlik kariyerine başlamış, pilot ve uçuş görevlisi adaylarına genel ve havacılık İngilizcesi dersleri vermiştir. Ayrıca çeşitli özel Dil Eğitim Merkezlerinde İngilizce öğretmeni olarak çalışmıştır. 2004-2013 yılları arasında IELTS, TOEFL, YDS ve İngilizce yeterlilik sınavlarına öğrenciler hazırlamıştır. Bunun yanında 2005-2016 yılları arasında bir Anadolu ve Turizm İşletmeciliği Lisesi’nde genel ve mesleki İngilizce dersleri vermiştir. Yüksek lisansını İstanbul Yeniyüzyıl Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü birincisi olarak 2021 yılında tamamlamıştır. 2016 yılında Medipol Üniversitesi Dil Okulu’na katılmıştır ve o zamandan beri Medipol Üniversitesi’nin çeşitli bölümlerinde Genel ve Mesleki İngilizce dersleri vermektedir.


Burcu Demirel

Burcu DEMİREL, 1995 yılında Ankara’da doğdu. 2018 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık (İngilizce-Fransızca-Türkçe) Bölümü’nde lisans derecesini aldı. Cumhuriyet Üniversitesi’nde okurken Fransa’da hem Erasmus+ Öğrenci Değişim Programı’na (2015-2016) hem de Erasmus+ Staj Programı’na (2018) katıldı. 2018 yılında Pedagojik Formasyon Sertifikasını aldı. Aynı yıl, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘’2018 Genç Çevirmenler Yarışması”na katıldı ve Fransızca alanında üçüncü oldu. 2019 yılında İstanbul Okan Üniversitesi’nde ‘’Çeviribilim Yüksek Lisans Programı”na başvurdu. 2020 yılında bir dil kursunda İngilizce öğretmeni olarak çalıştı. Daha sonra, 2021 yılında bir devlet okulunda İngilizce Öğretmeni olarak çalıştı. Bu arada, özel İngilizce dersleri vermeye başladı. 2021 yılında Çad’dan gelen Stajyerler için Petrofizik ve Sondaj Eğitim Programına Fransızca tercüman olarak katıldı. 2021 Eylül’den beri İstanbul Medipol Üniversitesi bünyesinde Öğretim Görevlisi olarak çalışmakta ve aynı zamanda İstanbul Okan Üniversitesi’nde Çeviribilim Programı’nda yüksek lisans eğitimine devam etmektedir


Burcu Piri
[email protected]

Burcu Piri, İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden 2004 yılında mezun olmuşturPedogojik Formasyonunu da 2004 yılında İstanbul Üniversitesinde tamamlamıştırYüksek lisans çalışmasına İngiliz Dil Eğitimi alanında Yeditepe Üniversitesinde başlamış ve tez yazma sürecinde devam etmektedir. 15 yıl boyunca bir çok özel okul bünyesinde İngilizce öğretmeni olarak çalışmıştır. 2019 dan beri Medipol Üniversitesi Dil Okulu bünyesinde çalışmaktadır.


Burçin Sever
[email protected]

Burçin Sever İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden onur derecesi ile mezun oldu. 2018 yılında Erasmus öğrenci değişim programı ile Çek Cumhuriyeti Pardubice Üniversitesi’nde eğitim gördü. İstanbul Üniversitesi Dil Kulübünde bölüm dili İngilizce olan öğrencilere yönelik açılan konuşma sınıfında öğretmenlik yaptıktan sonra, stajını Vefa Lisesi’nde tamamla. 2020 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaya başla. 


Büşra Çalışkan
[email protected]

Büşra Çalışkan lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde 2017’de tamamladı ve İstanbul Üniversitesi’nden Pedagojik Formasyon Sertifikası aldı. Ardından İstanbul’da farklı üniversitelerde görev aldı. Eylül 2021 itibariyle İstanbul Medipol Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir.


Cansu Çiprut
[email protected]

 

Cansu Çiprut, İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede İngilizce Öğretmenliği Pedagojik Formasyon ve Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi programlarını tamamladı.Yüksek Lisans derecesini İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde metafizik İngiliz şiiri üzerine yazdığı “John Donne Şiirinde Aşkınlık Deneyimi” başlıklı tezi ile aldı. Hala İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde ikinci lisans öğrenimine devam etmektedir. Lisans yıllarından itibaren disiplinlerarası çalışmalar ile ilgilenmektedir.”Beyaz Tavşandan Drakula’ya Edebiyat ve Müzik” ve “Bir Truffaut Filmi: Fahrenheit 451 ve Bibliokost” başlıklı bildirileri ile İstanbul Üniversitesi İngiliz Edebiyatı festivallerinde sunum yapmıştır. İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü tarafından ulusal olarak düzenlenen II. Korku Anlatıları Konferansı’na “Bir Modern Zaman Masalının Hiçbir Zamana Ait Olmayan Çocuğu: Edward Makaseller” başlıklı bildirisi ile katılmıştır. 2009 yılından beri çeşitli özel eğitim kurumlarında Genel İngilizce, YDS (LYS-5),KET ve Cambridge Young Learners sınavlarına hazırlık alanlarında İngilizce öğretmeni ve Altınbaş Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulunda öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Ladino bilmektedir İspanyolca öğrenmeye ve disiplinlerarası çalışmalarına devam etmektedir.

 


Celal SariogluCelal Sarıoğlu
[email protected]

Celal Sarıoğlu, lisans derecesini Karadeniz Teknik Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü, İngiliz Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı’nda tamamladı. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Okan Üniversitesi Çeviribilim Ana Bilim Dalı’nda tamamladı. Halen Sakarya Üniversitesi Çeviribilim Doktora programında eğitimine devam etmektedir. Oxford Teachers’ Academy’den “Yetişkinlere İngiliz Dili Eğitimi” aldı, ve “Öğrenci Temelli Eğitimde Teknoloji Kullanımı” üzerine 6ncı Uluslararası Dil Eğitim Konferansı’nda katılımcı olarak yer aldı. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde “Yazma Becerisi Öğretilmesi” üzerine sunum yaptı. Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde “Mesleki Gelişim Seminerleri”ne katıldı. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Karadeniz Teknik Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Beykent Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde görev almıştır. Bunların yanında çeşitli dil eğitim kuruluşlarında eğitmen ve idari görevli olarak çalışmış, sınav komisyonlarında hizmet etmiştir. Celal Sarıoğlu 2014 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev almaktadır.


Cihad Furkan Eliaçık
[email protected]

Cihad Furkan ELİAÇIK, tamamladığı lisanslar sırasıyla  Gazi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği, Anadolu Üniversitesi- Uluslararası İlişkiler ve Altınbaş Üniversitesi – Hukuk Fakültesi (%30 İngilizce). Yüksek Lisansını Özyeğin Üniversitesi –Sosyal Bilimler Enstitüsü- Kamu Hukuku alanında yapmıştır. Doktora eğitimi ise İstanbul Medipol Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku alanında devam etmektedir. “Uluslararası Hukuk Bağlamında Nükleer Santrallerin Siber Güvenliği” adlı yayınlanmış bir kitabı mevcuttur. Ulusal/Uluslararası katıldığı/yürüttüğü muhtelif projeler vardır. Amacı iyi İngilizce bilen girişimci üniversite öğrencileri yetiştirmek olan Farabi Talks’ın kurucu direktörüdür. İstanbul Bölge Mahkemelerinde “Bilirkişi” sıfatıyla kamu hizmeti vermektedir. İstanbul Bölge Mahkemelerinde “Bilirkişi” sıfatıyla kamu hizmeti vermektedir. Adalet Bakanlığı/İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi/Adalet Komisyonu Başkanlığında Tercüman (İNGİLİZCE) Bilirkişi listesine kayıtlıdır. Ayrıca, İstanbul Bilirkişilik Bölge Kurulu’nda Konkordato Komiseridir. Harvard ve MIT Üniversitelerinde Konuk Araştırmacı olarak bulunmuş olup evli ve 1 çocuk babasıdır.


Derya Güngör
[email protected]

DDerya Güngör, Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden ve Metin Yazarlığı yan dal programından 2014 yılında mezun olmuştur. Ayrıca aynı dönemde Anadolu Üniversitesi Marka İletişimi önlisans programını tamamlamıştır. 2015 yılında LondraOxford House College bünyesinde CELTA almaya hak kazanmıştır. İstanbul Aydın Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmış ve Remedial Teaching Center bünyesinde yer almıştır. 2016 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Dil Okulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. İstanbul Medipol Üniversitesi- Medya ve İletişim Sistemleri yüksek lisans bölümünde eğitimine devam etmektedir. 


