Kadromuz

Medipol_universite_logo-zeminsiz1Dil okulumuzda ve üniversitemiz bölümlerinde hizmet vermekte olan İngilizce okutmanlarımızın isme göre sıralı listesi

 

Ahmet Anıl Aygün

Ahmet Anıl AYGÜN, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden 2006 yılında mezun olmuştur ve aynı üniversiteden İngilizce Öğretmenliği (Pedagojik Formasyon) Sertifikası almıştır. Çeşitli dil okullarında Genel İngilizce, İş İngilizcesi, YDS ve TOEFL Sınavına Hazırlık dersleri vermiştir. 2013-2017 yılları arasında İstanbul Aydın Üniversitesinde öğretim görevlisi, Planlama Birimi koordinatörü ve ETS TOEFL-IBT test merkezi yöneticisi olarak görev yapmıştır. Halen İstanbul Aydın Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde yüksek lisans tez çalışmasına devam etmektedir. 2017 yılı itibarı ile İstanbul Medipol Üniversitesinde okutman olarak çalışmaya başlamıştır.


Aslıhan Akın

Aslıhan Akın lisans derecesini Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde 2016 yılında tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda Okutman ve Vega Okulları’nda İngilizce Öğretmeni olarak çalıştıktan sonra 2017 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi kadrosuna katıldı.


Aycan Gürlüyer

Aycan Gürlüyer lisans derecesini Atatürk Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamladıktan sonra Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Sertifika Programı’nı bitirmiştir. Öğretmen Eğitimi (Teacher Training) alanında üç ayrı sertifika programına sahip olduktan sonra, çeşitli kurumlarda 180 İngilizce ve Sınıf Öğretmeni’ne bu alanda eğitim vermiştir. Yüksek lisans derecesini Atatürk Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde Çağdaş Amerikan Tiyatrosu alanında tamamlamıştır. Atatürk Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisi’nde Erasmus ve Uluslararası Program Koordinatörü, Beykoz Üniversitesi’nde ise İngilizce Okutmanı olarak çalıştıktan sonra, Mart 2017 tarihinden itibaren Medipol Üniversitesi Dil Okulu’nda görev yapmaya başlamıştır. İngilizce Okutmanı Aycan Gürlüyer, aynı zamanda Tiyatro alanında iki ödül sahibi bir Tiyatro Eleştirmeni, köşe yazarı ve akademisyendir. Halen İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü’nde Doktora eğitimine devam etmektedir. Medipol Üniversitesi 2017-2018 Güz Dönemi’nde “Avrupa ve Amerikan Tiyatrosu’ndan Çağdaş Oyun İncelemeleri” başlıklı seçmeli ders veren Gürlüyer’in ulusal ve uluslararası birçok konferans bildirisi, yurtiçi ve yurtdışında yayınlanmış makaleleri ve bir kitap içi bölümü bulunmaktadır.


Ayşen Coşar Musluer

Ayşen Coşar Musluer 1977 doğumludur. Lisans derecesini Ankara üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde 2000 yılında tamamlamıştır. Çeşitli kolej ve dil okullarında görev almış ve 2006 yılında Amerika’da SOUTHERN CONNECTICUT STATE üniversitesinde TESOL-BILINGUAL EDUCATION alanında yüksek lisans çalışmalarına başlamış ve 2008 yılında derecesini almıştır. Bunun yanı sıra dil öğretimi üzerine çeşitli sertifikalar edinmiş ve Amerika’da göçmenlere eğitim veren bir kurumda görev almıştır. İstanbul’a döndükten sonra Işık ve Bilgi Üniversitelerinde çalışmıştır. Evli ve bir çocuk annesidir.


Baris Gunay

Barış Günay

Barış Günay, lisans derecesini İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği ‘nde tamamlamıştır.İstanbul Üniversitesi’nden İngilizce Öğretmenliği  Sertifikası’nın (Pedagojik Formasyon) yanı sıra British Council,Teaching  More Efficiently sertifikası bulunmaktadır. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Dialogue Language Schools  ve Hava Harp Akademisi ‘nde okutman olarak çalışmıştır. Barış Günay  2015 yılından beri İstanbul Medipol Universitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır .


