Kadromuz

Medipol_universite_logo-zeminsiz1

Dil okulumuzda ve üniversitemiz bölümlerinde hizmet vermekte olan öğretim görevlilerimizin isme göre sıralı listesi.Asiye Çelikkol
[email protected]

Asiye Çelikkol lisans derecesini Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde, İstanbul Üniversitesi’nde 2011 yılında tamamlamış ve aynı üniversitede Pedagojik Formasyon Sertifikasını almıştır.  Yüksek lisans derecesini 2015 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı Edebiyat alanında tamamlamıştır. Medipol Üniversitesi’nin dil okulunda çalışmaya başlamadan önce İstanbul Aydın Üniversitesi’nde öğretim görevlisi ve yönetici olarak görev almıştır. Ayrıca, aynı üniversitede TOEFL eğitimi de vermiştir.


Ahmet Aslan
[email protected]

AHMET ASLAN aslen Kahramanmaraşlıdır ve Şubat 2017’den itibaren İstanbul’da yaşamaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği lisans programını 2011’de İzmir’de tamamlamıştır. Mezuniyet sonrası İzmir’de çeşitli dil okulları ve özel okullarda farklı yaş gruplarıyla ilk öğretmenlik deneyiminden sonra İstanbul’da sırasıyla Altınbaş, Piri Reis, Nişantaşı ve Beykent üniversitelerinde hazırlık ve bölüm derslerini vermiştir. 2020 yılı Ekim’inde Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. İlgileri ve hobilerini mesleği gereği dili İngilizce olan sosyal etkinlikleri takip etmek, kitap okuma klüpleri, açık mikrofon etkinlikleri, sinema festivalleri takibi ve sivil toplum kuruluşlarında gönüllülük yapmak olarak sıralamaktadır. Kariyer hedefleri arasında İngilizce Öğretmenliği Master’ı ve Celta bulunmaktadır. Ayrıca disiplinerarası merak ve kavrayış ve performans sanatlarına ilgisi gereği Sosyal Bilimler (Psikoloji,Sosyoloji) ve Güzel Sanatlar alanlarından Kültür Sanat Yönetimi, Tiyatro üstüne yüksek lisans yapmak gibi hayalleri henüz karar aşamasındadır. Üniversite yıllarında Toplum Gönüllüleri Vakfı’nda gönüllülük yapmış ve sosyal faydanın, değişimin paydaş kültürü sayesinde karşılıklı bir dönüşümü getirdiğine şahit olmuş ve çalıştığı üniversitelerde hazırlık bölümlerinde öğrencilerle yapılan gönüllülük tecrübesinin öğrencilerin kendi yaşamında bir fark yarattığını deneyimlemiştir. Dezavantajlı gruplar(mülteciler) ve çocuklarla çalışan vakıf ve derneklerle etkinliklere katılmaktadır.


Aleyna Şahin
 [email protected]

 Aleyna Şahin, lisansını İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Ayrıca İstanbul Aydın Üniversitesinden İngilizce Öğretmenliği Sertifikası bulunmaktadır. Ardından Farklı özel kurumlarda İngilizce öğretmenliği görevi yaptı. 2020 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaya başlamıştır.


Alpaslan Çiftçi
[email protected]

Alpaslan Çiftçi lisans derecesini Karadeniz Teknik Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatı Bölümünde tamamladı ve yüksek onur derecesi ile mezun oldu. Ayrıca, 2017-2018 yıllarında Erasmus+ değişim öğrencisi olarak Polonya, Lodz Üniversitesi İngiliz Çalışmaları Enstitüsünde öğrenim gördü. Lisans eğitimi sırasında, 6. Uluslararası KTUDELL Konferansı’nda “Kazuo Ishiguro’nun Beni Asla Bırakma Romanında Varoluşsal Post-humanist Mücadele” isimli makalesini sundu. 2021 yılı itibariyle İstanbul Medipol Üniversitesine katılmadan önce çevirmen, İngilizce öğretmeni ve konferans asistanı olarak çalışmıştır.


Aslıhan Akın
[email protected]

Aslıhan Akın lisans derecesini Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden 2016, yüksek lisans derecesini de Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde 2021 yılında tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda Okutman ve Vega Okulları’nda İngilizce Öğretmeni olarak çalıştıktan sonra 2017 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde çalışmaktadır.


Ayşe Kılıç
[email protected]

Ayşe Kılıç lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nde 2011’ de tamamlamıştır. Aynı yıl, Ulusal Ajans’ tan kazandığı bursla Comenius programı kapsamında Barcelona, İspanya’ ya gitmeye ve orada bir ortaöğretim kurumunda asistan öğretmen olarak İngilizce dersler vermeye hak kazanmıştır. İngilizce derslerin yanı sıra Türk kültürünü öğretmek amacıyla paylaşımlar yapmış ve bu konuda birçok etkinlik düzenlemiştir. İspanya’ da kaldığı süre içinde İspanyolca dil eğitimi alarak yerel dil üzerinde yetkinlik elde etmiştir. Görevini tamamlayıp Türkiye’ye döndükten sonra, çeşitli dil kurslarında ve özel okullarda görev yapmıştır. Görev aldığı okullarda derslerin yanı sıra öğrencileriyle bir çok İngilizce drama oyunları sergilemiş ve farklı gruplarla çalışarak onların dünyadaki en prestijli etkinliklerinden biri olan Destination Imagination’ın Türkiye turuna katılımlarına destek olmuştur. Bir meslektaşının daveti üzerine 20 19 yılında Nişantaşı Üniversitesi’ nde çalışmaya başlamıştır. Oradaki öğrencileriyle de biriktirdiği anılarını yanına alarak, İstanbul Medipol Üniversitesi Dil Okulu Ailesine katılmaya karar vermiş ve Ekim 2020 ‘den beri de buradaki görevini sürdürmektedir. Öte yandan aynı zamanda Maltepe Üniversitesi,  İngiliz Dili Eğitimi Lisansüstü eğitim programında eğitimini sürdürmektedir.  


Baris Gunay

Barış Günay
[email protected]

Barış GÜNAYlisans derecesini 2000’de İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Hava kuvvetleri Akademisi’nde mesleki İngilizce dersleri vermiştir. İstanbul Medipol Üniversitesinin bir üyesi olmadan önceçeşitli dil okullarında ve özel kurumlarda İngilizce öğretmeni olarak görev yapmıştır. 2015 yılından bu yana İstanbul Medipol Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır ve çeşitli bölümlerde genel İngilizce ve mesleki İngilizce dersleri vermiştir. 2020 – 2021 eğitim dönemi itibarı ile hazırlık kadrosunda yer almaktadır.


Barış Varçin
 [email protected]

Baris Varçin, Birleşik Krallık’ta çeşitli bölümlerde 15 yılı aşkın bir süredir N.H.S’de (Ulusal Sağlık Servisi) yönetim düzeyinde çalıştı. Aynı zamanda nitelikli bir ilk yardım eğitmen görevlisidir. Bu süre zarfında Cambridge Üniversitesi’nden CELTA yeterliliği aldı. Kalifiye olduktan sonra yurtdışına taşındı ve sadece Turkiye’de değil, diğer ülkelerde de çeşitli kurum ve kuruluşlarda ilk yardım, tıbbi ve genel İngilizce dersleri verdi.