Derya Komar
 [email protected]

Derya Komar, birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü 2011 yılında tamamladıktan sonra kariyerini İngilizce alanına yöneltip, 2018 yılında İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi süresince mütercim olarak staj yapıp, aynı üniversitede Pedagojik Formasyon sertifika programını tamamlamıştır. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Wall Street English ve Dilko English’te İngilizce öğretmeni olarak görev almıştır. 2020 Ekim ayından beri İstanbul Medipol Üniversitesi Dil Okulu bölümünde okutman olarak çalışmaktadır.


Dilara Saygılı
dilara.[email protected]

Dilara Saygılı lisans derecesini İstanbul Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümünde 2019 yılında tamamladı ve İstanbul Üniversitesi’nden Pedagojik Formasyon sertifikası aldı. Mezuniyetinin ardından farklı kolejlerde İngilizce öğretmeni olarak çalıştı. Eylül 2021 tarihi itibariyle İstanbul Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

 


Duygu Yalçıner
[email protected]

Duygu, lisansını Yeditepe Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nde yapmıştır. Aynı zamanda, bir drama derneğinde üye ve yaratıcı drama derslerine katılımcı olarak yer almıştır. Bu dernek kapsamında bazı gönüllü çalışmalara ve yaratıcı drama üzerine konferanslara katılmıştır. Çeşitli özel dil kurslarında İngilizce okutmanı, sınav hazırlama ve sınav uygulayıcısı olarak çalışmıştır. Medipol Üniversitesi, Dil Okulu’nda işe başlamadan önce Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda çalışmıştır. Burada, derslerin yanı sıra; okul müzikali, genel kültür yarışmaları gibi öğretim programı dışındaki çeşitli aktivitelerde öğrencilere yardımcı olmuştur. 2019’da öğrenci motivasyonunu artırmaya yönelik, eğitmen eğitimi programına katılmıştır. Eğitim, internet üzerinden, Oregon Üniversitesi ve American Elçiliği’nin e-öğrenme birimi tarafından düzenlenmiştir. Bu programın sonunda, Duygu hem programdaki hem de sınıflarındaki deneyimlerini Eskişehir Osmangazi Üniversitesin’deki İkinci İngilizce Dili Eğitimi Konferansı’nda sunmuştur. Duygu, Ekim 2020’den beri Dil Okulu’nda çalışmaya devam etmektedir. Yakın bir zamanda yüksek lisans programına başlamayı çok istemektedir.


Ebru Eskiçırak
[email protected]

Ebru (AYLANGAN) ESKİÇIRAK, lisans eğitimini Orta Doğu teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde 2008 yılında tamamladı. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce yaklaşık 10 sene Gazi Üniversitesi’nde görev yapmış; Sınav Bürosu, Program ve Materyal Geliştirme Ofisi bünyelerinde yer aldıktan sonra Akademik Koordinatör olarak çalışmış; genel hazırlık, Tıp Fakültesi İngilizce Hazırlık, Mimarlık Fakültesi mesleki İngilizce derslerinin yanı sıra TOEFL, IELTS, YDS ve SAT dersleri vermiştir. Ebru ESKİÇIRAK, 2018-2019 akademik yılından itibaren İstanbul Medipol Üniversitesi’nde görev yapmaya başlamıştır.


Elif Erbay
[email protected]

Elif ERBAY lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Üniversiteden mezun olduktan sonra ise Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde  Dil Okulu’nda çalışmıştır. Şu anda ise Medipol Üniversitesi Dil Okulu’nda çalışmaktadır.


Elifnur Dayıoğlu
[email protected]

Elifnur Dayıoğlu lisans eğitimini 2018 yılında Marmara Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Bölümü’nde Onur Derecesi ile tamamladı. Aynı yıl, yüksek lisans eğitimine Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde başladı. Yüksek lisansında tez aşamasında olup tez konusu “Türk ve Amerikan Kadın Yazarları Ekofeminist Açıdan Okunması”. Kariyerine Marmara Üniversitesi’nde öğrenci asistan olarak başlayan Elifnur mezun olana kadar orada çalıştı. Medipol Üniversitesine gelmeden önce, Üsküdar Üniversitesi’nde Yabancı Diller bölümünde görevli olarak çalışıyordu.


Elif Gülşahin

Elif Gülşahin Marmara Üniversitesi İngiliz Dili Eğitim bölümü mezunudur. Bunun yanı sıra, Anadolu Üniversitesinin ön lisans programlarından Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümü mezunudur. 2018 ve 2021 yılları arasında hem İngilizce Öğretmeni hem de Sınav Hazırlama Birimi üyesi olarak İstanbul Okan Üniversitesi bünyesinde çalışmıştır. 2021 Eylül ayı itibarıyla İstanbul Medipol Üniversitesinde İngilizce Öğretmeni olarak çalışmaya başlamıştır. Kendisi İstanbul Üniversitesi Dilbilimi Araştırmaları bölümünde yüksek lisans eğitimini devam ettirmektedir.


Emine Nur Yüksel

 

E. Nur Yüksel, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında tamamlamış olup pedagojik formasyon eğitimini de aynı üniversitede almıştır. 2021 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır.


Emin Gürkan
[email protected]

Emin Gürkan Samsun’da doğdu. Lisans eğitimini 2016 yılında Sakarya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü (ELT) tamamladı. Lisans eğitimine devam ederken Erasmus+ Öğrenci Değişim Programına (2015-2016) katılma imkânı sağladı. Yabancı Diller Bölümü’nde genel not ortalamasına göre birinci olduğu için Eğitim Fakültesi Dekanı tarafından ödüllendirildi. 2017 yılında Uludağ Üniversitesi’nde İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalında Yüksek Lisans eğitimine başladı. Eğitimi sırasında Bilgi İletişim Teknolojileri ile ilgili uluslararası bir dil konferansında hem makale yazmış hem de sunmuştur. 2020 yılında Kültürlerarası İletişim Duyarlılığı konulu tezini başarı ile tamamlayarak bilim uzmanlığını elde etti. 2021 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde ‘İngiliz Dili Eğitimi Doktora Programı’na başvurdu. Zorlu bir seçim sürecinin ardından programa kabul edildi. İş tecrübesi olarak farklı özel üniversitelerden yüzlerce öğrenciye ders verdi. Ayrıca, bazı uluslararası şirketlerde İngilizce eğitmeni olarak çalıştı. Hobi olarak satranç oynamakla ilgileniyor. Sakarya üniversitesinde üç kez satranç şampiyonluğu bulunmaktadır. Eylül 2021’den bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmakta ve aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi’nde doktora eğitimine devam etmektedir


Emre Can Şenel
[email protected]

Emre Can Şenel, TOBB Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi sürecinde TOBB ETÜ Yabancı Diller okulunun de yer aldığı birden fazla birimde staj eğitimini tamamlamıştır. 2019 yılından itibaren, Karabük Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde yüksek lisans eğitimi almaktadır. Çalışma hayatına çeşitli dil kurslarında başlayan Emre Can Şenel, kariyerine İstanbul Medipol Üniversitesi’nde devam etmektedir.


Enis Işık
[email protected]

Enis Işık 2016 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. Yüksek Lisans eğitimi Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Eğitimi Tezli) bölümünde devam etmektedir. Lisans eğitmi boyunca çalıştığı ‘İş İngilizcesi Eğitimi’ kurumunu takip eden 3 yılda özel okullarda ortaokul ve lise kademesinde İngilizce öğretmeni olarak görev almıştır. Medipol Üniversitesi’ne gelmeden önce Üsküdar Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışıyordu.


Ertuğrul Akın
[email protected]

Ertuğrul Akın, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde 2017 yılında tamamlamıştır. 2016 yılında Robert Koleji’nde öğretmenlik mesleğine stajyer İngilizce öğretmeni olarak başladığı günden bu yana çeşitli okullarda İngilizce öğretmenliği yapmıştır. Öğretmenlik kariyerinin ilk yıllarında Amerikan Devleti’nin Fulbright bursunu kazanıp, bir yıl boyunca University of Kansas’ta Fulbright yabancı dil öğretim asistanı olarak Türkçe öğretip 2019 yılında programını tamamladı. 2020 yılında Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce, Şehir Üniversitesi’nde İngilizce okutmanı olarak çalıştı. Orta Doğu Çalışmaları ve Küresel Cinsiyet Politikası alanlarında yüksek lisans yapmayı planlıyor.