Begüm Sarıdede

Begüm Sarıdede Yıldız Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Öğretimi Bölümü’nden 2017 yılında mezun olmuştur. ABD’de faaliyet gösteren Northern Virginia Community College’dan TESOL sertifikasını almıştır. Aynı kurumda çok kültürlü sınıflarda asistan öğretmen olarak stajını tamamlamıştır. 2016 yılında Amerikan Kültür’ de İngilizce öğretmeni olarak çalışmıştır. Şu an İstanbul Üniversitesi Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Bölümü’nde yüksek lisans yapmaktadır. Medipol Üniversitesi dil okulunda okutman olarak çalışmaktadır.


Betim Neyran Can

Betim Neyran Can Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamlamış olup, halen aynı bölümde Yüksek Lisans Eğitimini sürdürmektedir. Pedagojik öğretmenlik sertifikasını İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’nden almıştır. Medipol Üniversitesi’nde çalışmaya başlamadan önce Galatasaray Lisesi ve Goethe Institut gibi çeşitli okullar ve enstitülerde uzun süreli olarak görev almıştır. İngilizcenin yanı sıra Almanca ve Italyanca konuşabilmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.


Buğra Bal

Buğra Bal, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde tamamlayıp, onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Aynı üniversite ve bölümde yüksek lisans eğtimini sürdürmektedir. İngilizce Öğretmenliği Sertifikasını da İstanbul Üniversitesi’nden almıştır. Kültürel incelemeler yapmak üzere farklı zaman dilimlerinde Amerika’da bulunmuştur. İstanbul Medipol Üniversitesi’nden önce özel dil kursunda IELTS, FCE, BULATS dersleri vermiştir ve İngilizce okutmanı olarak çalışmıştır.


Burcu Altun Günay

Burcu ALTUN GÜNAY, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden 2002 yılında mezun olmuştur. Yine İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Fakültesinden aynı yıl Pedagojik formasyon sertifikasını almıştır. Medipol Üniversitesinde çalışmaya başlamadan önce Gökdil Eğitim Kurumları, Dialogue Dil Okulları , Turem Turizm Otelcilik ve Meslek Lisesi gibi kurumlarda uzun süre İngilizce Öğretmenliği görevi yapmıştır. IELTS, YDS,TOEFL ve in-house Mesleki İngilizce dersleri vermiştir. Burcu ALTUN GÜNAY 2016 yılından bu yana İstanbul Medipol Üniversitesinde İngilizce Okutman olarak görev yapmaktadır.


Celal SariogluCelal Sarıoğlu

Celal Sarıoğlu, lisans derecesini Karadeniz Teknik Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü, İngiliz Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı’nda tamamladı. Oxford Teachers’ Academy’den “Yetişkinlere İngiliz Dili Eğitimi” aldı, ve “Öğrenci Temelli Eğitimde Teknoloji Kullanımı” üzerine 6ncı Uluslararası Dil Eğitim Konferansı’nda katılımcı olarak yer aldı. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde “Yazma Becerisi Öğretilmesi” üzerine sunum yaptı. Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde “Mesleki Gelişim Seminerleri”ne katıldı. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Karadeniz Teknik Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Beykent Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde görev almıştır. Bunların yanında çeşitli dil eğitim kuruluşlarında eğitmen ve idari görevli olarak çalışmış, sınav komisyonlarında hizmet etmiştir. Celal Sarıoğlu 2014 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde Okutman olarak görev almaktadır.


Cemre Yavuz

Cemre Yavuz, lisans derecesini İstanbul Üniversitesi, İngilizce Öğretmenliği üzerine tamamladı. Yüksek lisans derecesini ise Bahçeşehir Üniversitesi, Eğitim Teknolojisi üzerine yapmaktadır. Üniversite yıllarında birçok Erasmus Plus projesinde görev almıştır. Teknolojiyle ilgili olan Cemre Yavuz, uluslararası alanda yapılan Camelot 2015 projesine katılmış olup grubu ile yapmış olduğu “Teaching Modal Verbs in English with Machinima” adlı projesi ikincilik ödülü almaya hak kazanmıştır. Daha önce özel bir okulda İngilizce Öğretmenliği yapmış olan Cemre Yavuz, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı itibari ile Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak görev yapmaktadır.