Begüm Tunç
[email protected]

Begüm Tunç 2012 yılında Dumlupınar Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Aynı üniversiteden Pedagojik Formasyon Sertifikasını almış olup, lisans eğitimini değişim öğrencisi olarak Universidade do Minho’da tamamlamıştır. Lisans eğitiminin ardından çeşitli kurumlarda birçok farklı yaş grubuna farklı yeterlilik seviyelerinde uzun yıllar dil eğitimi vermiştir ve akabinde eğitmenlik kariyerine yükseköğretim kurumlarında devam etmiştir. Mesleki gelişim aktivitelerinin yani sıra, kendisi İstanbul Aydın Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı yüksek lisans programında eğitimine devam etmektedir. Kendisinin “Exile and Displacement in Khirbet Khizeh, I Saw Ramallah ve Journal of an Ordinary Grief “ başlığıyla yayımlanmış araştırma makalesi bulunmaktadır. 2021 – 2022 akademik yılı itibari ile İstanbul Medipol Üniversitesi Dil Okulunda görev yapmaktadır. 


Berican Kütaruk
[email protected]

Lisans eğitimimi 2007 senesinde Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladım. 2015 senesinde Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde yüksek lisans derecesini tamamladımÖğretmenlik kariyerime MEB’e bağlı bir ilkokulda İngilizce öğretmeni olarak başladımSonrasındasırasıyla Üsküdar Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu’nda okutman olarak çalıştımGenel İngilizce ve akademik İngilizce öğretiminde ve üniversite öğrencilerini dil yeterlilik sınavlarına hazırlama konusunda deneyimliyimEylül 2018’de İstanbul Medipol Üniversitesi ailesine katıldım. 


Betül Dinçer

Betül Dinçer, Lisans eğitimini Girne Amerika Üniversitesi, İngilizce Öğretmenliği Bölümünde tamamlamıştır. Staj eğitimini devam ettirdiği Amerikan Koleji’nde staj sonrasında öğretmen olarak çalışmaya devam etmiştir. Lisans eğitimi sırasında CALL (Computer Assisted Language Learning) Sertifikasına sahip olan Betül Dinçer aynı zamanda (PDR) Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık sertifika programını tamamlamıştır. Medipol Üniversitesi’nde çalışmaya başlamadan önce Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları, Okyanus Kolejleri ve Doğa Okulları gibi özel okullarda uzun yıllar İngilizce Öğretmeni olarak çalışmıştır ve 2016 yılından beri Medipol Üniversitesi’nde çalışmaya devam etmektedir.


Burcu Piri
[email protected]

Burcu Piri, İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden 2004 yılında mezun olmuşturPedogojik Formasyonunu da 2004 yılında İstanbul Üniversitesinde tamamlamıştırYüksek lisans çalışmasına İngiliz Dil Eğitimi alanında Yeditepe Üniversitesinde başlamış ve tez yazma sürecinde devam etmektedir. 15 yıl boyunca bir çok özel okul bünyesinde İngilizce öğretmeni olarak çalışmıştır. 2019 dan beri Medipol Üniversitesi Dil Okulu bünyesinde çalışmaktadır.


Burçin Sever
[email protected]

Burçin Sever İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden onur derecesi ile mezun oldu. 2018 yılında Erasmus öğrenci değişim programı ile Çek Cumhuriyeti Pardubice Üniversitesi’nde eğitim gördü. İstanbul Üniversitesi Dil Kulübünde bölüm dili İngilizce olan öğrencilere yönelik açılan konuşma sınıfında öğretmenlik yaptıktan sonra, stajını Vefa Lisesi’nde tamamla. 2020 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaya başla. .


Celal SariogluCelal Sarıoğlu
[email protected]

Celal Sarıoğlu, lisans derecesini Karadeniz Teknik Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü, İngiliz Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı’nda tamamladı. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Okan Üniversitesi Çeviribilim Ana Bilim Dalı’nda tamamladı. Halen Sakarya Üniversitesi Çeviribilim Doktora programında eğitimine devam etmektedir. Oxford Teachers’ Academy’den “Yetişkinlere İngiliz Dili Eğitimi” aldı, ve “Öğrenci Temelli Eğitimde Teknoloji Kullanımı” üzerine 6ncı Uluslararası Dil Eğitim Konferansı’nda katılımcı olarak yer aldı. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde “Yazma Becerisi Öğretilmesi” üzerine sunum yaptı. Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde “Mesleki Gelişim Seminerleri”ne katıldı. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Karadeniz Teknik Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Beykent Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde görev almıştır. Bunların yanında çeşitli dil eğitim kuruluşlarında eğitmen ve idari görevli olarak çalışmış, sınav komisyonlarında hizmet etmiştir. Celal Sarıoğlu 2014 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev almaktadır.


Derya Güngör
[email protected]

DDerya Güngör, Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden ve Metin Yazarlığı yan dal programından 2014 yılında mezun olmuştur. Ayrıca aynı dönemde Anadolu Üniversitesi Marka İletişimi önlisans programını tamamlamıştır. 2015 yılında LondraOxford House College bünyesinde CELTA almaya hak kazanmıştır. İstanbul Aydın Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmış ve Remedial Teaching Center bünyesinde yer almıştır. 2016 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Dil Okulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. İstanbul Medipol Üniversitesi- Medya ve İletişim Sistemleri yüksek lisans bölümünde eğitimine devam etmektedir. 


Derya Komar
 [email protected]

Derya Komar, birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü 2011 yılında tamamladıktan sonra kariyerini İngilizce alanına yöneltip, 2018 yılında İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi süresince mütercim olarak staj yapıp, aynı üniversitede Pedagojik Formasyon sertifika programını tamamlamıştır. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Wall Street English ve Dilko English’te İngilizce öğretmeni olarak görev almıştır. 2020 Ekim ayından beri İstanbul Medipol Üniversitesi Dil Okulu bölümünde okutman olarak çalışmaktadır.


Duygu Yalçıner
[email protected]

Duygu, lisansını Yeditepe Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nde yapmıştır. Aynı zamanda, bir drama derneğinde üye ve yaratıcı drama derslerine katılımcı olarak yer almıştır. Bu dernek kapsamında bazı gönüllü çalışmalara ve yaratıcı drama üzerine konferanslara katılmıştır. Çeşitli özel dil kurslarında İngilizce okutmanı, sınav hazırlama ve sınav uygulayıcısı olarak çalışmıştır. Medipol Ünivrsitesi, Dil Okulu’nda işe başlamadan önce Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda çalışmıştır. Burada, derslerin yanı sıra; okul müzikali, genel kültür yarışmaları gibi öğretim programı dışındaki çeşitli aktivitelerde öğrencilere yardımcı olmuştur. 2019’da öğrenci motivasyonunu artırmaya yönelik, eğitmen eğitimi programına katılmıştır. Eğitim, internet üzerinden, Oregon Üniversitesi ve American Elçiliği’nin e-öğrenme birimi tarafından düzenlenmiştir. Bu programın sonunda, Duygu hem programdaki hem de sınıflarındaki deneyimlerini Eskişehir Osmangazi Üniversitesin’deki İkinci İngilizce Dili Eğitimi Konferansı’nda sunmuştur. Duygu, Ekim 2020’den beri Dil Okulu’nda çalışmaya devam etmektedir. Yakın bir zamanda yüksek lisans programına başlamayı çok istemektedir.