Esma Bağcı
[email protected]

Esma BAĞCI, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İş hayatında ilk tecrübesine kurumsal bir firmada başladı. Ardından akademik kariyerine Nişantaşı Üniversitesi’nde Yabancı Diller Yüksekokulu’nda başladı. Kariyerine Bahçeşehir Koleji’nde İngilizce Öğretmeni olarak devam etti. 2018 yılında, İngilizce Dil Eğitimi programı çerçevesinde öğrencileriyle birlikte Ottawa’da bir değişim programına katıldı. Medipol Üniversitesi’nde göreve başlamadan önce Nişantaşı Üniversitesi’nde bir yıl daha Yabancı Diller Yüksekokulu ve fakülte bölümlerinde okutman olarak çalıştı.


Esra Didem Aydın
[email protected]

Esra Didem Aydın, Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi bölümünden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulunda okutman olarak başladığı kariyerine TÖMER İngilizce bölüm başkanı olarak devam etmiştir. Daha sonra Üsküdar Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu Müdür Yardımcısı ve Müfredat ve Materyal Geliştirme Koordinatörü olarak görev yapmıştır. Eğitim kariyerine bir süre Kalite Kontrol Müdürlüğü yaparak ara verdikten sonra 2020-2021 akademik yılında Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır.


Esra Günseli Erol
[email protected]

Esra Günseli EROL, 2018 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. Mezun olduğu tarihten itibaren Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. İstanbul Medipol Üniversitesi’nin bünyesine katılmadan önce Altınbaş Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda iki buçuk yıl çalışmış olup, ESP (English for Specific Purposes) alanında müfredat ve materyaller hazırlayarak, içerik üretici olarak da görev almıştır. ESP, ELT (English Language Teaching) ve Linguistics (Dilbilim) alanlarında çeşitli çalışmalar yürütmektedir.


Fadime Kocapınar Batmaz
[email protected]

Fadime Kocapınar Batmaz lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesinde İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Buradaki eğitimini 2017 yılında tamamladıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansına başlamıştır. Tez çalışmasında bilinçli farkındalık eğitiminin insanların tüketim alışkanlıkları üzerindeki etkisini araştırmıştır ve buradaki eğitimini 2019 yılında tamamlamıştır.  Şu anda Sosyal Bilimler biriminin bir üyesi olarak Medipol Dil Okulunda çalışmaktadır.


_mg_3022

Feray Gümüş
[email protected]

Feray Gümüş, Dokuz Eylül Üniversitesi, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nden 2008 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetinden sonra çeşitli dil okullarında İngilizce öğretmenliği ve yöneticilik yapmıştır. CELTA sertifikası bulunmaktadır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İngiliz Dili Eğitimi yüksek lisansını başarı ile tamamlamıştır. Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nde çalışmıştır. 2016 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.


_mg_3011

Filiz Mizrak
[email protected]

Filiz Mizrak 2009 yilinda Istanbul Universitesi, Amerikan Kulturu ve Edebiyati bolumden mezun oldu. Yuksek lisans egitimini Bahcesehir Universitesi’nde Executive MBA uzerine tamamladi. Şuanda, Medipol Üniversitesinde, Yönetim ve Strateji doktora programında tez çalışmalarını sürdürmektedir. 2016 yılından beri, İstanbul Medipol Üniversitesinde İngilizce eğitimi vermektedir.


Gaye Gözde Üstündağ
[email protected]

Gaye Gözde Üstündağ 2011 yılında tam burslu olarak yerleştiği İstanbul Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünden 2016 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults) sertifikasını International Training Institute’ten almış ve mesleğine başlamıştır. 2019 yılında öğretim görevlisi olarak İstanbul Medipol Üniversitesi bünyesine katılmadan önce, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde görev yapmıştır.


Gizem Yılmaz

Gizem Yılmaz lisans derecesini Yıldız Teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Değişim öğrencisi olarak Almanya Potsdam Üniversitesi’nde Dilbilim bölümünde eğitim görmüştür. Kariyerine bir dil kursunda başlayan Gizem, daha sonra Barselona’da bir devlet okulunda asistan İngilizce öğretmeni olarak çalışmıştır. Ayrıca İstanbul Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi alanında yüksek lisansa başlamıştır. Medipol Üniversitesi’nden önce ise Üsküdar Üniversitesi Hazırlık Okulu’nda görev yapmıştır. 


Gökçe Doğan Şaltan
[email protected]

 

Gökçe Doğan Şaltan, yüksek lisans derecesini 2019’da İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde yapmıştır. Tezini “20 ve 21. Yüzyıl Distopya Edebiyatında Feminizm” üzerine yazmıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden aldığı İngilizce Öğretmenliği Sertifikasının (Pedagojik Formasyon) yanı sıra İstanbul British Council’dan 2012’den beri CELTA Sertifikası bulunmaktadır. Lisans çalışmaları esnasında kazandığı “Erasmus Burs” imkanı ile gittiği Almanya Eberhard Karls Tübingen Universitesi’nde üniversite derslerinin üst dönemlerden olan derslerinin birçoğunu 1 yıllık bir süre içinde vermiştir. İstanbul Medipol Üniversitesi Hazırlık Okulu kadrosuna katılmadan önce çeşitli üniversitelerde Writing Center Koordinatörlüğü ve Seviye Supervizörlüğü yapmış ve okutman olarak çalışmıştır. 2014 yılında Amerika’da ve Bosna’da Dil ve Edebiyat üzerine çeşitli konferanslarda sunum yapmıştır. Gökçe Doğan 2015 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi Hazırlık Okulu bünyesinde okutman olarak çalışmaktadır.


Gökçe Özgen

Gökçe Özgen lisans derecesini İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimi süresince birçok Avrupa Birliği projesinde yer almış ve 2015 yılının bahar dönemini Erasmus+ değişim öğrencisi olarak Granada Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Yükseklisans derecesini İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji bölümünde tamamlamıştır. Aynı sene Haliç Üniversitesi’nden “Yaratıcı Drama Liderliği” sertifikasını almıştır. Bununla ilgili olarak çeşitli konferans ve etkinliklere konuşmacı olarak katılmıştır. Başlıca ilgi alanları arasında yaratıcı dramanın İngilizce öğretimindeki kullanımları, yaratıcı drama oyunları ile sınıf ortamındaki kaygı seviyesini düşürme yolları, yakın dönem tiyatrosunda yenidenyazım pratikleri ve cinsiyet çalışmaları sayılabilir. Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Nişantaşı Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi’nde çalışmıştır. Gökçe Özgen 2017 yılından beri Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.


Güngör Kırış Uğuzluoğlu
[email protected]

Güngör Kırış Uğuzluoğlu lisans derecesini Erciyes Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine yapmıştır. Yine Erciyes Üniversitesi’nden İngilizce Öğretmenliği Sertifikası (Pedagojik Formasyon) bulunmaktadır. ITI Testing and Assessment (Ölçme ve Değerlendirme) sertifikası bulunmaktadır. Profesyonel meslek hayatına onbir sene önce İngilizce Okutmanı olarak başlamış ve aralıksız devam etmiştir. Maltepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dalında bazı doktora çalışmaları yapmıştır. Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce çalıştığı yerler: Erciyes Üniversitesi, Gedik Üniversitesi ve Maltepe Üniversitesi’dir. Mesleğinde Türkçe lisans programlarında İngilizce dersleri, İngilizce lisans programlarında Genel ve Akademik İngilizce dersleri vermiş, materyal ve sınav hazırlıklarında rol almıştır. 2016 yılı Eylül ayından beri Medipol Üniversitesi’nde İngilizce Okutmanı olarak çalışmaktadır.


Güven Kimençe
[email protected]

Güven Kimençe, 2012 yılında İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Yine aynı okuldan Pedagojik Formasyon belgesini de 2012 yılında almıştır. Halihazırda İstanbul Medipol Üniversitesi, Medya ve İletişim Sistemleri bölümde yüksek lisans yapmaktadır. Yüksek lisans eğitimi kapsamında değişim öğrencisi olarak gittiği, Portekiz’de bulunan Instituto Politécnico de Tomar kurumundan Editoryal Tasarım alanında dersler almıştır.
2014 – 2016 yılları arasında İstanbul Biruni Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. 2016 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde görev yapmaktadır.