Cihad Furkan Eliaçık

Cihad Furkan ELİAÇIK, Lisans derecesini 2014 yılında Gazi Üniversitesi-İngilizce Öğretmenliği ve 2015 yılında ise Anadolu Üniversitesi-Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlamıştır. 2015 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi- İktisat ve Atatürk Üniversitesi- Adalet bölümlerine devam etmektedir. Aynı zamanda, 2015 yılında Özyeğin Üniversite’nde- Kamu Hukuku, Türk-Alman Üniversitesi’nde – Avrupa ve Uluslararası İlişkiler (İNGİLİZCE) ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde- Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümüne başladığı eğitimlerini sürdürmektedir. 2013 yılında HARVARD ve MIT Üniversiteleri’nden Konuk Araştırmacı olarak kabul alarak, Noam CHOMSKY ve Howard GARDNER çalışmıştır. Daha önce görev yaptığı yerler, 2013 yılında New Pond Farm Education Center- ABD, 2013-2014 Tevfik İleri Ortaokulu, 2015 yılında EDUCALL (Şirket Danışmanlığı), 2014-2015 Biruni Üniversitesi Yabancı Diller Bölümüdür. 2015 yılında İstanbul Medipol Üniversitesinde Okutman olarak göreve başlamıştır. Halen, HARVARD Graduate School of Education- Civic and Moral Education Initiative’ de Araştırmacı olarak çalışmaktadır. İlgi Alanları Hukuk: Milletlerarası Hukuk, Nükleer Enerji Hukuku, Uluslararası Hukukta Meşruiyet Uluslararası İlişkiler: Uluslararası İlişkiler Kuramları, Uluslararası Hukuk, Dış Politika Analizi, Yumuşak Güç


Çiğdem Taşkın Geçmen

Çiğdem Taşkın Geçmen, lisans derecesini Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden almıştır. 2012 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden aldığı Pedagojik Formasyon Sertifikası yanı sıra, Amerikan Kültür Derneği’nden aldığı TESOL (Teaching English as a Second Language) Trainer sertifikası da bulunmaktadır. İstanbul Medipol Üniversitesi’nden önce Amerikan Kültür Dil Okulları’nda TOEIC, IELTS, TOEFL ve genel İngilizce dersleri verdi ve daha sonra İstanbul Aydın Üniversitesi’nde çalışmaya başladı. Burada Materyal Hazırlama ve Geliştirme Birimi’nde, Sınav Hazırlama ve Değerlendirme Birimi’nde ve ESP Birimi’nde görev aldı. 2016 yılından itibaren Çeviribilim alanında yüksek lisans çalışmalarına başlamıştır.


Derya Güngör

Derya Güngör, Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden ve Metin Yazarlığı yan dal programından 2014 yılında mezun olmuştur. Ayrıca aynı dönemde Anadolu Üniversitesi Marka İletişimi önlisans programını tamamlamıştır. 2015 yılında Londra’da Oxford House College bünyesinde CELTA (Cambridge Üniversitesi onaylı İngilizce Öğretmenlik Sertifikası) almaya hak kazanmıştır. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce İstanbul Aydın Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu’nda okutman olarak görev yapmış ve Remedial Teaching Center bünyesinde yer almıştır. Derya Güngör 2016 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır .


Didem Karakuzular

Didem Karakuzular

Didem Karakuzular lisans derecesini Hacettepe Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine, yüksek lisans derecesini Çukurova Üniversitesi’nde İngiliz Dili Eğitimi üzerine tamamladı. Halen Bahçeşehir Üniversitesi’nde İngiliz Dili Eğitimi alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir. Hacettepe Üniversitesi’nden İngilizce Öğretmenliği  Sertifikası (Pedagojik Formasyon) bulunmaktadır. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Bilkent Üniversitesi BUSEL’da bir yıl ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde dört yıl okutman olarak çalışmıştır. Bunun yanı sıra 1 yıl Gaziantep’te çeşitli kolejlerde İngilizce öğretmenliği tecrübesi bulunmaktadır. Didem Karakuzular 2015 yılı Eylül ayından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır.


Didem Kurt

Didem Kurt Boğaziçi Üniversitesi Yabanci Diller Egitimi mezunu Didem Kurt, yüksek lisans eğitimine ayni bölüm ve üniversitede devam etmektedir. Kendisi mezuniyet sonrasinda Ted Koleji’nde İngilizce Öğretmenliği yapti, özel bir dil okulunda hazirlik öğrencilerine ders verdi ve 2017 yilinda IMU ailesine katildi. Psikodilbilim ile büyük ölçüde ilgili olan hocamiz master tezini de bu konu hakkinda ilerletmeyi planlıyor ve universitesinin psikodilbilim labaratuvarinda aktif gönüllü olarak çalışmaya devam ediyor.