Ebru Eskiçırak
[email protected]

Ebru (AYLANGAN) ESKİÇIRAK, lisans eğitimini Orta Doğu teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde 2008 yılında tamamladı. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce yaklaşık 10 sene Gazi Üniversitesi’nde görev yapmış; Sınav Bürosu, Program ve Materyal Geliştirme Ofisi bünyelerinde yer aldıktan sonra Akademik Koordinatör olarak çalışmış; genel hazırlık, Tıp Fakültesi İngilizce Hazırlık, Mimarlık Fakültesi mesleki İngilizce derslerinin yanı sıra TOEFL, IELTS, YDS ve SAT dersleri vermiştir. Ebru ESKİÇIRAK, 2018-2019 akademik yılından itibaren İstanbul Medipol Üniversitesi’nde görev yapmaya başlamıştır.


Elif Erbay
[email protected]

Elif ERBAY lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Üniversiteden mezun olduktan sonra ise Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde  Dil Okulu’nda çalışmıştır. Şu anda ise Medipol Üniversitesi Dil Okulu’nda çalışmaktadır.


Elifnur Dayıoğlu
[email protected]

Elifnur Dayıoğlu lisans eğitimini 2018 yılında Marmara Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Bölümü’nde Onur Derecesi ile tamamladı. Aynı yıl, yüksek lisans eğitimine Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde başladı. Yüksek lisansında tez aşamasında olup tez konusu “Türk ve Amerikan Kadın Yazarları Ekofeminist Açıdan Okunması”. Kariyerine Marmara Üniversitesi’nde öğrenci asistan olarak başlayan Elifnur mezun olana kadar orada çalıştı. Medipol Üniversitesine gelmeden önce, Üsküdar Üniversitesi’nde Yabancı Diller bölümünde görevli olarak çalışıyordu.


Emre Can Şenel
[email protected]

Emre Can Şenel, TOBB Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi sürecinde TOBB ETÜ Yabancı Diller okulunun de yer aldığı birden fazla birimde staj eğitimini tamamlamıştır. 2019 yılından itibaren, Karabük Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde yüksek lisans eğitimi almaktadır. Çalışma hayatına çeşitli dil kurslarında başlayan Emre Can Şenel, kariyerine İstanbul Medipol Üniversitesi’nde devam etmektedir.


Enis Işık
[email protected]

Enis Işık 2016 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. Yüksek Lisans eğitimi Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Eğitimi Tezli) bölümünde devam etmektedir. Lisans eğitmi boyunca çalıştığı ‘İş İngilizcesi Eğitimi’ kurumunu takip eden 3 yılda özel okullarda ortaokul ve lise kademesinde İngilizce öğretmeni olarak görev almıştır. Medipol Üniversitesi’ne gelmeden önce Üsküdar Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışıyordu.


Ertuğrul Akın
[email protected]

Ertuğrul Akın, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde 2017 yılında tamamlamıştır. 2016 yılında Robert Koleji’nde öğretmenlik mesleğine stajyer İngilizce öğretmeni olarak başladığı günden bu yana çeşitli okullarda İngilizce öğretmenliği yapmıştır. Öğretmenlik kariyerinin ilk yıllarında Amerikan Devleti’nin Fulbright bursunu kazanıp, bir yıl boyunca University of Kansas’ta Fulbright yabancı dil öğretim asistanı olarak Türkçe öğretip 2019 yılında programını tamamladı. 2020 yılında Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce, Şehir Üniversitesi’nde İngilizce okutmanı olarak çalıştı. Orta Doğu Çalışmaları ve Küresel Cinsiyet Politikası alanlarında yüksek lisans yapmayı planlıyor.


Esma Bağcı
[email protected]

Esma BAĞCI, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İş hayatında ilk tecrübesine kurumsal bir firmada başladı. Ardından akademik kariyerine Nişantaşı Üniversitesi’nde Yabancı Diller Yüksekokulu’nda başladı. Kariyerine Bahçeşehir Koleji’nde İngilizce Öğretmeni olarak devam etti. 2018 yılında, İngilizce Dil Eğitimi programı çerçevesinde öğrencileriyle birlikte Ottawa’da bir değişim programına katıldı. Medipol Üniversitesi’nde göreve başlamadan önce Nişantaşı Üniversitesi’nde bir yıl daha Yabancı Diller Yüksekokulu ve fakülte bölümlerinde okutman olarak çalıştı.


Esra Didem Aydın
[email protected]

Esra Didem Aydın, Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi bölümünden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulunda okutman olarak başladığı kariyerine TÖMER İngilizce bölüm başkanı olarak devam etmiştir. Daha sonra Üsküdar Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu Müdür Yardımcısı ve Müfredat ve Materyal Geliştirme Koordinatörü olarak görev yapmıştır. Eğitim kariyerine bir süre Kalite Kontrol Müdürlüğü yaparak ara verdikten sonra 2020-2021 akademik yılında Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır.


Esra Günseli Erol
[email protected]

Esra Günseli EROL, 2018 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. Mezun olduğu tarihten itibaren Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. İstanbul Medipol Üniversitesi’nin bünyesine katılmadan önce Altınbaş Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda iki buçuk yıl çalışmış olup, ESP (English for Specific Purposes) alanında müfredat ve materyaller hazırlayarak, içerik üretici olarak da görev almıştır. ESP, ELT (English Language Teaching) ve Linguistics (Dilbilim) alanlarında çeşitli çalışmalar yürütmektedir.


_mg_3022

Feray Gümüş
[email protected]

Feray Gümüş, Dokuz Eylül Üniversitesi, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nden 2008 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetinden sonra çeşitli dil okullarında İngilizce öğretmenliği ve yöneticilik yapmıştır. CELTA sertifikası bulunmaktadır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İngiliz Dili Eğitimi yüksek lisansını başarı ile tamamlamıştır. Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nde çalışmıştır. 2016 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.


_mg_3011

Filiz Mizrak
[email protected]

Filiz Mizrak 2009 yilinda Istanbul Universitesi, Amerikan Kulturu ve Edebiyati bolumden mezun oldu. Yuksek lisans egitimini Bahcesehir Universitesi’nde Executive MBA uzerine tamamladi. Şuanda, Medipol Üniversitesinde, Yönetim ve Strateji doktora programında tez çalışmalarını sürdürmektedir. 2016 yılından beri, İstanbul Medipol Üniversitesinde İngilizce eğitimi vermektedir.