Doç. Dr. Irina SHELENKOVA
[email protected]

Irina Shelenkova, akademik kariyerinin çoğunu Tambov Devlet Teknik Üniversitesi, Rusya’da geçirmiştir. Bu dönem boyunca genel İngilizce ve özel amaçlı İngilizce dersleri vermiştir. İngiliz dili eğitimi alanında doktora derecesine sahip olan Irina Shelenkova, yönetici olarak da görev almıştır. Tempus Projesi’nde (Innovative Language Curricula in Technical Universities) araştırmacı olarak yer almıştır ve Rusya Federasyonu Eğitim Bakanlığı tarafından ödüllendirilen “English for Academic Mobility” kitabının yazarları arasında bulunmuştur. Bunun yanı sıra Cambridge University Press tarafından basılan “English for Academics: Book 1 kitabının yazarlarındandır. Irina Shelenkova’nın 38 adet makalesi ve kongre bildirisi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, 1 monografı ve 19 kitabı bulunmaktadır. 2019 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi Dil Okulu’nda görevine devam etmektedir.


Kaanhan Argüt
[email protected]

Kaanhan Argüt, 2016 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak görev yapmaktadır. 2014 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. 2015 yılında uluslararası Cambridge Celta yeterliliğini almıştır. Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.


Kenan Bodur
[email protected]

Kenan Bodur 1992 yılında 9 Eylül Üniversitesi, İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinden itibaren farklı dil kurslarında İngilizce Öğretmeni , Eğitim Bilgi Teknolojileri firmalarında Eğitim Danışmanı ve Üniversitelerin Hazırlık Programlarında Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. 2014 yılından itibaren, İstanbul Medipol Üniversitesi, Dil Okulu’nda çalışmaktadır. Halihazırda , Medipol Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde , Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans yapmakta olup tez aşamasındadır.


Kerem Başaran
[email protected]

Kerem Başaran lisans derecesini Kocaeli Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlandı ve aynı üniversiteden pedagojik formasyonunu aldı. Mezun olduktan sonra Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarında, Dilko, Amerikan Kültür gibi çeşitli dil okullarında ve Üsküdar Üniversitesinde çalıştı. 2019 yılında CELTA belgesini ITI-Istanbul’dan aldı. Şu an İngiliz Dili Öğretimi alanında master çalışmalarına Yeditepe Üniversitesinde devam etmektedir. 2020’den itibaren Medipol Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaya devam etmektedir.


Kübra Öztürk

Eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde alan Kübra Öztürk, 2017 yılında Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden lisans derecesi ile mezun oldu. Son sınıfta aynı üniversitede pedagojik formasyon aldı. Öğretmenlik kariyerine özel bir okulda lise öğretmeni olarak başlamış, daha sonra Nişantaşı Üniversitesi/Meslek Lisesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi/ Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri Bölümü olmak üzere farklı üniversitelerde İngilizce öğretmenliği yaparak mesleğine devam etmiştir. Eylül 2021 itibariyle Maltepe Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği programında yüksek lisans yaparken İstanbul Medipol Üniversitesi/Hazırlık Okulu’nda göreve başlamıştır.


Levent Balcıoğlu

Levent Balcıoğlu 1975 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Universitesi İngiliz Dili ve edebiyatı bölümünü 1998’de tamamladı. Çalışmalarına ilk yüksek lisans derecesini aldığı Başkent üniversitesi İşletme bölümünde devam etti. Daha sonar çeşitli üniversitelerde akademik İngilizce dersleri verdi. 2010 yılında ikinci yüksek lisans derecesini Maltepe üniversitesi İngiliz Dili ve eğitimi bölümünden aldı. ELT dergilerinde makaleler yayınladı. Hem Türkiye’de, hem yutdışında ELT konferanslarında sunumlar yaptı. Akademik ilgi alanları; akademik yazma ve okuma becerisinin geliştirilmesinde eleştirel düşünme teknikleridir. Ayrıca, akademik yazma üzerine araştırmalar da ilgi alanalarındandır. Medipol üniversitesi Dil Okulu hazırlık sınıfında İngilizce okutmanı olarak çalışmaktadır.


Mehmet Çakmak

Mehmet Çakmak, Robert Koleji’nde stajını tamamlamasının ardından, Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi bölümünden derece ile mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından kısa bir süre boyunca özel bir lisede İngilizce öğretmenliği yapmıştır. Eylül 2021’de İstanbul Medipol Üniversitesi Dil Okulu bünyesine katılmıştır.

 


Mehmet Ömer DİKBAŞ
[email protected]

Mehmet Ömer Dikbaş, İstanbul Aydın Üniversitesi İngilizce Mütercim-Tercümanlık bölümünden mezun olmuştur. Pedagojik formasyon sertifikasını da aynı üniversiteden almıştır. Mezun olduktan sonra DenizBank Genel Müdürlük binasında mütercim-tercüman olarak çalışmıştır. Ekim 2020’den beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır.


Mehmet Polat Tacar

Mehmet Polat Tacar
[email protected]

Polat Tacar lisans derecesini Trakya Universitesi’nde İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Bir çok okulda müdür, eğitim direktörü, İngilizce Öğretmeni ve okutman ve öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2014 yılından beri Istanbul Medipol Universitesi’nde çalışmaktadır.


Mehmet Saylık
[email protected]

Mehmet Saylık, birinci lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İngiliz Dili ve Eğitimi Bölümünde 1985 yılında tamamlamıştır. Ayrıca, ikinci lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi, Açık Öğretim Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde 2021 yılında tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Bilim Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesi’nde İngilizce Okutmanı ve Öğretim Görevlisi olarak çeşitli düzeylerde dersler vermiş ve akademik ve idari koordinatörlük görevlerinin yanı sıra Sınav ve Materyal Ofislerinde görevler almıştır. Ahmet Yesevi Üniversitesi, uzaktan eğitim programı TÜRTEP te 2007-2015 yılları arasında canlı sanal sınıflarda Temel İngilizce dersleri vermiştir. Galatasaray Üniversitesinden emekli olduktan sonra 2016 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi’nde çeşitli fakültelerde Mesleki İngilizce dersleri vermeye başlamıştır. 2017-2018 Akademik yılından itibaren İstanbul Medipol Üniversitesi Uzaktan Eğitim Programlarında (UZEM) Tıp, Uluslararası Tıp ve Diş Hekimliği Fakültelerinin Tıbbi İngilizce derslerini canlı olarak sanal sınıflarda çevrimiçi olarak vermektedir.
 
 

Melis Erdemli
[email protected]

Melis Erdemli, 2016 yılında Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olmuştur. Üniversite öğrenimi sırasında, farklı kültür ve dillere odaklanabilmek amacıyla Avrupa’daki bir çok ülkeyi gezmiş ve 2013 yazında Fransa’da Sorbonne Üniversitesi’nde verilen Fransız Dili ve Kültürü kurslarına katılmıştır. Lisans öğrenimini tamamladıktan sonra, 2018 yılında, Marmara Üniversitesi’nden Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. Kültür ve dil öğreniminde multidisipliner bir yaklaşıma sahip olduğundan, yüksek lisans eğitimine 2019 yılında Yeditepe Üniversitesi’nin Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümünde başlamıştır. Cambridge English Assessment tarafından verilen “İngilizce Dilinin Online Platformlarda Öğretimi” ve Edinburgh Üniversitesi tarafından verilen “Karma (Online ve Yüz yüze) Eğitimin Uygulanabilir Kılınması” sertifikalarına sahiptir. 2016-2019 yılları arası çeşitli dil okulları ve Doğa Koleji’nde İngilizce Öğretmeni olarak, 2020-2022 yılları arasında ise Nişantaşı Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Ocak 2022 itibariyle Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır ve halihazırda 20. Yüzyılın başlarındaki savaşların Britanya’daki Sanat yaklaşımına etkisi konulu tezi üzerine yoğunlaşmaktadır.


Merve Kocaman Okucu
[email protected]

Merve KOCAMAN, 1990 yılında Ankara’da doğdu. 2012 yılında Ankara Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde lisans derecesini aldı. Ankara Üniversitesi’nde okurken 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi’nden öğretmenlik belgesini aldı. 2012 yılında profesyonel olarak İngilizce öğretmeye başladı. Bir yıl dil okulunda çalıştı. 2013 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Program Geliştirme ve Öğretim Stratejileri yüksek lisans programına başvurdu. 2015 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’da bazı şirketlerde yöneticilere özel İngilizce dersleri vermeye başladı. Bu arada, özel bir okulda iki yıl İngilizce öğretmeni olarak çalıştı. 2017 yılında Piri Reis Üniversitesi Hazırlık Bölümü’nde İngilizce Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başladı. Üç yıl sonra oradan ayrıldı ve 2020’de TESOL diplomasını aldı. Şuanda İstanbul Medipol Üniversitesi’nde hazırlık bölümünde özel amaca yönelik İngilizce dersleri vermekte ve aynı zamanda Maltepe Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde yüksek lisans öğrenciliğine devam etmektedir.