Eda Elmas

Eda Elmas, lisans derecesini Balıkesir Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans derecesini ise İstanbul Aydın Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine tamamlamıştır. Lisans döneminde Erasmus Plus programıyla University of Lodz’da Filoloji bölümünde eğitim görmüştür. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce İstanbul Aydın Üniversitesi’nde okutman olarak görev yapmıştır.


Elis Yılmaz Topçu

Elis Yilmaz Topcu lisans derecesini İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine yapmış olup, İstanbul Aydın Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler de yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’den İngilizce Öğretmenli Sertifikası (Pedagojik Formasyon) bulunmaktadır. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Aydın Üniversitesi’nde farklı birimlerde görev almıştır. Elis Yilmaz Topcu 2015 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır.


_mg_3251

Elizabeth Coleman

İngiltere’de doğmuş ve eğitim görmüş olan Elizabeth Coleman, Siyasal Bilgiler ve Felsefe mezunu olup aynı zamanda Hukuk ve İnsan Hakları yüksek lisansını tamamlamıştır. Son birkaç yıldır Türkiye’deki üniversitelerde eğitim vermekte olup, bu tecrübesinden önceki son beş yılında ise Güney Kore’de eğitmenlik ve dil okulu müdürlüğü yapmıştır. Sosyal yapılandırma ve toplumsal cinsiyet konuları akademik ilgi alanlarını oluşturmakla birlikte, ilgili branşlarda uluslararası ortamlarda sunumlar yapmıştır.


Emine Çiftçi

Emine Çiftçi lisans derecesini İnönü Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. Daha sonra IELTS eğitimi için Londra’ya gitmiştir. Türkiye’ye döndükten sonra çeşitli kurumlarda İngilizce Öğretmeni olarak görev yapmıştır. 2017 itibariyle İstanbul Medipol Üniversitesinde çalışmaya başlamıştır. İlgi Alanları: Fantezi Edebiyatı, İngiliz Şiiri, Tiyatro ve İrlanda Edebiyatı.


Emre Altuntaş

Emre Altuntaş lisans derecesini İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümünde tamamlamıştır. Halen Konya Selçuk Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisansı devam etmektedir. 2016 yılında Amerikan Kültür Dil Okullarından TESOL sertifikası almıştır. Medipol Üniversitesinde çalışmaya başlamadan once, İngilizce öğretmeni olarak çeşitli dil okullarında çalışmıştır. Emre Altuntaş ayrıca Istanbul Adelet Sarayında yeminli tercüman olarak görev yapmıştır.


Fatih Bayrakçıl

Fatih Bayrakçıl lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim Bölümü’nde tamamladıktan sonra bir yıl sözlü ve yazılı çevirmenlik yaptı. Tıp, hukuk, otomotiv gibi birçok alanda teknik çeviri yapmanın yanı sıra Herman Melville’in yazdığı Billy Budd isimli eseri Türkçeye çevirdi. Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce bir yıl Nişantaşı Üniversitesi’nde okutman olarak çalıştı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümünde yüksek lisansına devam etmektedir.


_MG_0245

Fatma Altınöz

Fatma Altınöz, lisans derecesini 2006 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Aynı üniversitede 2005-2006 yıllarında pedagojik formasyon programına katılarak sertifika aldı.  Mezuniyet sonrasında MEB’e bağlı çeşitli okullarda üç yıl boyunca çalıştıktan sonra YDS Academy Dil Okulu’nda Genel İngilizce ve sınav grubunda İngilizce öğretmeni olarak altı yıl çalıştı. Şu anda İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Kültürel İncelemeler alanında yüksek lisans programında devam etmektedir. Fatma Altınöz, Eylül 2015’ten bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi’nde İngilizce okutmanı olarak çalışmaktadır.


_mg_3022

Feray Gümüş

Feray Gümüş, Dokuz Eylül Üniversitesi, Amerikan Kültürü ve Edebiyati Bölümü’nden 2008 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetinden sonra çeşitli dil okullarinda İngilizce öğretmenliği ve yöneticilik yapmıştır. CELTA sertifikası bulunmaktadır. Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nde çalışmıştır.


