Yönetim Kadrosu

Medipol_universite_logo-zeminsiz1 Medipol Üniversitesi İngilizce Dil okulu Yönetim Kadrosu

Yabancı Diller Genel Koordinatörü

Murat CulduzMurat Culduz |

Murat Culduz, Çukurova Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünde iki yıl eğitim gördükten sonra, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümüne geçiş yaptı ve buradan 1997’de mezun oldu. Ankara Üniversitesi’nde özel amaçlı sınıflarda 2 yıl çalıştı. Personel Asteğmen olarak 1999 yılında İstanbul’a geldi. Askerlik görevini tamamladıktan sonra 9 yıl boyunca özel bir kolejin Hazırlık Sınıfı’nda İngilizce Öğretmenliği yaptı. 2009 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi’nde çalışmaya başladı. Burada bir yıl görev yaptıktan sonra 2010 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Hazırlık Bölümü’nün kuruculuğunu üstlendi. Halen İstanbul Medipol Üniversitesi’ndeki görevine Dil Okulu Direktörü olarak devam etmektedir. 2014 yılında Namık Kemal Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Murat Culduz, 2015’den beri Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Teknolojileri bölümünde doktora çalışmalarına devam etmektedir.


Yabancı Diller Genel Koordinatör Yardımcıları

Murat SahinMurat Şahin |

Murat Şahin, lisans derecesini Ege Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans derecesini İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde yapmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesinde İngilizce Öğretmenliği Pedagojik Formasyon Sertifikasının yanı sıra Pearson işbirliğinde Hunter Koleji First TEFL sertifikasını almıştır. İstanbul Medipol Üniversitesinin bir üyesi olmadan önce Yıldız Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Bölümünde, Galatasaray Üniversitesi (Sürekli Eğitim Merkezi) ve bazı Dil Okullarında görev almıştır. 2010 yılında İstanbul Medipol Üniversitesinde okutman olarak çalışmaya başlamış ve İdari Danışman olarak görevini sürdürmektedir.


Recep Murat Nurlu |

R. Murat Nurlu 1998 yılında Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek okulunda İngilizce öğretmeye başlayıncaya dek gıda endüstrisinde ticari kariyerini sürdürdü. Yüksek okulda değişik pozisyonlarda görevler aldıktan sonra Yabancı Diller yüksek okulu Müdür Yardımcısı görevindeyken emekli oldu. Daha sonra Oxford Üniversitesi Yayın Departmanı İngilizce ders kitapları Editör kadrosunda Türkiye Editörü olarak üç yıl çalıştı. Görevi süresince beş bölgesel (Türkiye) İngilizce ders kitabına katkılarda bulundu. 2016 güz dönemi başından beri İstanbul Medipol Üniversitesi Dil okulunda çalışmakta olan Murat Nurlu Dil Okulu Uluslararası Akreditasyon ve Kalite süreçlerini yürütmekte ve aynı zamanda en keyif aldığı iş olan genç yetişkinlere İngilizce öğretmektedir.


Bilgi İşlem Uzmanları
Hasan Tansu DincerHasan Tansu Dinçer |

H. Tansu Dinçer, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde 2005 yılında tamamlamıştır. Üniversite eğitiminin son yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi işbirliğiyle gerçekleştirilen İngilizce Öğretmenlik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi, İngiliz Dili Edebiyatı bölümünde yapmıştır. Pearson işbirliğinde Hunter Koleji First TEFL sertifikasını almıştır. 2005 yılı itibariyle Ankara ve İstanbul’da İngilizce dil okullarında her seviyede Genel İngilizce, TOEFL, IELTS, TOEIC, Proficiency hazırlık eğitimleri vermiştir. 2013 yılından itibaren Galatasaray Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkesi Yabancı Dil kurlarında IELTS, TOEFL ve Genel ingilizce dersleri vermiştir. 2009-2010 eğitim yılında İstanbul Aydın Üniversitesi, Hazırlık okulunda da eğitim vermiştir. 2010 yılında buradaki görevinden istifa etmiş olup, İstanbul Medipol Üniversitesi hazırlık programının kurucu ekibi içinde bulunmaktadır.