Merve Öztürk
[email protected]

Merve Öztürk lisans eğitimini 2014 yılında Çankaya Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. İlk öğretmenlik deneyimini Kolombiya’da 1 senelik bir projede gerçekleştirmiş olup, sonrasında Türkiye’ye dönüp Celta (Certificate in English Language Teaching to Adults) diplomasını aldı. Daha sonra sırasıyla Altınbaş, Doğuş ve Üsküdar Üniversitelerinde okutman olarak görev yaptı. Eylül 2019 tarihinden beri Medipol Üniversitesinde ders vermektedir ve halen Maltepe Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi programında yüksek lisans yapmaktadır.


Mihriban Hilal Şahan
[email protected]

Mihriban Hilal Şahan, Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden ‘Onur Öğrencisi’ olarak mezun olup yüksek lisans çalışmalarına Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yine aynı alanda devam etmektedir. 2016 Bahar döneminde Polonya Szczecin Üniversitesi Dil Bilimi bölümünde değişim öğrencisi olarak eğitim görmüştür. Lisans mezuniyetinden itibaren İngilizce Öğretim Görevlisi olarak görev almış, Şubat 2020’de Medipol Üniversitesi Dil Okulu ailesine katılmıştır.


Mustafa Kaan Tütüncü
[email protected]

Mustafa Kaan Tütüncü, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde lisans eğitimini Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) bölümünde 2019 yılında tamamlamış olup, aynı yıl içerisinde pedagojik formasyon belgesini almıştır. Lisans eğitimi sırasında bir firmada uluslararası ilişkiler bölümünde çalışmıştır. Firmada çalışırken Almanya ve Türkiye’de çeşitli fuarlarda tercümanlık yapmıştır. Lisans eğitiminden sonra bir özel okulda İngilizce Öğretmenliği yapmıştır. Deniz Kuvvetlerinde tercüman asteğmen olarak 1 yıl görev almış ve birçok yabancı heyete rehberlik etmiş ve tercümanlıklarını yapmıştır. Sonrasında Nişantaşı Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. 2022 Şubat ayından beri Medipol Üniversitesi bünyesinde Öğretim Görevlisi olarak görev almaktadır. 


M. Mustafa Kaya
[email protected]

M. Mustafa Kaya Marmara Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Bölümü 1996 yılı mezunudur. Bu tarihten itibaren, üniversitede okutmanlık yapmaya başladığı 2013 yılına kadar çeşitli eğitim kademelerinde İngilizce Öğretmenliği yapmıştır. 2015-2016 akademik yılında İstanbul Medipol Üniversitesi öğretim kadrosuna dahil olmuştur. Kariyeri boyunca İngilizce öğretimi (ELT) konusunda çok sayıda eğitim programına ve seminere katılmıştır. Sosyoloji alanında Yüksek Lisans çalışmalarını sürdürmektedir.


Muhammed Arıkan
[email protected]

Muhammed Arıkan eğitim hayatına İngiltere’de başladı. Türkiye’ye geldiğinde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitimine devam etti ve 2010 yılında mezun oldu. Kendisi Pedagojik Formasyon belgesine ve Pearson CPD Eğitim sertifikasına sahiptir. Pearson ve Oxford online sistemlerinde iki yıl Admin tecrübesi mevcuttur. Ayrıca simultane çeviri de yapmaktadır. Medipol Üniversitesine gelmeden önce ise Nişantaşı Üniversitesinde Hazırlık birimide Grammar, Reading, Writing ve Speaking dersleri vermekteydi. Ayrıca, Hazırlık biriminin koordinatörlüğünü ve de Online sistem adminliğini yapıyordu. İngilizce eğitmeni olmanın yanı sıra birçok alanda da aktiftir. Bunların bazıları: Yazılım, astronomi, dalgıçlık, dağcılık ve çizimdir. Ayrıca kendisi hayvan sever birisi olup her fırsatta hayvanlara faydalı aktivelerde de gönüllü olmaktadır.


Muhammed Yamout
[email protected]

Muhammed Yamout, Lisans eğitimini 2014 yılında tamamladıktan sonra, 2015 yılından bu yana Diyalog Dil Okullarında ileri düzey öğrencilere eğitim vermekle beraber, onları TOEFL ve IELTS gibi uluslararası sınavlara hazırlayan üniversite düzeyinde bir eğitmendir. Benzer şekilde, BritishTown’da iki yıl öğretmen eğitmeni ve müfredat geliştirici olarak çalışmıştır. İki yıl üst üste ‘Yılın Öğretmeni’ olarak da ayrıca aday gösterilmiştir. CELTA (Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages) eğitimini başarıyla tamamlamıştır ve DELTA eğitimine de hali hazırda devam etmektedir. İngilizce öğretimi hususunda uluslararası bir Kanada Diplomasına sahiptir. Buna ek olarak, 4 yıldır global üyesi olduğu ve de dunyaca taninirligi ve gecerliligi olan TESOL International Association’da TESOL sertifikası eğitimini tamamlamıştır. Muhammed Yamout Eylül 2020 itibariyle Istanbul Medipol Üniversitesi – Dil Okulu’nda okutman olarak görevine devam etmekle birlikte, ‘Dil Edinimi ve İngilizceyi Yabancı Dil Olarak Öğretme’ alanında da yüksek lisans yapmayı planlamaktadır.


Murat Güç
[email protected]

Murat GÜÇ 2018 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitim Bölümü’nden mezun olmuştur. Lisans eğitimi süresince Dialogue Dil Okulları’nda beş yıl boyunca pekçok yaştan öğrenciye İngilizce öğretmiştir. Nişantaşı Üniversitesi’nde bir yıl boyunca çeşitli bölümlerin öğrencilerine İngilizce beceri geliştirme dersleri vermiştir. 2020 yılı güz döneminden beri de Medipol Üniversitesi hazırlık biriminde çalışmaktadır.


Mustafa Büyükbucaklı
[email protected]

Mustafa Büyükbucaklı lisans derecesini, Dokuz Eylül Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde 2011 yılında tamamlamış ve aynı üniversiteden pedagojik formasyon sertifikasını almıştır. AIESEC aracılığı ile Rusya’da eğitim stajını bitirmiştir. Yüksek lisans derecesini İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İngiliz Dili Eğitimi alanında tamamlamıştır. Medipol Üniversitesi’nde çalışmaya başlamadan önce Biruni Üniversite’nde çalışmıştır. Cambridge Üniversitesi CELTA sahibidir.


Mürselin Taşan
[email protected]

Mürselin Taşan, Kocaeli Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi bölümünden 2014 yılında mezun oldu. Taşan yüksek lisans eğitimini 2021 yılında Bahçeşehir Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi bölümünde birincilikle tamamlamıştır. Kaliforniya, Amerika’da 120 saatlik CELTA kursunu almış, bu kursu PASS B derecesi ile tamamlamıştır. Aldığı eğitim kursları şunlardır ;“Nefes Alma Koçluğu, Akademik Amaçlar için İngilizce Öğretme, Eğitimciyi Eğitme, Yaratıcı Eğitim, Dil Eğitimindeki Becerileri Öğretme, Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi”. Kendisi ayrıca alanıyla ilgili çeşitli online internet tabanlı seminerlere ve konferanslara da katılmıştır. Mürselin Taşan, İngiliz Dili Öğretimi alanında 2014 yılından beridir çeşitli özel eğitim kurumlarında çalışmıştır. Kaliforniya, Amerika’da çok uluslu sınıf ortamlarında gönüllü öğretmenlik yapmıştır. Mürselin Taşan, 2020 yılından itibaren, Medipol Üniversitesinde mesleki hayatını devam ettirmektedir.


Nazife Kaya
[email protected]

Nazife KAYA, Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi bölümünden 2017 yılında “Onur Öğrencisi” olarak mezun olmuştur. Mezuniyet sonrası çeşitli kolej ve dil kurslarında farklı yaş ve meslek gruplarından öğrenciler ile çalışmıştır. 2019 yılında İstanbul Medeniyet Üniversitesinde İngiliz Dili Eğitimi alanında yüksek lisans programına kabul almış olup hâlihazırda tez döneminin sonundadır. 2019-2021 yılları arasında Öğretim Görevlisi olarak Kapadokya Üniversitesinde çeşitli bölümlerde görev almış, 2021 yılı itibariyle İstanbul Medipol Üniversitesi Dil Okulunda kariyerine devam etmektedir.