Fırat Demir

Fırat Demir, lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünde tamamladıktan sonra Sabancı Üniversitesi Kültürel Çalışmalar bölümünde yüksek lisans yapmaya başlamıştır. Daha önce çeşitli üniversitelerde okutman olarak; Sabancı Üniversitesi’nde ise “Teaching Assitant” olarak görev almış olup 2017 yılı eylül ayından beri Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.


_mg_3011

Filiz Mizrak

Filiz Mizrak 2009 yilinda Istanbul Universitesi, Amerikan Kulturu ve Edebiyati bolumden mezun oldu. Yuksek lisans egitimini Bahcesehir Universitesi’nde Executive MBA uzerine tamamladi. Istanbul Medipol Universitesi’nde calismaya baslamadan once, cesitli kurumlarda Genel Ingilizce, PTE, IELTS, YDS ve Is Ingilizcesi dersleri vermistir.


Gokce Dogan

Gökçe Doğan Şaltan

Gökçe Doğan, yüksek lisans derecesini İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine yapmış olup Tez aşamasındadır. Tezini  “20 ve 21. Yüzyıl Distopya Edebiyatında Feminizm” üzerine çalışmaktadır.  Yıldız Teknik Üniversitesi’nden aldığı İngilizce Öğretmenliği  Sertifikasının (Pedagojik Formasyon) yanı sıra İstanbul British Council’dan 2012’den beri CELTA Sertifikası bulunmaktadır. İstanbul Medipol Üniversitesi Hazırlık Okulu kadrosuna katılmadan önce çeşitli üniversitelerde Writing Koordinatörlüğü yapmış ve okutman olarak çalışmıştır. 2014 yılında Amerika’da ve Bosna’da Dil ve Edebiyat üzerine çeşitli konferanslarda sunum yapmıştır. Gökçe Doğan 2015 yılında İstanbul Medipol Universitesi’nde okutman olarak çalışmaya başlamıştır.


_mg_3105

Gökçe Koç Onar

Gökçe Koç Onar Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi nden İngilizce Öğretmenliği sertifikasını aldı. 5 yıldır yüksek öğretim kurumlarında okutman olarak ders vermektedir.


_mg_3095

Güven Kimençe

Güven Kimençe İstanbul Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı 2012 mezunudur. Pedagojik Formasyon Sertifikasını da aynı üniversiteden 2012 yılında almıştır. Halen aynı bölüm ve üniversitede yüksek lisansına devam etmektedir. 2014-2016 yılları arasında Biruni Üniversitesi’nde görev yapmıştır. 2016 Ekim ayından beri Medipol Üniversitesinde görev yapmaktadır. İlgi alanları: Postmodern edebiyat, suratına tiyatro, gastronomi, seyahat ve kısa öyküdür.


Hatice Granados Fuquene

Hatice Granados Fuquene, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği üzerine tamamladı. 2017 yılında İstanbul International Training Institute kurumundan CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults) sertifikasını almıştır. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce çeşitli kurumlarda İngilizce Öğretmenliği yapmış ve ayrıca IELTS, TOEFL, YDS dersleri vermiştir.


İlknur Ülker

İlknur Ülker, Abant İzzet Baysal Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden 2014 yılında mezun olmuştur. Erasmus programı kapsamında 2012-2013 eğitim öğretim yılında University College Sjaellend’de değişim öğrencisi olarak Danimarka’da öğrenim görmüş ve orada Marienberg Folkskole’de stajyer öğretmenlik yapmıştır. American Time Dil Okulları’nda Genel İngilizce, İş İngilizcesi, YDS ve çeşitli üniversitelerin Proficiency sınavlarına hazırlık dersleri vermiştir. 2015-2017 yılları arasında Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nda İngilizce Okutman olarak Genel İngilizce ve Mesleki İngilizce dersleri vermiştir. Halen Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Eğitim Programları ve Öğretim bölümünde yüksek lisans öğrenimine ve İstanbul Üniversitesi’nde İletişim Sosyolojisi bölümünde yüksek lisans tez çalışmalarına devam etmektedir. 2017 yılı itibariyle İstanbul Medipol Üniversitesi’nde Okutman olarak çalışmaya başlamıştır.