Selcuk BayramSelçuk Bayram |

Selçuk Bayram, lisans derecesini Trakya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği üzerine tamamladı. Yüksek lisansı İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine devam etmektedir. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Okutman olarak çalışmasının yanı sıra, Planlama Birimi Koordinatörlüğü ve TOEFL-IBT Test Merkezi Yöneticiliği yapmıştır. Ayrıca Galatasaray Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Yabancı Dil kurslarında farklı seviyelerde genel İngilizce  ve Toefl-IBT hazırlık dersleri vermiştir. Selçuk Bayram 2015 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.


Bilgi İşlem Uzman Yardımcıları

Ahmet Anıl Aygün |

Ahmet Anıl AYGÜN, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden 2006 yılında mezun olmuştur ve aynı üniversiteden İngilizce Öğretmenliği (Pedagojik Formasyon) Sertifikası almıştır. Çeşitli dil okullarında Genel İngilizce, İş İngilizcesi, YDS ve TOEFL Sınavına Hazırlık dersleri vermiştir. 2013-2017 yılları arasında İstanbul Aydın Üniversitesinde öğretim görevlisi, Planlama Birimi koordinatörü ve ETS TOEFL-IBT test merkezi yöneticisi olarak görev yapmıştır. Halen İstanbul Aydın Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde yüksek lisans tez çalışmasına devam etmektedir. 2017 yılı itibarı ile İstanbul Medipol Üniversitesinde bilgi teknolojileri danışman yardımcısı olarak çalışmaya başlamıştır.


Fatih Bayrakçıl |

Fatih Bayrakçıl lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim Bölümü’nde tamamladıktan sonra bir yıl sözlü ve yazılı çevirmenlik yaptı. Tıp, hukuk, otomotiv gibi birçok alanda teknik çeviri yapmanın yanı sıra Herman Melville’in yazdığı Billy Budd isimli eseri Türkçeye çevirdi. 2016 öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı ve 2018’de CELTA (Yetişkinlere İngilizce Öğretmenliği Sertifikası) aldı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümünde yüksek lisansını 2019’da tamamladı. 2017-2018 akademik yılının başında çalışmaya başladığı Medipol Üniversitesi’ndeki görevine 2019-2020 akademik yılı itibariyle bilgi teknolojileri uzman yardımcısı olarak devam etmektedir.


Veri İşleme ve Analiz Uzmanı

Yasemin Karakoç – Veri İşleme ve Analiz Uzmanı |

Yasemin Karakoç, lisans derecesini İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı üzerine, yüksek lisans derecesini Yeditepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi üzerine tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisansı’nı gerçekleştirmiştir. Şu anda Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Eğitim Teknolojileri anabilim dalında doktora eğitimini ve tez çalışmalarını sürdürmektedir. Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce farklı finans kuruluşlarında dış ticaret ve sistem geliştirme uzmanı, özel eğitim kurumlarında müfredat geliştirme uzmanı ve takım lideri ve son olarak Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır. Yasemin Karakoç, 2017 yılı Eylül ayından itibaren Medipol Üniversitesi’nde devam etmekte olan görevine başlamıştır.


Birim Sorumluları
_mg_3073Emrah Gültekin – Birim Sorumlusu (MED) |

Emrah Gültekin, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü’nde tamamladı. Mezuniyetinin ardından yaklaşık bir yıl süreyle İngilizce öğretmeni yedek subay olarak İzmir Maltepe Askeri Lisesi’nde görev yaptı. Ardından İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi İngilizce Hazırlık Birimi’nde okutman olarak göreve başladı. Burada okutman, koordinatör ve Sürekli Eğitim Merkezi müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2016-2017 eğitim öğretim yılı itibariyle İstanbul Medipol Üniversitesi Dil Okulu’nda görev yapmaktadır.