Neslihan Doğan
[email protected]

Neslihan Doğan, Lisans derecesini Dicle Üniversitesi İngilizce Öğretmenliğinde tamamlamıştır. Mezuniyetinden sonra yaklaşık 9 yıl Devlet okullarında görev almıştır. Devlet okullarında çalıştığı dönemlerde bu okullarda birçok sosyal sorumluluk projeleri başlatmış ve yönetmiş, ayrıca gönüllü dersler vermiştir. 2014 yılında King George Internatioal College’dan TESOL sertifikasını almıştır. Yıldız Teknik Üniversitesinde yarı zamanlı Öğretim Görevlisi olarak çalıştıktan sonra Altınbaş Üniversitesinde 2 yıl ve Nişantaşı Üniversitesinde 1 yıl  olmak üzere Hazırlık bölümlerinde Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. 2020 Güz dönemi itibarıyla Medipol Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlayan Neslihan Doğan, çalıştığı okullarda katıldığı meslek içi eğitimlerin de sertifikalarına sahiptir.  


Neziha Cakir

Neziha Çakır
[email protected]

Neziha Vatansever Çakır lisansını Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Eğitimi bölümünde tamamlamış, mezuniyetinin ardından AB Comenius Dil Asistanlığı bursu ile İspanya’da bir devlet okulunda asistan olarak bir yıl çalışmıştır. Sonrasında çeşitli kurumlarda İngilizce dersleri vermis ve çeviri yapmıştır. 2013’te başlayarak iki yıl Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nde çalışmıştır. 2015 yılından beri Medipol Üniversitesi’nde çalışmaktadır. 


Nimetullah Yaşar
[email protected]

Nimetullah Yaşar, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi, Yabancı Diller Eğitimi Bölümü’nde tamamladı. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Bilkent Üniversitesi ve Beykent Üniversitesi’nde çalıştı. 2013 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde çalışmaktadır.  

 


Onur Başdinç
[email protected]

Onur Başdinç 2008 yılında Anadolu Üniversitesi, İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. İstanbul Medipol Üniversitesi hazırlık dil okulu ekibine katılmadan önce, 9 yıl boyunca MEB’e bağlı çeşitli okullarda İngilizce Öğretmeni ve İngilizce Bölüm Başkanı olarak görev almıştır. Onur Başdinç, yüksek lisans eğitimini 2021 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. Onur Başdinç, Eylül 2017 tarihinden itibaren İstanbul Medipol Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır.


Özgenç Aktaş-Koçak
[email protected]

Ozgenc Aktas-Kocak lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamladiktan sonra  yüksek lisans eğitimine Michigan State Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi-Öğrenci İsleri Yönetimi alanında devam etmistir. Master derecesini aldiktan sonra  aynı üniversitede akademik danışman olarak çalışmıstır. Daha sonra Amerikanın Tennessee eyaleti ve Memphis sehrinde bulunan St.Jude Children’s Research Hospital’ın Akademik Program Ofisi’nde  Veritabanı Koordinatörlüğü, arastirma Grantları Başvuru Destek Koordinatörlüğü gibi değişik görevlerde bulunmustur. Eylül 2019’den bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi dil okulunda ögretim görevlisi olarak çalışmaktadır. 


Özlem Adhami
[email protected]

Özlem ADHAMİ lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlamıştır. 2013 yılında Docklands Akademi, Londra’da 4 ay süreyle değişim öğrencisi olarak bulunmuş ve aynı zamanda belirli sınıflarda İngilizce dersi vermiştir. Mezuniyetinin ardından, MEB’e bağlı bir okulda kısa süreli İngilizce Öğretmenliği ve Türkçe’den İngilizce’ye kitap çevirmenliği yapmıştır. Bunlara ek olarak, birçok akademik alanda çeviriler yapmayı da sürdürmektedir. Sonrasında, İstanbul Medipol Üniversitesi / Uluslararası Ofis-Erasmus Koordinatörlüğü görevinde yer almakla beraber eş zamanlı Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde okutman olarak çalışmıştır. Özlem ADHAMİ Eylül 2017 itibariyle İstanbul Medipol Üniversitesi – Dil Okulu’nda okutman olarak görevine devam etmekle birlikte 2019 yılından bu yana Avrupa Birliği projelerinde de aktif rol oynamaktadır. 

İlgi alanları: Post-Kolonyal Edebiyat, Psikanalitik Edebiyat Kuramı ve Postmodernizm üzerinedir. 


Özlem Biçici
[email protected]

Özlem Biçici 2004 yılında Başkent Üniversitesi’nde başladığı lisansını Selçuk Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği alanında tamamlamış olup 2008 yılında mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra üniversitelerde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. 2010-2014 yılları arasında Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Aynı üniversitede Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı Eğitim Programları ve Öğretim alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. İstanbul Aydın Üniversitesi ve Beykoz Üniversitesi’nde de öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Ayrıca çeşitli dil okulları ve kolejlerde de Genel İngilizce, İş İngilizcesi dersleri vermiştir. Bilgisayar, diksiyon ve dil öğretimi ile ilgili sertifikaları vardır. TOEFL sertifikası vardır ve TOEFL sınavına hazırlık dersleri vermiştir. 2019-2020 akademik yılında Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. 


Özlem İlyas
[email protected]

Özlem İlyas lisans öğrenimini 2013 yılında Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim bölümünde tamamladı. Bir süre serbest çevirmen olarak çalıştı; muhtelif yayınevleri için sosyal bilim alanlarından kitaplar çevirdi. İstanbul Medipol Üniversitesi bünyesine katılmadan evvel bir vakıf üniversitesi bünyesinde iki yıl okutman olarak görev yaptı. Yüksek lisans çalışmasını Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünde 2019’da tamamladı. Aynı üniversitenin Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi bölümünde doktora öğrenimine devam etmektedir.  


Pelin Ayten Yaz Güneş
[email protected]

Pelin Ayten Yaz Güneş, Bahçeşehir Üniversitesi’nde ÖSYM bursuyla Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde lisans derecesini yüksek onurla tamamladı. Yandalını Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında tamamlayarak mezun oldu. Öğrenci değişim programına katılarak ABD, New York Syracuse Üniversitesi’nde Afrika-Amerika Çalışmaları üzerine eğitimini tamamladı. Yüksek Lisans derecesini Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi (MBAİngilizce) aldı. Sekiz yıldır farklı üniversitelerde İngilizce öğretmenliği yapmakta ve 2015 yılından beri Medipol Üniversitesi Hazırlık Okulu’nda çalışmaktadır. İstanbul International Training Institute’tan CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults) sertifikasını almaya hak kazandı.  


Pelin Gündoğdu
[email protected]

Lisans derecesini 2017 yılında Trakya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliğinde tamamlayan Pelin GÜNDOĞDU, aynı yıl İstanbul Okan Üniversitesinde Öğretim görevlisi olarak görev almıştır. Yüksek Lisans derecesini aynı üniversitede Çeviribilim bölümünde yapmaktadır. Öğretim Görevlisi olarak çalıştığı sıralarda kariyerini geliştirmek amacıyla Barcelona’da düzenlenen “Innovative Approaches to Teaching” konulu Erasmus programına katılmıştır. 2021 Eylül’den beri Medipol Üniversitesi bünyesinde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. Medipol Üniversitesi’nden önce ise Üsküdar Üniversitesi Hazırlık Okulu’nda görev yapmıştır. 


Peruze Duygu Oğuz
[email protected]

 

Peruze Duygu Oğuz, 2011-2016 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nde eğitim gördü. Üniversite yıllarında Erasmus programına katıldı ve bir yıl Polonya’da okudu. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra tıp öğrencilerine yönelik bir meslek lisesinde ders vermeye başladı. Bir yıl sonra İstanbul Okan Üniversitesi’nde ders vermeye başladı. İngilizce Öğretim görevlisi olarak başladı, daha sonra Müfredat Şefi olarak çalıştı ve oradan Bölüm Başkanı olarak ayrıldı. Halen İstanbul Okan Üniversitesi’nde Çeviribilim alanında yüksek lisans yapmakta ve İstanbul Medipol Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.


Pınar Arıpınar

Pınar Arıpınar lisans derecelerini Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Fransızca ve İngilizce Öğretmenliği bölümlerinde tamamlamıştır. 2019 yılında CELT-S sertifikasını almıştır. Aynı sene İstanbul Medipol Üniversitesi Dil Okulu kadrosuna katılmıştır. 