_mg_3209

İsmail Arıcı

İsmail Arıcı 2013 yılında lisans derecesini İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Halen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde aynı alanda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. 2014 yılında New York’ta bulunan Teaching House kurumundan CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults) sertifikasını almıştır. Daha önce iki yıl İstanbul Aydın Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulunda okutman olarak çalışan İsmail Arıcı, 2016 yılı Eylül ayından itibaren İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır. 3 boyutlu sanal öğrenme platformları ve Artırılmış Gerçeklik teknolojilerine ilgi duymaktadır.


Kenan Bodur

Kenan Bodur 1992 yılında 9 Eylül Üniversitesi, Buca Eğitim Fakültesi, İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinden itibaren farklı Dil Kurslarında İngilizce Öğretmeni, Eğitim Bilgi Teknolojileri firmalarında Eğitim Danışmanı, Üniversitelerin Hazırlık Programlarında Okutman olarak çalışmıştır.2014 yılından itibaren İstanbul Medipol Üniversitesi, Dil Okulunda çalışmaktadır.


Kerem Gecmen

Kerem Geçmen

Kerem Geçmen , lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi’nde İngilizce Mütercim-Tercümanlık üzerine, yüksek lisans derecesini yine Boğaziçi Üniversitesi’nde Felsefe üzerine tamamladı. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce İstanbul Aydın Universitesi’ nde çalışmış, İngilizce Hazırlık Okulu 2. Öğretim Koordinatörlüğü görevini yapmıştır. Kerem Geçmen 2015 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır.


Mehmet Polat Tacar

Mehmet Polat Tacar

Mehmet Polat Tacar lisans derecesini Trakya Universitesi ’nde İngilizce Ögretmenliği bölümünde tamamladı. Bir çok okulda müdür,eğitim direktörü, İngilizce Öğretmeni ve okutman olarak çalıştı. 2014 yılından beri Istanbul Medipol Universitesi’nde çalışmaktadır.


Merve Erek

Merve Erek, 2004 yılında Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun olduktan sonra 2008 yılında Yeditepe Üniversitesi Çeviri Bilimi bölümünü tamamladı. University of California Los Angeles’a T.V yapımcılığı ile ilgili sertifika almaya gitmeden önce CNBC-e dergisinde editör yardımcısı olarak çalıştı. 2009 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce öğretmenliği pedagojik formasyonunu tamamlayıp dil okullarında öğretmenliğe başladı. 2012 yılında ITI Istanbul’da CELTA sertifikasını aldıktan sonra 3 sene boyunca özel bir ilkokulda öğretmenlik yaptı. 2015 senesinden itibaren Üsküdar Üniversitesi ve Kemerburgaz Üniversitesi’nde okutman ve koordinatör olarak görev aldı. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İngiliz Dili Eğitimi bölümünde yüksek lisans çalışmalarına halen devam etmektedir.


Murat Kaya

Murat KAYA, 1971 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 19 Mayıs Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, İngilizce Öğretmenliği bölümünden 1996 yılında mezun olmuştur. Çeşitli dil okullarında Genel İngilizce, İş İngilizcesi, YDS ve TOEFL Sınavına Hazırlık dersleri vermiştir. 2004-2012 yılları arasında bir yabancı dil okulunun şube müdürlüğünü yapmıştır. Daha sonra farklı kolejlerde İngilizce Öğretmenliği yapmıştır. 2017 yılı itibarı ile İstanbul Medipol Üniversitesinde okutman olarak çalışmaya başlamıştır.


M.Mustafa Kaya

M. Mustafa Kaya Marmara Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Bölümü 1996 yılı mezunudur. Bu tarihten itibaren üniversitede okutmanlık yapmaya başladığı 2013 yılına kadar çeşitli eğitim kademelerinde İngilizce Öğretmenliği yapmıştır. 2015-2016 akademik yılında İstanbul Medipol Üniversitesi öğretim kadrosuna dahil olmuştur. Sosyoloji alanında Yüksek Lisans çalışmalarını sürdürmektedir.