Gaye Gözde Üstündağ
[email protected]

Gaye Gözde Üstündağ 2011 yılında tam burslu olarak yerleştiği İstanbul Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünden 2016 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults) sertifikasını International Training Institute’ten almış ve mesleğine başlamıştır. 2019 yılında öğretim görevlisi olarak İstanbul Medipol Üniversitesi bünyesine katılmadan önce, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde görev yapmıştır.


Gokce Dogan

Gökçe Doğan Şaltan
[email protected]

Gökçe Doğan Şaltan, yüksek lisans derecesini 2019’da İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde yapmıştır. Tezini “20 ve 21. Yüzyıl Distopya Edebiyatında Feminizm” üzerine yazmıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden aldığı İngilizce Öğretmenliği Sertifikasının (Pedagojik Formasyon) yanı sıra İstanbul British Council’dan 2012’den beri CELTA Sertifikası bulunmaktadır. Lisans çalışmaları esnasında kazandığı “Erasmus Burs” imkanı ile gittiği Almanya Eberhard Karls Tübingen Universitesi’nde üniversite derslerinin üst dönemlerden olan derslerinin birçoğunu 1 yıllık bir süre içinde vermiştir. İstanbul Medipol Üniversitesi Hazırlık Okulu kadrosuna katılmadan önce çeşitli üniversitelerde Writing Center Koordinatörlüğü ve Seviye Supervizörlüğü yapmış ve okutman olarak çalışmıştır. 2014 yılında Amerika’da ve Bosna’da Dil ve Edebiyat üzerine çeşitli konferanslarda sunum yapmıştır. Gökçe Doğan 2015 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi Hazırlık Okulu bünyesinde okutman olarak çalışmaktadır.


Güngör Kırış Uğuzluoğlu
[email protected]

Güngör Kırış Uğuzluoğlu lisans derecesini Erciyes Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine yapmıştır. Yine Erciyes Üniversitesi’nden İngilizce Öğretmenliği Sertifikası (Pedagojik Formasyon) bulunmaktadır. ITI Testing and Assessment (Ölçme ve Değerlendirme) sertifikası bulunmaktadır. Profesyonel meslek hayatına onbir sene önce İngilizce Okutmanı olarak başlamış ve aralıksız devam etmiştir. Maltepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dalında bazı doktora çalışmaları yapmıştır. Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce çalıştığı yerler: Erciyes Üniversitesi, Gedik Üniversitesi ve Maltepe Üniversitesi’dir. Mesleğinde Türkçe lisans programlarında İngilizce dersleri, İngilizce lisans programlarında Genel ve Akademik İngilizce dersleri vermiş, materyal ve sınav hazırlıklarında rol almıştır. 2016 yılı Eylül ayından beri Medipol Üniversitesi’nde İngilizce Okutmanı olarak çalışmaktadır.


Hilal Kalkavan
[email protected]

Galler doğumlu olan Hilal Kalkavan lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği ve Uygulamalı Dilbilim bölümünde 2016 yılında tamamlamıştır. Daha önce Marmara Üniversitesi’nin yanı sıra çeşitli dil okullarında görev almış ve IELTS hazırlık dersi vermiş olan Hilal Kalkavan, 2017 yılından itibaren Medipol Üniversitesi’nde çalışmaya başlamıştır. 2020 senesinde Medipol Üniversitesi’nde Yeni Medya ve İletişim alanında yüksek lisans çalışmasına başlamıştır. Mesleki gelişimine katıldığı çeşitli programlar ile devam etmekte, aynı zamanda yıllardır yürüttüğü kültür sanat çalışmalarını yürütmektedir.


Irina SHELENKOVA
[email protected]

Irina Shelenkova, akademik kariyerinin çoğunu Tambov Devlet Teknik Üniversitesi, Rusya’da geçirmiştir. Bu dönem boyunca genel İngilizce ve özel amaçlı İngilizce dersleri vermiştir. İngiliz dili eğitimi alanında doktora derecesine sahip olan Irina Shelenkova, yönetici olarak da görev almıştır. Tempus Projesi’nde (Innovative Language Curricula in Technical Universities) araştırmacı olarak yer almıştır ve Rusya Federasyonu Eğitim Bakanlığı tarafından ödüllendirilen “English for Academic Mobility” kitabının yazarları arasında bulunmuştur. Bunun yanı sıra Cambridge University Press tarafından basılan “English for Academics: Book 1 kitabının yazarlarındandır. Irina Shelenkova’nın 38 adet makalesi ve kongre bildirisi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, 1 monografı ve 19 kitabı bulunmaktadır. 2019 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi Dil Okulu’nda görevine devam etmektedir.


Kaanhan Argüt
[email protected]

Kaanhan Argüt, 2016 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak görev yapmaktadır. 2014 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. 2015 yılında uluslararası Cambridge Celta yeterliliğini almıştır. Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.


Kenan Bodur
[email protected]

Kenan Bodur 1992 yılında 9 Eylül Üniversitesi, İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinden itibaren farklı dil kurslarında İngilizce Öğretmeni , Eğitim Bilgi Teknolojileri firmalarında Eğitim Danışmanı ve Üniversitelerin Hazırlık Programlarında Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. 2014 yılından itibaren, İstanbul Medipol Üniversitesi, Dil Okulu’nda çalışmaktadır. Halihazırda , Medipol Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde , Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans yapmakta olup tez aşamasındadır.


Kerem Başaran
[email protected]

Kerem Başaran lisans derecesini Kocaeli Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlandı ve aynı üniversiteden pedagojik formasyonunu aldı. Mezun olduktan sonra Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarında, Dilko, Amerikan Kültür gibi çeşitli dil okullarında ve Üsküdar Üniversitesinde çalıştı. 2019 yılında CELTA belgesini ITI-Istanbul’dan aldı. Şu an İngiliz Dili Öğretimi alanında master çalışmalarına Yeditepe Üniversitesinde devam etmektedir. 2020’den itibaren Medipol Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaya devam etmektedir.


Mehmet Ömer DİKBAŞ
[email protected]

Mehmet Ömer Dikbaş, İstanbul Aydın Üniversitesi İngilizce Mütercim-Tercümanlık bölümünden mezun olmuştur. Pedagojik formasyon sertifikasını da aynı üniversiteden almıştır. Mezun olduktan sonra DenizBank Genel Müdürlük binasında mütercim-tercüman olarak çalışmıştır. Ekim 2020’den beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır.


Mehmet Polat Tacar

Mehmet Polat Tacar
[email protected]

Polat Tacar lisans derecesini Trakya Universitesi’nde İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Bir çok okulda müdür, eğitim direktörü, İngilizce Öğretmeni ve okutman ve öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2014 yılından beri Istanbul Medipol Universitesi’nde çalışmaktadır.