 


Sacide Tutku Kançıkmaz

Tutku Kançıkmaz lisans derecesini London Southbank Üniversite’sinin Hukuk bölümünde tamamladıktan sonra Uluslararası Hukuk dalında yüksek lisansını da London Metropolitan Üniversitesi’nde bitirmiştir. Türkiye’ye taşındıktan sonra, CELTA eğitimini İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 2008-2010 yılları arasında Pamukkale Üniversitesi’nin Uluslararası İlişkiler Departmanında Uzman olarak görev yapmıştır. 2010-2012 yılları arasında Plato Meslek Yüksekokulu’nda Uluslararası İlişkiler Koordinatörü görevini yürütmüştür. 2012 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi’nin İngilizce Hazırlık Okulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Aynı kurumda İngiliz Dili ve Edebiyatı’nda yüksek lisansını yapmaktadır. Tutku Kançıkmaz 2017 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi’ne İngilizce okutmanı olarak katılmıştır. Kendisi aynı zamanda İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde bölüm dersine girmektedir.


Seda Bölük
[email protected]

Seda Bölük, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Ayrıca Uludağ Üniversitesinde Almanca Öğretmenliği bölümünde öğrenim görmüştür. Mezuniyetinden sonra dil okullarında ve özel kolejlerde İngilizce Öğretmenliği yapmıştır. Bilgi teknolojileri alanında çevirmen olarak çalışmıştır.2021 yılından beri Medipol Üniversitesinde Öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.


Seda Suna Uçakan

Seda Suna Uçakan, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünden 2007 yılında mezun oldu. Tarih Anabilim dalında İnkılap Tarihi üzerine master eğitimine devam etti, İstanbul’a yerleştikten sonra birçok dil okulunda yönetici ve öğretmen olarak çalıştı. 204-2015 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi,  2016 Yılında Altınbaş Üniversitesi, 2018 ve 2020 yılları arasında Nişantaşı Üniversitesi’nde okutman olarak görev aldı. Trt Ankara Dış Yayınlar Daire Başkanlığı’nda stajını yapan Uçakan, tarih, siyaset ve aktüalite üzerine yerli ve ulusal kanallarda programlar hazırladı ve sundu. Marmara Sanat Akademisi Oyunculuk mezuniyeti de bulunan Uçakan birçok tiyatro ve dizi ve reklam projelerinde oyuncu olarak görev aldı. Edebiyata büyük ilgi duyan Uçakan’ın “Pay Susuşlarıadlı bir şiir kitabı bulunmakta ve şiirleri yerli yabancı aylık edebiyat dergilerinde yayımlanmaktadır. “İmge klübüadını verdiği, şiire ilgi duyan öğrencileriyle birlikte çalıştığı bir sosyal sorumluluk ve edebiyat projesi yürütmekte olan Uçakan’ın üç uluslararası şiir antolojisinde şiirlerine yer verilmiştir. Seda Suna Uçakan halen Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nde yüksek lisan eğitimine devam etmektedir. 


Selen Pekuzun

Selen Pekuzun, lisans eğitimini 2017 – 2021 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü’nde tamamlamış, aynı tarihte Batı Dilleri ve Edebiyatları Yandal Programı’ndan da mezun olmuştur. İkidillilik ve ikinci dilde duygu söylemleri üzerine iki uluslararası konferansta yer almıştır. 2021 Ekim ayından beri Medipol Üniversitesi bünyesinde Öğretim Görevlisi olarak İngilizce dersleri vermektedir.

 


Selen Şahin

Selen Şahin İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden 2015 yılında mezun olmuştur. Beykent Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi ve Üsküdar Üniversitesi’nde görev yaptıktan sonra 2019 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi kadrosuna dahil olmuştur. Aynı zamanda İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Çeviribilim tezli yüksek lisans programında lisansüstü eğitimine devam etmektedir


Selin Nur Hürmüz
[email protected]

Selin Nur Hürmüz 2016’da lisans derecesini İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili Eğitiminde aldı. Yüksek lisansını History and Oriental Studies alanında 4.0 ortalamayla Bologna Üniversitesinde tamamladı. Aynı zamanda Critical Theory-Planetary Urbanscapes odaklı yaz okulunda proje asistanı olarak çalıştı ve dünyaca ünlü bir çok akademisyenle çalışma fırsatı buldu. Medipol Üniversitesinde çalışmaya başlamadan önce İtalya, Türkiye ve İngiltere merkezli bir çok okulda İngilizce öğretmeni olarak çalıştı. Contemporary urban landscapes of the Middle East ve gender studies başlıca ilgi alanları arasında. 


Semanur Gencan
[email protected]

Semanur GENCAN Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümü mezunudur. Bitirme tezini Jane Austen’ın Aşk ve Gurur ve Emily Bronte’nin Uğultulu Tepeler romanları üzerinden Kadın Figürlerinin Kutuplaştırılması üzerine yazmıştır. Yüksek lisans derecesini İstanbul Bilgi Üniversitesinde 2015 yılında “2000li yıllarda Değişen Müslüman Kadın Portresi Adına İslami Moda Dergileri ve Görsellik Odaklı Sosyal Medya Ağları Üzerinden Maddi ve Görsel Kültür İnşasıadlı teziyle tamamlamıştır. Ayrıca aynı dönemde Bahçeşehir Üniversitesinden Pedagojik Formasyon sertifikasını almıştır. 2013 yılında yüksek öğretimde okutman olarak çalışmaya başlamıştır. Eylül 2016’dan beri İstanbul Medipol Üniversitesinde Genel, Mesleki İngilizce gibi alanlarda ders vererek görevini sürdürmektedir.


Semih Pala
[email protected]

Semih PALA, 2006 yılında Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinden önce 2005 yılında Ege Üniversitesi TESOL sertifika eğitimini tamamladı. Mezuniyetinin ardından 6 yıl Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı. Akademik, tıp ve hukuk İngilizcesi alanındaki firmalar kurdu veya firmalara danışmanlık yaptı. Çeviri ve NLP konusunda birçok eğitimi tamamlamış olan Semih PALA, 4 kitap ve 124 SCI indeksi tıbbi ve hukuki makalenin çeviri editörü ve çevirmenidir. Uzmanlık ve ilgi alanları tıbbi ve tüzel kişilere yönelik tıbbi ve hukuki çeviri eğitimleri ve hedefe yönelik mesleki İngilizce eğitimlerinin yanı sıra tıbbi çeviri, OET, TIPDIL, YDS, IELTS, Medical English Proficiency Exam sınavlarına hazırlık alanlarında aktif olarak çalışmalarına devam etmektedir. 2020 yılından beri Medipol Üniversitesi’nin bir üyesidir


Sena Sinarer
[email protected]

Sena Sinarer, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık bölümünden 2011 yılında mezun oldu. Lisans eğitiminin son yılında, Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakultesinden Pedogojik Formasyon aldı. Lisans eğitimini tamamlamasının ardından, bir yıl boyunca Celal Bayar Üniversitesi Mühendislik Fakultesinde, beş yıl boyunca aynı üniversitesinin Yabancı Diller Yüksekokulunda İngilizce Okutmanı olarak çalıştı. Üniversiteden mezun olduğundan beri serbest çevirmen olarak da çalışmaktadır. 2017 yılında, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Çeviribilim programında yüksek lisans çalışmalarına başladı ve 2021 yılında yüksek lisans programını tamamladı. 2017 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi Dil Okulunda çalışmaktadır.


Sena Tuğçe Gürkan
[email protected]

Sena Tuğçe Gürkan İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden 2018’de onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Yeditepe Üniversitesi İngiliz Edebiyatı bölümünde yüksek lisans yapmaktadır. Çalışma alanları; Cinsiyet Çalışmaları ve Mitoloji üzerinedir ve “Owning One’s Own Story” adlı makalesi ile Hacettepe Üniversitesinin Mart 2020 tarihli “Rewriting and Adaptation” adlı konferansına konuk olmuştur. Çeşitli özel üniversitelerde öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır ve 2021 Eylül’den beri Medipol Üniversitesi bünyesinde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

 


 

Seval Akmeşe
[email protected]

Seval Akmeşe 2007 yılında İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Eğitimi bölümünü tamamlamıştır. Halen İstanbul Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetiyüksek lisans tez aşamasındadır. 2008-2016 yılları arasında Haliç Üniversitesi’nde tam zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. 2018-2020 yıllarında yarı zamanlı olarak İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde çalışmıştır. Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nde Akademisyen Yazar Murat Gülsoy’dan Yaratıcı Yazarlık Eğitimi almış ve aynı zamanda profesyonel fotoğrafçı olarak da eğitim alarak 40 Haramiler Proje Grubu ile birlikte çeşitli fotoğraf sergilerinde yer almıştır.