Müge Karayaylalı

Müge Karayaylalı Bayraktar, lisans derecesini Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nden alıp, 2009 yılında ise aynı üniversiteden Pedagojik Formasyon Sertifikasını almaya hak kazanmıştır. 2010 yılında, Bilkent Üniversitesinde Eğitim Programları ve Öğretim Yüksek Lisans ve Pedagojik Formasyon Eğitim Program’ına tam burslu olarak başlamıştır. Programa devam ederken Ted Ankara, International Bilkent Labrotary Schools ve Hisar Kolejlerinde stajyer hoca olarak çalışmış ve 2011 yılında, Cambridge Üniversitesi Eğitim Fakültesinde staj yapmıştır. 2012 yılında Uluslararası Bakalorya Öğretme ve Öğrenme Sertifikasını almıştır. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce 2012-2017 yılları arasında İstanbul Aydın Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmış ve kurumda ESP ile Remedial Teaching Center birimlerinde görev almıştır.


Neziha Cakir

Neziha Çakır

Neziha Çakır, lisans derecesini Gazi Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği üzerine tamamladı. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Bezmialem Üniversitesi’ nde  okutman olarak çalıştı. 2015 yılından beri İstanbul Medipol Universitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır .


_mg_3293

Nihal Yildirim

Nihal Yildirim, Lisans Derecesini 2010 yılında Canakkale OnSekiz Mart Üniversitesi’nin İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. 2010-2011 yillari arasinda Comenius projesi ile Italya`da anaokullari ve ilkogretimlerde İngilizce öğretmenliği yapmıştır. 2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde Eğitim Teknolojileri alanında yüksek lisansını yapmaya başlamış olup tez aşamasına geçmiştir. Yurtiçi ve yurtdışında yapılan bir çok İngilizce öğretimi konferanslarına, hem katılımcı hem de konuşmacı olarak katılmıştır. TheConsultants-e kurumundan Karma Öğrenme (Blended Learning) sertifikası ve Microsoft Eğitim Teknolojileri Eğitmenlik sertifikaları vardır. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Istanbul Bilgi Üniversitesi’nde dört sene boyunca okutman olarak çalışmıştır.  Nihal Yıldırım 2016 senesinden beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır. İlgi alanları: eğitimde teknoloji kullanımı, farklılaştırılmış öğretim, işbirlikçi öğrenme ve eğitimde çoklu ortam yaratma.


Oğuzhan Yangöz

Oğuzhan Yangöz lisans derecesini Yıldız Teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Oğuzhan Yangöz Erasmus+ kapsamında Almanya’da Potsdam Universitesi Linguistik Bölümünde değişim öğrencisi olarak öğrenim görmüştür. Öncesinde çeşitli dil okullarında çalışan Oğuzhan Yangöz, 2017 yılı itibariyle Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak görev yapmaktadır.


Onur Başdinç

Onur Başdinç 2008 yılında Anadolu Üniversitesi, İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. İstanbul Medipol Üniversitesi hazırlık dil okulu ekibine katılmadan önce, 9 yıl boyunca MEB’e bağlı çeşitli okullarda İngilizce Öğretmeni ve İngilizce Bölüm Başkanı olarak görev almıştır. Onur Başdinç, Eylül 2017’den beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde İngilizce okutmanı olarak çalışmaktadır.


Selda Üzün

Selda Üzün, 1984 yılında Almanya’da doğdu ve öğrenim hayatının bir kısmını Mersin bir kısmını da İzmir’de geçirdi.  Ege Üniversitesinde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Eğitimini 2006 yılında tamamladıktan sonra 2011 yılına kadar yurt dışında çalışma programıyla ABD’de hem çalışma hem de kültürü yakından tanıma ve İngilizceyi daha iyi kullanabilme becerilerini kazanma fırsatı elde etti. 2016 yılına kadar yönetici asistanlığı yapan Selda Üzün, International Training Institute’den Cambridge English CELTA eğitimini tamamladı ve Yıldız Teknik Üniversitesinde Pedagojik Formasyon eğitimi aldı.  Kariyer hayatında Turizm ve Otelcilik sektöründe çeşitli alanlarda çalışmış ve orta kademe yöneticilik, İngilizce Öğretmenliği, İngilizce – Türkçe dillerinde çevirmenlik yapmıştır.Beyin Gıdası beslenme kitabının İngilizce’den Türkçe’ye çevirisi ve İngiltere’de Marlborough Theater’da sergilenen Camillé tiyatro oyununun Türkçe’den İngilizce’ye çevirisi yapığı çeviri çalışmalarından ikisidir.Halen Medipol Üniversitesinde Okutman olarak çalışmaktadır.