_MG_0245

Fatma Altınöz – Birim Sorumlusu (ENARC)|

Fatma Altınöz, lisans derecesini 2006 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Aynı üniversitede 2005-2006 yıllarında pedagojik formasyon programına katılarak sertifika aldı.  Mezuniyet sonrasında MEB’e bağlı çeşitli okullarda üç yıl boyunca çalıştıktan sonra YDS Academy Dil Okulu’nda Genel İngilizce ve sınav grubunda İngilizce öğretmeni olarak altı yıl çalıştı. Şu anda İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Kültürel İncelemeler alanında yüksek lisans programında devam etmektedir. Fatma Altınöz, Eylül 2015’ten bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.


Serap Özmen – Birim Sorumlusu (APT) |

Serap Özmen, lisans eğitimini 2006 yılında K.T.Ü. İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlayıp, 2005-2006 yılında Konya Selçuk Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği Pedagojik Formasyon eğitimi almıştır. İngiliz Dili ve Edebiyatı alanındaki yüksek lisans eğitimine Celal Bayar Üniversitesi’nde devam etmektedir. Mezuniyetinin ardından uluslararası bir firmada ithalat sorumlusu, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı bünyelerinde yürütülen çeşitli Avrupa Birliği projelerinde Proje Yöneticisi, Çevirmen ve İngilizce Öğretmeni gibi farklı görevler aldıktan sonra 2013 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Hazırlık Programı’nda Okutman olarak çalışmaya başladı. Serap Özmen, 2016 yılından beri İstanbul Medipol Ünversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.


Tibet Elmalık – Birim Sorumlusu (EDU) |

Tibet Elmalik, Ege Üniversitesi, Edebiyat Fakultesi, İngiliz Dili ve Edebiyati bölümünden mezun oldu. London School of Foreign Trade okulundan İş İdaresi ve Yönetimi diploması aldı. Aynı zamanda Profesyonel Turist Rehberi olan Tibet Elmalık öğretmenlik kariyerine başlamadan önce İzmir’de Amerikan Hava Kuvvetlerinde, Amerikan Konsolosluğunda ve Türk Amerikan derneginde çalıştı. Farklı okul ve dil kurslarında öğretmenlik yaptı. Kendisi evli ve iki çocuk annesidir.


Emel Uğur Zehir – Birim Sorumlusu (LAW) |

1984 yılında Dülmen, Almanya’da doğan Emel UĞUR ZEHİR 2006 yılında Çanakkale 18 Mart üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra yine aynı üniversiteden pedagojik formasyon sertifikası aldı. Kariyerine 3 yıl Ankara üniversite bünyesindeki Tömer’in Bursa şubesinde çalışarak başladı ve o kurumda tiyatro kulübü kurarak aktif olarak oyunlar yönetti ve oynadı. Sonrasında sırasıyla İstanbul Aydın Üniversitesi ve Acarkent IB Doğa Anadolu Lisesi’nde görev yaptı. Yine bu kurumlarda İngiliz edebiyatının seçkin örneklerinden oyunlar sahneledi. Son olarak 7 sene Okan Üniversitesi bünyesinde İngilizce okutmanı olarak çalışıp aynı kurumun Yazma Becerileri ve Müfredat Geliştirme Ofisi’ni 4 sene yöneten Emel UĞUR ZEHİR Kasım 2017 itibariyle Medipol Üniversitesi bünyesine katılmıştır.


Ferit ACARFerit Acar – Birim Sorumlusu (TH) |

Ferit Acar, 2011 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak görev yapmaktadır. 2009 yılında Mersin Üniversitesi İngiliz Dilbilimi bölümünden mezun oldu. 2013 yılında Ankara Üniversitesi’nde Eğitimde Program Geliştirme bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halen, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nde Çeviribilim bölümünde doktora çalışmalarına devam etmektedir. Yükseköğretimde kalite, program geliştirme, çokkültürlü eğitim ve İngiliz dili eğitimi alanlarında akademik çalışmalar yapmaktadır.