Sevim Sevda Çorumlu
[email protected]

Sevim Sevda Çorumlu lisans eğitimini İktisat bölümünde tamamladıktan sonra Uluslararası Politik Ekonomi üzerine Manchester Ünüversitesi’nde tezsiz yüksek lisans yaptı.İngiltere’de Ingilizce olmak üzere çeşitli kurslara katıldı.Hem İngiltere hem Turkiye’de tercümanlık ve çevirmenlik yaptı. Hukuki,politik ve akademik çeviriler konusunda deneyimli. 


Sinem Sipahi Aykut
[email protected]

Sinem Sipahi Aykut, İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden 2006 yılında mezun olmuştur. Aynı üniversitede Pedagojik Formasyon Eğitimi’ni 2007 yılında tamamlamıştır 2018 yılında İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi’nde Sosyoloji Bölümü öğrencisi olmuştur. Eylül 2015’ten bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır. Daha önce çalıştığı yerler: Netron Bilişim Akademisi, Doğa Koleji ve Beykent Üniversitesi.


Şenay Çaylan
[email protected]

Şenay Çaylan  Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi Eğitim Yönetim ve Denetim alanında Yüksek lisans yaptı. Halen Maltepe Üniversitesi İşletme doktorasına devam etmekte olup, İstihdam Becerileri, Eleştirel Düşünce Becerisi ve IB Okulları eğitim programları üzerine akademik çalışmalar yürütmektedir. Ayrıca Üsküdar Üniversitesin’de İnsan Hakları ve Etik Değerler üzerine eğitim programlarına katılmış ve sertifikalar almıştır. İş hayatına Bahçeşehir Koleji İngilizce Öğretmenliği ile başladı. Sonrasında Doğa Koleji’nde Lise Müdürlüğü ve Uluslararası Eğitim, Proje ve Etkinlikler koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Daha sonra Gelişim üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 


Şeyma Gezen Kanacı
[email protected]

Şeyma Gezen Kanacı Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Ayrıca, aynı üniversitenin Yabancı Dil Olarak Türkçenin Öğretimi sertifikasına sahiptir. İstanbul Medipol Üniversitesinden önce Nişantaşı Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu’nda İngilizce okutmanı olarak çalışmıştır. 2016 yılından itibaren İstanbul Medipol Üniversitesinde okutman olarak görev almaktadır. 29 Mayıs Üniversitesi Çeviribilim bölümünde yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir.  


Taner Akbaş
[email protected]

Taner Akbaş Ankara Üniversitesi’nde Fransız Dili ve Edebiyatı eğitimi aldıktan sonra İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı eğitimi almıştır. Yüksek lisans çalışmalarını İngiliz Edebiyatı bölümünde “19. yy İngiliz Gezi Edebiyatı ve Dış Politikası” çerçevesinde tamamlamıştır. İngilizce eğitimi konusunda CELTA (Cambridge Üniversitesi İngilizce Dil Eğitimciliği Sertifikası) belgesine sahip olan Öğr. Gör. Taner Akbaş 2015 yılından bu yana üniversite seviyesinde Genel İngilizce, Sınav İngilizcesi ve Mesleki İngilizce ihtiyaçlarına yönelik dersler vermekte ve ders içerikleri hazırlamaktadır. 


Tuba Şenel İnce
[email protected]

 

Tuba ŞENEL İNCE, Kadir Has Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde başladığı üniversite hayatına TOBB Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde devam etti ve lisans derecesini bitirdi. Üniversite öğrencisi olduğu sıralarda TOBB ETÜ Yabancı Diller Birimi’nde staj eğitimlerini tamamladı. Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Pedagojik Formasyon Sertifikası aldıktan sonra Akademik kariyerine Nişantaşı Üniversitesi’nde yabancı diller yüksekokulunda başladı. Daha sonra Üsküdar Üniversitesinde kariyerine devam etti. Çeşitli kurumsal firma deneyimlerinden sonra 2018 yılı itibariyle İstanbul Medipol Üniversitesi’nde Genel İngilizce ve Mesleki İngilizce dersleri için Öğretim Görevlisi olarak göreve başlamıştır. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Kurumsal İletişim Bölümünde ve İstanbul Aydın Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümlerinde Yüksek Lisans dereceleri vardır.

 


Tuğba Begüm Abalı
[email protected]

Tuğba Begüm ABALI Orta Doğu Teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden Onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Ardından Comenius Dil Asistanlığı ile İtalya’da 1 sene dil asistanlığı yapmıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Curriculum and Instruction Yüksek Lisans’ına başlamıştır. İngilizce’nin yanı sıra ileri düzeyde İtalyanca ve orta seviye İspanyolca ve Almanca konuşmaktadır. 2016’dan beri İstanbul Medipol Üniversitesi bünyesinde görev yapan Tuğba Begüm ABALI, daha önce THK ve Bahçeşehir Ünivesitesi’nde çalışmıştır. Son zamanlarda dil öğrenme üzerine öğrencilere yönelik materyaller geliştiren kendi markasını kurmuştur. 


Tugce Sarrac

Tuğçe Sarraç
[email protected]

Tuğçe Sarraç lisans derecesini Ankara Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden İngilizce Öğretmenliği Sertifikası’nın (Pedagojik Formasyon) yanı sıra Hunter College City University of New York’tan, Teacher Development Interactive, International TEFL Corporation’dan Teaching Business English ve TESOL Sertifikaları bulunmaktadır. 2015 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Altınbaş Üniversitesi’nde okutman olarak ve öncesinde de English Time Dil Kursu’nda İngilizce öğretmeni olarak çalışmıştır. 


Ufuk Baştuğ
[email protected]

Ufuk Baştuğ Ege Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi; Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden 2018 yılında “Space Race Politics of the United States and Americanization of Outer Space.” teziyle mezun oldu. Şu anda Okan Üniversitesinde Çeviribilim bölümünde yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. 2015 yılından bugüne İzmir’de ve İstanbul’da çeşitli dil okullarında kolejlerde ve üniversitelerde görev aldı. 2021 yılında İstanbul Medipol Üniversitesinde göreve başladı ve halen görevini sürdürmektedir.


Utku Gürel
[email protected]

Utku Gürel yüksek lisans derecesini İstanbul Üniversitesi – İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde 2010 yılında tamamladı. CELTA sertifikasını ITI bünyesinde 2014 yılında aldı. Çeşitli dil okulları ve yüksek öğretim kurumlarında çalıştıktan sonra 2017 yılından itibaren Medipol Üniversitesi’nde çalışmaktadır.

 


Ümran Omaç
[email protected]

Ümran Omaç lisans derecesini 2018 yılında Marmara Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi bölümüyle tamamlamıştır. Aynı yıl, Hasan Kalyoncu Üniversitesi İnglizce Hazırlık Okulu’nda öğretim görevlisi olarak kariyerine başlamıştır. Medipol Üniversitesi ailesinin üyesi olmadan önce, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Hazırlık Okulu’ nda bir yıl boyunca öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Şuan, Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dil Eğitimi alanında, yüksek lisans yapmaktadır.  Aralık 2020 itibariyle Medipol Üniversitesi’nde çalışmaya başlamıştır.  


Vildan Rabia Yar
[email protected]

Vildan Rabia Yar Marmara Üniversite İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. İş hayatında ilk tecrübesine bir lisede başladı. Daha sonra da ISMEK’te görev aldı. Medipol Üniversitesinde göreve başlamadan önce ise Nişantaşı Üniversitesinde İngilizce Hazırlık Bölümünde çalıştı. Verdiği İngilizce derslerinin yanı sıra Nişantaşı Üniversitesinde birim koordinatörlüğü ve Pearson MyEnglishLab online adminliği yaptı. Ayrıca burada bulunduğu süre içinde PEARSON CPD eğitim sertifikası da aldı 


Zeynep Keyif

Zeynep Keyif
[email protected]

Zeynep Keyif, Hacettepe Üniversitesi, İngiliz Dilbilimi Bölümü’nden 2007 yılında mezun olmuştur. Pedagojik Formasyon Eğitimi’ni yine Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde 2007 yılında, Cambridge ICELT Eğitim Programı’nı ise 2014 yılında tamamlamıştır. Eylül 2015’ten beri İstanbul Medipol Universitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır. Daha önce çalıştığı yerler: Bahçeşehir Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi.

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.