Mehmet Saylık
[email protected]

Mehmet Saylık, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İngiliz Dili ve Eğitimi Bölümünde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Bilim Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesi’nde İngilizce Okutmanı ve Öğretim Görevlisi olarak çeşitli düzeylerde dersler vermiş ve akademik ve idari koordinatörlük görevlerinin yanı sıra Sınav ve Materyal Ofislerinde görevler almıştır. Galatasaray Üniversitesinden emekli olduktan sonra 2016 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi’nde Mesleki İngilizce dersleri vermeye başlamıştır. 2017-2018 Akademik yılından itibaren İstanbul Medipol Üniversitesi Uzaktan Eğitim Programlarında (UZEM) Tıp, Uluslararası Tıp ve Diş Hekimliği Fakültelerinin Akademik İletişim Becerileri derslerini çevrimiçi olarak vermektedir aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde okumaktadır.


Merve Öztürk
[email protected]

Merve Öztürk lisans eğitimini 2014 yılında Çankaya Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. İlk öğretmenlik deneyimini Kolombiya’da 1 senelik bir projede gerçekleştirmiş olup, sonrasında Türkiye’ye dönüp Celta (Certificate in English Language Teaching to Adults) diplomasını aldı. Daha sonra sırasıyla Altınbaş, Doğuş ve Üsküdar Üniversitelerinde okutman olarak görev yaptı. Eylül 2019 tarihinden beri Medipol Üniversitesinde ders vermektedir ve halen Maltepe Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi programında yüksek lisans yapmaktadır.


Mihriban Hilal Şahan
[email protected]

Mihriban Hilal Şahan, Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden ‘Onur Öğrencisi’ olarak mezun olup yüksek lisans çalışmalarına Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yine aynı alanda devam etmektedir. 2016 Bahar döneminde Polonya Szczecin Üniversitesi Dil Bilimi bölümünde değişim öğrencisi olarak eğitim görmüştür. Lisans mezuniyetinden itibaren İngilizce Öğretim Görevlisi olarak görev almış, Şubat 2020’de Medipol Üniversitesi Dil Okulu ailesine katılmıştır.


M. Mustafa Kaya
[email protected]

M. Mustafa Kaya Marmara Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Bölümü 1996 yılı mezunudur. Bu tarihten itibaren, üniversitede okutmanlık yapmaya başladığı 2013 yılına kadar çeşitli eğitim kademelerinde İngilizce Öğretmenliği yapmıştır. 2015-2016 akademik yılında İstanbul Medipol Üniversitesi öğretim kadrosuna dahil olmuştur. Kariyeri boyunca İngilizce öğretimi (ELT) konusunda çok sayıda eğitim programına ve seminere katılmıştır. Sosyoloji alanında Yüksek Lisans çalışmalarını sürdürmektedir.


Muhammed Arıkan
[email protected]

Muhammed Arıkan eğitim hayatına İngiltere’de başladı. Türkiye’ye geldiğinde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitimine devam etti ve 2010 yılında mezun oldu. Kendisi Pedagojik Formasyon belgesine ve Pearson CPD Eğitim sertifikasına sahiptir. Pearson ve Oxford online sistemlerinde iki yıl Admin tecrübesi mevcuttur. Ayrıca simultane çeviri de yapmaktadır. Medipol Üniversitesine gelmeden önce ise Nişantaşı Üniversitesinde Hazırlık birimide Grammar, Reading, Writing ve Speaking dersleri vermekteydi. Ayrıca, Hazırlık biriminin koordinatörlüğünü ve de Online sistem adminliğini yapıyordu. İngilizce eğitmeni olmanın yanı sıra birçok alanda da aktiftir. Bunların bazıları: Yazılım, astronomi, dalgıçlık, dağcılık ve çizimdir. Ayrıca kendisi hayvan sever birisi olup her fırsatta hayvanlara faydalı aktivelerde de gönüllü olmaktadır.


Muhammed Yamout

Muhammed Yamout, Lisans eğitimini 2014 yılında tamamladıktan sonra, 2015 yılından bu yana Diyalog Dil Okullarında ileri düzey öğrencilere eğitim vermekle beraber, onları TOEFL ve IELTS gibi uluslararası sınavlara hazırlayan üniversite düzeyinde bir eğitmendir. Benzer şekilde, BritishTown’da iki yıl öğretmen eğitmeni ve müfredat geliştirici olarak çalışmıştır. İki yıl üst üste ‘Yılın Öğretmeni’ olarak da ayrıca aday gösterilmiştir. CELTA (Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages) eğitimini başarıyla tamamlamıştır ve DELTA eğitimine de hali hazırda devam etmektedir. İngilizce öğretimi hususunda uluslararası bir Kanada Diplomasına sahiptir. Buna ek olarak, 4 yıldır global üyesi olduğu ve de dunyaca taninirligi ve gecerliligi olan TESOL International Association’da TESOL sertifikası eğitimini tamamlamıştır. Muhammed Yamout Eylül 2020 itibariyle Istanbul Medipol Üniversitesi – Dil Okulu’nda okutman olarak görevine devam etmekle birlikte, ‘Dil Edinimi ve İngilizceyi Yabancı Dil Olarak Öğretme’ alanında da yüksek lisans yapmayı planlamaktadır.


Murat Güç

Murat GÜÇ 2018 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitim Bölümü’nden mezun olmuştur. Lisans eğitimi süresince Dialogue Dil Okulları’nda beş yıl boyunca pekçok yaştan öğrenciye İngilizce öğretmiştir. Nişantaşı Üniversitesi’nde bir yıl boyunca çeşitli bölümlerin öğrencilerine İngilizce beceri geliştirme dersleri vermiştir. 2020 yılı güz döneminden beri de Medipol Üniversitesi hazırlık biriminde çalışmaktadır.


Mürselin Taşan

Mürselin Taşan, Kocaeli Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi bölümünden 2014 yılında mezun oldu. Taşan yüksek lisans eğitimini 2021 yılında Bahçeşehir Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi bölümünde birincilikle tamamlamıştır. Kaliforniya, Amerika’da 120 saatlik CELTA kursunu almış, bu kursu PASS B derecesi ile tamamlamıştır. Aldığı eğitim kursları şunlardır ;“Nefes Alma Koçluğu, Akademik Amaçlar için İngilizce Öğretme, Eğitimciyi Eğitme, Yaratıcı Eğitim, Dil Eğitimindeki Becerileri Öğretme, Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi”. Kendisi ayrıca alanıyla ilgili çeşitli online internet tabanlı seminerlere ve konferanslara da katılmıştır. Mürselin Taşan, İngiliz Dili Öğretimi alanında 2014 yılından beridir çeşitli özel eğitim kurumlarında çalışmıştır. Kaliforniya, Amerika’da çok uluslu sınıf ortamlarında gönüllü öğretmenlik yapmıştır. Mürselin Taşan, 2020 yılından itibaren, Medipol Üniversitesinde mesleki hayatını devam ettirmektedir.


Neslihan Doğan

Neslihan Doğan, Lisans derecesini Dicle Üniversitesi İngilizce Öğretmenliğinde tamamlamıştır. Mezuniyetinden sonra yaklaşık 9 yıl Devlet okullarında görev almıştır. Devlet okullarında çalıştığı dönemlerde bu okullarda birçok sosyal sorumluluk projeleri başlatmış ve yönetmiş, ayrıca gönüllü dersler vermiştir. 2014 yılında King George Internatioal College’dan TESOL sertifikasını almıştır. Yıldız Teknik Üniversitesinde yarı zamanlı Öğretim Görevlisi olarak çalıştıktan sonra Altınbaş Üniversitesinde 2 yıl ve Nişantaşı Üniversitesinde 1 yıl  olmak üzere Hazırlık bölümlerinde Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. 2020 Güz dönemi itibarıyla Medipol Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlayan Neslihan Doğan, çalıştığı okullarda katıldığı meslek içi eğitimlerin de sertifikalarına sahiptir.  