Sedef Çetin – Birim Sorumlusu (SS) |

Sedef Çetin, Lisans Derecesini 2012 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. 2012-2015 yılları arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Yabancı Diller Yüksekokulunda okutman olarak çalışmıştır. Aynı zamanda ITI (International Training Institute) bünyesinde ‘Testing’ Sertifikası alarak Anadolu Üniversitesi’nde sınav hazırlama biriminde görev almıştır. 2013 yılında Londra’da International House bünyesinde CELTA (Cambridge onaylı İngilizce Öğretmenlik Sertifikası) belgesini, Pass A derecesiyle almaya hak kazanmıştır. İstanbul’da ITI) bünyesinde DELTA diplomasını almak için eğitim görmeye devam etmektedir. 2015 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır. 2016 yılından beri de Yeditepe Üniversitesi’nde İngiliz Dili Eğitimi alanında yüksek lisans yapmaktadır. 2017-2018 akademik yılı itibarıyla İMU Dil Okulu’nda Sosyal Birimler Fakültesi Birim Danışmanı görevini sürdürmektedir.


Sema BabacanSema Babacan – Birim Sorumlusu (EFT) |

Sema Babacan lisans derecesini İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı ve ikinci lisans derecesini Sosyoloji bölümünde tamamladı. İstanbul Üniversitesi’nden İngilizce Öğretmenliği Sertifikasının (Pedagojik Formasyon) yanı sıra ITI’dan (International Training Institute) aldığı CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults) sertifikası da bulunmaktadır. Halen ITI’da DELTA (Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages) programına devam etmektedir ve ilk modülü başarıyla bitirmiştir. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Haliç Üniversitesi’nde yedi sene boyunca okutman olarak çalışmıştır. 2015 senesinden beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.


Kerem Gecmen

Kerem Geçmen – Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Program Başkanı |

Kerem Geçmen , lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi’nde İngilizce Mütercim-Tercümanlık üzerine, yüksek lisans derecesini yine Boğaziçi Üniversitesi’nde Felsefe üzerine tamamladı. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce İstanbul Aydın Universitesi’ nde çalışmış, İngilizce Hazırlık Okulu 2. Öğretim Koordinatörlüğü görevini yapmıştır. Kerem Geçmen 2015 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.


Bölüm Danışmanları
Onur KavakOnur Kavak – Bölüm İngilizcesi Sorumlusu |
Onur KAVAK, lisans derecesini Karadeniz Teknik Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden aldı. Ankara Üniversitesi, TÖMER Trabzon Şubesinde İngilizce okutmanlığı, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde okutmanlık ve II.öğretim koordinatörlüğü yaptı.  2012 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak görev almaya başladı. 2015 yılından beri bölüm İngilizce dersleri koordinatörlüğü yapmaktadır.


Müge Sarı – Bölüm İngilizcesi Uzmanı |

Müge Sarı, lisans eğitimini 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlamıştır. İngilizce Öğretmenlik sertifikasını 2006 yılında Marmara Üniversitesi’nde ve yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Aydın Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlamıştır. Ayrıca, ITTT’den TESOL sertifikası bulunmaktadır. Yedi yıl İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İngilizce Öğretim Görevlisi olarak görev yapmış ve bu süre zarfında Sınav Hazırlama ve Değerlendirme biriminde görev almıştır.2015 yılından itibaren İstanbul Medipol Üniversitesi’nde çalışmaktadır ve 2017 yılından itibaren bölüm ingilizce dersleri için birim danışman yardımcılığı yapmaktadır.