Neziha Cakir

Neziha Çakır

Neziha Vatansever Çakır lisansını Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Eğitimi bölümünde tamamlamış, mezuniyetinin ardından AB Comenius Dil Asistanlığı bursu ile İspanya’da bir devlet okulunda asistan olarak bir yıl çalışmıştır. Sonrasında çeşitli kurumlarda İngilizce dersleri vermis ve çeviri yapmıştır. 2013’te başlayarak iki yıl Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nde çalışmıştır. 2015 yılından beri Medipol Üniversitesi’nde çalışmaktadır. 


Nimetullah Yaşar

Nimetullah Yaşar, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi, Yabancı Diller Eğitimi Bölümü’nde tamamladı. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Bilkent Üniversitesi ve Beykent Üniversitesi’nde çalıştı. 2013 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde çalışmaktadır.  


Onur Polat

Onur POLAT, lisans eğitimini Mersin Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, İngiliz Dil Bilimi bölümünden 2010 yılında mezun olarak tamamlamıştır. Burada Mersin Üniversitesi’nin Türkiyede ilk olarak yaptığı Türkiye Türkçesi’nin Yazın Dili Derlemi oluşum aşamasında görev almıştır. Okuduğu sırada Forensic Linguistics alanında çeşitli çalışmalarda bulunduktan sonra, iş hayatına İatanbul’da Cognitive Learning esaslı çalışan bir firmada bilişsel metodlar ile İngilizce öğreterek başlamış ve aynı zamanda bu firmanın eğitim koordinatörlüğü görevini üstlenmiştir. Akademi7 adıyla kendi şirketini açtıktan sonra bu firmada kurumsal anlaşmalar dahilinde birçok kuruluş personeline İngilizce dil hizmeti, mesleki İngilizce, havacılık dil eğitimi, YDS, TOEFL, IELTS gibi alanlardaki eğitimlerin yanında, yabancılara yönelik Türkçe Dil eğitimleri düzenlemiştir. Son olarak, 2016 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi bünyesinde fakülteler tabanlı genel İngilizce ve mesleki İngilizce okutmanlığı ve ders içeriği hazırlama görevlerini üstlenmiştir. 


Özgenç Aktaş-Koçak

Ozgenc Aktas-Kocak lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamladiktan sonra  yüksek lisans eğitimine Michigan State Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi-Öğrenci İsleri Yönetimi alanında devam etmistir. Master derecesini aldiktan sonra  aynı üniversitede akademik danışman olarak çalışmıstır. Daha sonra Amerikanın Tennessee eyaleti ve Memphis sehrinde bulunan St.Jude Children’s Research Hospital’ın Akademik Program Ofisi’nde  Veritabanı Koordinatörlüğü, arastirma Grantları Başvuru Destek Koordinatörlüğü gibi değişik görevlerde bulunmustur. Eylül 2019’den bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi dil okulunda ögretim görevlisi olarak çalışmaktadır. 


Özlem Adhami

Özlem ADHAMİ lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlamıştır. 2013 yılında Docklands Akademi, Londra’da 4 ay süreyle değişim öğrencisi olarak bulunmuş ve aynı zamanda belirli sınıflarda İngilizce dersi vermiştir. Mezuniyetinin ardından, MEB’e bağlı bir okulda kısa süreli İngilizce Öğretmenliği ve Türkçe’den İngilizce’ye kitap çevirmenliği yapmıştır. Bunlara ek olarak, birçok akademik alanda çeviriler yapmayı da sürdürmektedir. Sonrasında, İstanbul Medipol Üniversitesi / Uluslararası Ofis-Erasmus Koordinatörlüğü görevinde yer almakla beraber eş zamanlı Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde okutman olarak çalışmıştır. Özlem ADHAMİ Eylül 2017 itibariyle İstanbul Medipol Üniversitesi – Dil Okulu’nda okutman olarak görevine devam etmekle birlikte 2019 yılından bu yana Avrupa Birliği projelerinde de aktif rol oynamaktadır. 

İlgi alanları: Post-Kolonyal Edebiyat, Psikanalitik Edebiyat Kuramı ve Postmodernizm üzerinedir. 


Özlem Biçici

Özlem Biçici 2004 yılında Başkent Üniversitesi’nde başladığı lisansını Selçuk Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği alanında tamamlamış olup 2008 yılında mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra üniversitelerde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. 2010-2014 yılları arasında Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Aynı üniversitede Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı Eğitim Programları ve Öğretim alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. İstanbul Aydın Üniversitesi ve Beykoz Üniversitesi’nde de öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Ayrıca çeşitli dil okulları ve kolejlerde de Genel İngilizce, İş İngilizcesi dersleri vermiştir. Bilgisayar, diksiyon ve dil öğretimi ile ilgili sertifikaları vardır. TOEFL sertifikası vardır ve TOEFL sınavına hazırlık dersleri vermiştir. 2019-2020 akademik yılında Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. 


Özlem İlyas

Özlem İlyas lisans öğrenimini 2013 yılında Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim bölümünde tamamladı. Bir süre serbest çevirmen olarak çalıştı; muhtelif yayınevleri için sosyal bilim alanlarından kitaplar çevirdi. İstanbul Medipol Üniversitesi bünyesine katılmadan evvel bir vakıf üniversitesi bünyesinde iki yıl okutman olarak görev yaptı. Yüksek lisans çalışmasını Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünde 2019’da tamamladı. Aynı üniversitenin Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi bölümünde doktora öğrenimine devam etmektedir.  


Pelin Ayten Yaz Güneş

Pelin Ayten Yaz Güneş, Bahçeşehir Üniversitesi’nde ÖSYM bursuyla Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde lisans derecesini yüksek onurla tamamladı. Yandalını Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında tamamlayarak mezun oldu. Öğrenci değişim programına katılarak ABD, New York Syracuse Üniversitesi’nde Afrika-Amerika Çalışmaları üzerine eğitimini tamamladı. Yüksek Lisans derecesini Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi (MBAİngilizce) aldı. Sekiz yıldır farklı üniversitelerde İngilizce öğretmenliği yapmakta ve 2015 yılından beri Medipol Üniversitesi Hazırlık Okulu’nda çalışmaktadır. İstanbul International Training Institute’tan CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults) sertifikasını almaya hak kazandı.  


Pınar Arıpınar

Pınar Arıpınar lisans derecelerini Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Fransızca ve İngilizce Öğretmenliği bölümlerinde tamamlamıştır. 2019 yılında CELT-S sertifikasını almıştır. Aynı sene İstanbul Medipol Üniversitesi Dil Okulu kadrosuna katılmıştır. 