Kalite ve Akreditasyon Uzmanı (Yabancı Diller Genel Koordinatörlüğü)

Çiğdem Taşkın Geçmen |

Çiğdem Taşkın Geçmen, lisans derecesini Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden, yüksek lisans derecesini ise Çeviribilim Bölümü’nden almıştır. 2012 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden aldığı Pedagojik Formasyon Sertifikası yanı sıra, Amerikan Kültür Derneği’nden aldığı TESOL (Teaching English as a Second Language) Trainer sertifikası da bulunmaktadır. İstanbul Medipol Üniversitesi’nden önce Amerikan Kültür Dil Okulları’nda TOEIC, IELTS, TOEFL ve genel İngilizce dersleri verdi ve daha sonra İstanbul Aydın Üniversitesi’nde çalışmaya başladı. Burada Materyal Hazırlama ve Geliştirme Birimi’nde, Sınav Hazırlama ve Değerlendirme Birimi’nde ve ESP Birimi’nde görev aldı. Adı geçen kurumun akreditasyon sürecinde de aktif bir rol oynamıştır. 2016 yılından bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi’nde çalışmaktadır.


CPD Birim Danışmanları
_mg_3293Nihal Özdemir – Mesleki Gelişim Uzmanı |

Nihal Özdemir ÇOMU İngiliz Dili ve Eğitimi bölümünden mezun olduktan sonra İtalya’da ilk ve ortaöğretimde görev yapmıştır, ve 2012 den beri üniversitelerin hazırlık bölümlerinde ders vermektedir. Yurtiçi ve yurtdışı birçok konferansta hem katılımcı hem de konuşmacı olarak yer almış olup Cambridge University Press Türkiye’de öğretmen eğitmenliği yapmaktadır. Bahçeşehir Üniversitesinde eğitim teknolojileri yüksek lisansına ek olarak harmanlanmış eğitim ve Microsoft eğitim teknolojileri eğitmen sertifikası bulunmaktadır ve aynı üniversitede İngiliz dili eğitimi programında doktora öğrencisidir. Nihal Özdemir 2016’dan beri Medipol Üniversitesinde çalışmakta olup öğretmen mesleki gelişimi biriminin süpervizörlüğünü yürütmektedir.


Serkan YAR

Serkan Yar – Sosyal Etkinlik Uzmanı |

Serkan Yar, lisans derecesini Marmara Üniversitesi’nde İngilize Mütercim Tercümanlık üzerine tamamladı. Yine Marmara Üniversitesi’nden İngilizce Öğretmenliği Sertifikası (Pedagojik Formasyon) almıştır. Ayrıca Açık Öğretim Fakültesi Medya ve İletişim ön lisans programına devam etmektedir.  Daha önce English Time ve Amerikan Kültürü gibi çeşitli dil okullarında görev yapmıştır. Serkan Yar 2015 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.


Erasmus ve Protokoller Uzmanı
Zühal Aydın |

Zühal AYDIN, Lisans derecesini Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. Erasmus+ Gençlik Değişim Programı ile, Polonya’da, Pomorska Wyzsza Szkola Humanistyczna Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği bölümünde eğitim almıştır. İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında Yükseklisansını tamamladıktan sonra, aynı alanda Doktoraya başlamıştır.İngiltere/Cambridge Anglia Ruskin Üniversitesi’nde ve Yunanistan/ Volos Thessaly Üniversitesi’nde İngilizce öğretmenliği bölümü öğrencilerine eğitim vermiştir. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Sınav Hazırlama-Değerlendirme ve Yurtdışı birimlerinde Koordinatörlük yapmıştır.Yurtdışı biriminde, Avrupa Birliği Erasmus+ öğrenci değişim projeleri ile ilgili farklı ülkeler ile yazışmalar yaparak, öğrenci seçimlerini yapmış ve öğrencileri yurtdışına göndermiştir. Zühal AYDIN 2016 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. 2017-2018 akademik yılı itibariyle İstanbul Medipol Üniversitesi Dil Okulunda, Avrupa Birliği Erasmus+ öğrenci değişim projeleri ile öğrencileri yurtdışına göndermekte, Erasmus+ ve Protokoller Birimi danışmanı olarak görevini sürdürmektedir.

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.