Sacide Tutku Kançıkmaz

Tutku Kançıkmaz lisans derecesini London Southbank Üniversite’sinin Hukuk bölümünde tamamladıktan sonra Uluslararası Hukuk dalında yüksek lisansını da London Metropolitan Üniversitesi’nde bitirmiştir. Türkiye’ye taşındıktan sonra, CELTA eğitimini İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 2008-2010 yılları arasında Pamukkale Üniversitesi’nin Uluslararası İlişkiler Departmanında Uzman olarak görev yapmıştır. 2010-2012 yılları arasında Plato Meslek Yüksekokulu’nda Uluslararası İlişkiler Koordinatörü görevini yürütmüştür. 2012 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi’nin İngilizce Hazırlık Okulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Aynı kurumda İngiliz Dili ve Edebiyatı’nda yüksek lisansını yapmaktadır. Tutku Kançıkmaz 2017 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi’ne İngilizce okutmanı olarak katılmıştır. Kendisi aynı zamanda İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde bölüm dersine girmektedir.


Seda Suna Uçakan

Seda Suna Uçakan, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünden 2007 yılında mezun oldu. Tarih Anabilim dalında İnkılap Tarihi üzerine master eğitimine devam etti, İstanbul’a yerleştikten sonra birçok dil okulunda yönetici ve öğretmen olarak çalıştı. 204-2015 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi,  2016 Yılında Altınbaş Üniversitesi, 2018 ve 2020 yılları arasında Nişantaşı Üniversitesi’nde okutman olarak görev aldı. Trt Ankara Dış Yayınlar Daire Başkanlığı’nda stajını yapan Uçakan, tarih, siyaset ve aktüalite üzerine yerli ve ulusal kanallarda programlar hazırladı ve sundu. Marmara Sanat Akademisi Oyunculuk mezuniyeti de bulunan Uçakan birçok tiyatro ve dizi ve reklam projelerinde oyuncu olarak görev aldı. Edebiyata büyük ilgi duyan Uçakan’ın “Pay Susuşlarıadlı bir şiir kitabı bulunmakta ve şiirleri yerli yabancı aylık edebiyat dergilerinde yayımlanmaktadır. “İmge klübüadını verdiği, şiire ilgi duyan öğrencileriyle birlikte çalıştığı bir sosyal sorumluluk ve edebiyat projesi yürütmekte olan Uçakan’ın üç uluslararası şiir antolojisinde şiirlerine yer verilmiştir. Seda Suna Uçakan halen Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nde yüksek lisan eğitimine devam etmektedir. 


Selen Şahin

Selen Şahin İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden 2015 yılında mezun olmuştur. Beykent Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi ve Üsküdar Üniversitesi’nde görev yaptıktan sonra 2019 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi kadrosuna dahil olmuştur. Aynı zamanda İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Çeviribilim tezli yüksek lisans programında lisansüstü eğitimine devam etmektedir


Selin Nur Hürmüz

Selin Nur Hürmüz 2016’da lisans derecesini İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili Eğitiminde aldı. Yüksek lisansını History and Oriental Studies alanında 4.0 ortalamayla Bologna Üniversitesinde tamamladı. Aynı zamanda Critical Theory-Planetary Urbanscapes odaklı yaz okulunda proje asistanı olarak çalıştı ve dünyaca ünlü bir çok akademisyenle çalışma fırsatı buldu. Medipol Üniversitesinde çalışmaya başlamadan önce İtalya, Türkiye ve İngiltere merkezli bir çok okulda İngilizce öğretmeni olarak çalıştı. Contemporary urban landscapes of the Middle East ve gender studies başlıca ilgi alanları arasında. 


Semanur Gencan

Semanur GENCAN Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümü mezunudur. Bitirme tezini Jane Austen’ın Aşk ve Gurur ve Emily Bronte’nin Uğultulu Tepeler romanları üzerinden Kadın Figürlerinin Kutuplaştırılması üzerine yazmıştır. Yüksek lisans derecesini İstanbul Bilgi Üniversitesinde 2015 yılında “2000li yıllarda Değişen Müslüman Kadın Portresi Adına İslami Moda Dergileri ve Görsellik Odaklı Sosyal Medya Ağları Üzerinden Maddi ve Görsel Kültür İnşasıadlı teziyle tamamlamıştır. Ayrıca aynı dönemde Bahçeşehir Üniversitesinden Pedagojik Formasyon sertifikasını almıştır. 2013 yılında yüksek öğretimde okutman olarak çalışmaya başlamıştır. Eylül 2016’dan beri İstanbul Medipol Üniversitesinde Genel, Mesleki İngilizce gibi alanlarda ders vererek görevini sürdürmektedir.


Semih Pala

Semih PALA, 2006 yılında Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinden önce 2005 yılında Ege Üniversitesi TESOL sertifika eğitimini tamamladı. Mezuniyetinin ardından 6 yıl Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı. Akademik, tıp ve hukuk İngilizcesi alanındaki firmalar kurdu veya firmalara danışmanlık yaptı. Çeviri ve NLP konusunda birçok eğitimi tamamlamış olan Semih PALA, 4 kitap ve 124 SCI indeksi tıbbi ve hukuki makalenin çeviri editörü ve çevirmenidir. Uzmanlık ve ilgi alanları tıbbi ve tüzel kişilere yönelik tıbbi ve hukuki çeviri eğitimleri ve hedefe yönelik mesleki İngilizce eğitimlerinin yanı sıra tıbbi çeviri, OET, TIPDIL, YDS, IELTS, Medical English Proficiency Exam sınavlarına hazırlık alanlarında aktif olarak çalışmalarına devam etmektedir. 2020 yılından beri Medipol Üniversitesi’nin bir üyesidir


 

Seval Akmeşe
[email protected]

Seval Akmeşe 2007 yılında İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Eğitimi bölümünü tamamlamıştır. Halen İstanbul Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetiyüksek lisans tez aşamasındadır. 2008-2016 yılları arasında Haliç Üniversitesi’nde tam zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. 2018-2020 yıllarında yarı zamanlı olarak İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde çalışmıştır. Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nde Akademisyen Yazar Murat Gülsoy’dan Yaratıcı Yazarlık Eğitimi almış ve aynı zamanda profesyonel fotoğrafçı olarak da eğitim alarak 40 Haramiler Proje Grubu ile birlikte çeşitli fotoğraf sergilerinde yer almıştır.


Sevim Sevda Çorumlu

Sevim Sevda Çorumlu lisans eğitimini İktisat bölümünde tamamladıktan sonra Uluslararası Politik Ekonomi üzerine Manchester Ünüversitesi’nde tezsiz yüksek lisans yaptı.İngiltere’de Ingilizce olmak üzere çeşitli kurslara katıldı.Hem İngiltere hem Turkiye’de tercümanlık ve çevirmenlik yaptı. Hukuki,politik ve akademik çeviriler konusunda deneyimli. 


Sinem Sipahi Aykut

Sinem Sipahi Aykut, İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden 2006 yılında mezun olmuştur. Aynı üniversitede Pedagojik Formasyon Eğitimi’ni 2007 yılında tamamlamıştır 2018 yılında İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi’nde Sosyoloji Bölümü öğrencisi olmuştur. Eylül 2015’ten bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır. Daha önce çalıştığı yerler: Netron Bilişim Akademisi, Doğa Koleji ve Beykent Üniversitesi.


Şenay Çaylan

Şenay Çaylan  Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi Eğitim Yönetim ve Denetim alanında Yüksek lisans yaptı. Halen Maltepe Üniversitesi İşletme doktorasına devam etmekte olup, İstihdam Becerileri, Eleştirel Düşünce Becerisi ve IB Okulları eğitim programları üzerine akademik çalışmalar yürütmektedir. Ayrıca Üsküdar Üniversitesin’de İnsan Hakları ve Etik Değerler üzerine eğitim programlarına katılmış ve sertifikalar almıştır. İş hayatına Bahçeşehir Koleji İngilizce Öğretmenliği ile başladı. Sonrasında Doğa Koleji’nde Lise Müdürlüğü ve Uluslararası Eğitim, Proje ve Etkinlikler koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Daha sonra Gelişim üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 


Şeyma Gezen Kanacı

Şeyma Gezen Kanacı Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Ayrıca, aynı üniversitenin Yabancı Dil Olarak Türkçenin Öğretimi sertifikasına sahiptir. İstanbul Medipol Üniversitesinden önce Nişantaşı Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu’nda İngilizce okutmanı olarak çalışmıştır. 2016 yılından itibaren İstanbul Medipol Üniversitesinde okutman olarak görev almaktadır. 29 Mayıs Üniversitesi Çeviribilim bölümünde yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir.  


Taner Akbaş

Taner Akbaş Ankara Üniversitesi’nde Fransız Dili ve Edebiyatı eğitimi aldıktan sonra İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı eğitimi almıştır. Yüksek lisans çalışmalarını İngiliz Edebiyatı bölümünde “19. yy İngiliz Gezi Edebiyatı ve Dış Politikası” çerçevesinde tamamlamıştır. İngilizce eğitimi konusunda CELTA (Cambridge Üniversitesi İngilizce Dil Eğitimciliği Sertifikası) belgesine sahip olan Öğr. Gör. Taner Akbaş 2015 yılından bu yana üniversite seviyesinde Genel İngilizce, Sınav İngilizcesi ve Mesleki İngilizce ihtiyaçlarına yönelik dersler vermekte ve ders içerikleri hazırlamaktadır. 


Tuğba Begüm Abalı

Tuğba Begüm ABALI Orta Doğu Teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden Onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Ardından Comenius Dil Asistanlığı ile İtalya’da 1 sene dil asistanlığı yapmıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Curriculum and Instruction Yüksek Lisans’ına başlamıştır. İngilizce’nin yanı sıra ileri düzeyde İtalyanca ve orta seviye İspanyolca ve Almanca konuşmaktadır. 2016’dan beri İstanbul Medipol Üniversitesi bünyesinde görev yapan Tuğba Begüm ABALI, daha önce THK ve Bahçeşehir Ünivesitesi’nde çalışmıştır. Son zamanlarda dil öğrenme üzerine öğrencilere yönelik materyaller geliştiren kendi markasını kurmuştur. 


Tuğçe Aras Vural

Tuğçe Aras Vural, 2012 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Halen aynı üniversite ve bölümde yüksek lisansını yapmaktadır. İngilizce öğretmenliği pedagojik formasyon eğitimini Yeditepe Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Mezun olduğu 2012 yılından beri birçok farklı özel okulda görev yapmıştır. İstanbul Medipol Üniversitesi’nin bünyesine katılmadan önce Altınbaş Üniversitesi’nde iki yıl çalışmış olup seviye koordinatörlüğü yapmış ve ölçme ve değerlendirme biriminde görev almıştır. Bunların yanı sıra, 2019 yılında Atina’da Hellenic American University tarafından düzenlenen “3rd International Conference on Literature and Linguistics” adlı konferansta konuşmacı olmuştur ve uluslararası iki yayını bulunmaktadır. Ayrıca, Avrupa Birliği gönüllüsü olarak içlerinde SCI’da bulunan sivil toplum kuruluşları adına Almanya ve Avusturya’da projelere katılmıştır.  


Tugce Sarrac

Tuğçe Sarraç

Tuğçe Sarraç lisans derecesini Ankara Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden İngilizce Öğretmenliği Sertifikası’nın (Pedagojik Formasyon) yanı sıra Hunter College City University of New York’tan, Teacher Development Interactive, International TEFL Corporation’dan Teaching Business English ve TESOL Sertifikaları bulunmaktadır. 2015 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Altınbaş Üniversitesi’nde okutman olarak ve öncesinde de English Time Dil Kursu’nda İngilizce öğretmeni olarak çalışmıştır. 


Utku Gürel

Utku Gürel yüksek lisans derecesini İstanbul Üniversitesi – İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde 2010 yılında tamamladı. CELTA sertifikasını ITI bünyesinde 2014 yılında aldı. Çeşitli dil okulları ve yüksek öğretim kurumlarında çalıştıktan sonra 2017 yılından itibaren Medipol Üniversitesi’nde çalışmaktadır.


Ümran Omaç

Ümran Omaç lisans derecesini 2018 yılında Marmara Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi bölümüyle tamamlamıştır. Aynı yıl, Hasan Kalyoncu Üniversitesi İnglizce Hazırlık Okulu’nda öğretim görevlisi olarak kariyerine başlamıştır. Medipol Üniversitesi ailesinin üyesi olmadan önce, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Hazırlık Okulu’ nda bir yıl boyunca öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Şuan, Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dil Eğitimi alanında, yüksek lisans yapmaktadır.  Aralık 2020 itibariyle Medipol Üniversitesi’nde çalışmaya başlamıştır.  


Vildan Rabia Yar
[email protected]

Vildan Rabia Yar Marmara Üniversite İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. İş hayatında ilk tecrübesine bir lisede başladı. Daha sonra da ISMEK’te görev aldı. Medipol Üniversitesinde göreve başlamadan önce ise Nişantaşı Üniversitesinde İngilizce Hazırlık Bölümünde çalıştı. Verdiği İngilizce derslerinin yanı sıra Nişantaşı Üniversitesinde birim koordinatörlüğü ve Pearson MyEnglishLab online adminliği yaptı. Ayrıca burada bulunduğu süre içinde PEARSON CPD eğitim sertifikası da aldı 


Zeynep Keyif

Zeynep Keyif
[email protected]

Zeynep Keyif, Hacettepe Üniversitesi, İngiliz Dilbilimi Bölümü’nden 2007 yılında mezun olmuştur. Pedagojik Formasyon Eğitimi’ni yine Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde 2007 yılında, Cambridge ICELT Eğitim Programı’nı ise 2014 yılında tamamlamıştır. Eylül 2015’ten beri İstanbul Medipol Universitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır. Daha önce çalıştığı yerler: Bahçeşehir Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi.

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.