Sema Babacan

Sema Babacan

Sema Babacan lisans derecesini İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı ve ikinci lisans derecesini Sosyoloji bölümünde tamamladı. İstanbul Üniversitesi’nden İngilizce Öğretmenliği Sertifikasının  (Pedagojik Formasyon) yanı sıra CELTA sertifikası da bulunmaktadır. Halen İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Haliç Üniversitesi’nde yedi sene boyunca okutman olarak çalışmıştır.  2015 senesinden beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır.


Serap Özmen

Serap Özmen, lisans eğitimini 2006 yılında K.T.Ü. İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlayıp, 2005-2006 yılında Konya Selçuk Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği Pedagojik Formasyon eğitimi almıştır. İngiliz Dili ve Edebiyatı alanındaki yüksek lisans eğitimine Celal Bayar Üniversitesi’nde devam etmektedir. Mezuniyetinin ardından uluslararası bir firmada ithalat sorumlusu, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı bünyelerinde yürütülen çeşitli Avrupa Birliği projelerinde Proje Yöneticisi, Çevirmen ve İngilizce Öğretmeni gibi farklı görevler aldıktan sonra 2013 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Hazırlık Programı’nda Okutman olarak çalışmaya başladı. Serap Özmen, Okutmanlık görevine, 2016 yılından beri İstanbul Medipol Ünversitesi’nde devam etmektedir.


Serkan YAR

Serkan Yar

Serkan Yar, lisans derecesini Marmara Üniversitesi’nde İngilize Mütercim Tercümanlık üzerine tamamladı. Yine Marmara Üniversitesi’nden İngilizce Öğretmenliği Sertifikası (Pedagojik Formasyon) almıştır. Ayrıca Açık Öğretim Fakültesi Medya ve İletişim ön lisans programına devam etmektedir.  Daha önce English Time ve Amerikan Kültürü gibi çeşitli dil okullarında görev yapmıştır. Serkan Yar 2015 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak görev yapmaktadır.


Serpil Öz

Serpil Öz, 2013 yılında Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde lisansını tamamlamıştır. Üniversite hayatı boyunca, Çanakkale Avusturalya Konsolosluğunda eş zamanlı çevirmen olarak çalışmıştır. Ayrıca, Çanakkale’de düzenlenen 7. Uluslararası İngiliz Dili Eğitimi Konferansı hazırlık ekibinde görev almış ve Norbert Schmitt ve Rod Ellis ile birlikte çalışmıştır. İngiltere ve İtalya’da değişim öğrencisi olarak bulunmuştur. Bunun yanında, 2017 yılında Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Tezini “Bilinçli farkındalık eğitiminin öğrencilerin ikinci dilde konuşma korkusu, konuşma isteği ve bilinçli farkındalık seviyesi ve konuşma performansına etkisi” üzerine yazmıştır. 2017 yılından beri Medipol Üniversitesinde İngilizce Okutmanı olarak çalışmaktadır. Bilinçli farkındalık, motivasyon, uygulamalı psikoloji ve yabancı dil eğitimi gibi alanlara ilgi duymakta ve araştırmalarına devam etmektedir.


Sezgi Acar

Sezgi Acar Lisans derecesini İstanbul Üniversitesi Çeviribilim bölümünde tamamlamıştır. Yüksek Lisans çalışmalarına Yıldız Teknik Üniversitesi Yabancılara Türkçe Eğitimi alanında devam etmektedir. Exchange öğrencisi olarak Viyana, Avusturya’da Almanca, Brighton, İngiltere’de ise akademik İngilizce dersleri almıştır. Pedagojik Formasyon sertifikasını İstanbul Üniversitesinde tamamlamıştır. 2013 yılında International Training Institute’de CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults) sertifikasını almış ve ITI’de yabancılara Türkçe eğitimi vermiştir. 2016-2017 öğretim yılında Fulbright bursu ile Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan Richmond Üniversite’sinde Türkçe dersleri vermiş, aynı üniversitede Misafir Öğretim Elemanı olarak ‘Muslim Women in the East’ dersini vermiş ve Writing Center’da Yazma danışmanı olarak projeler yürütmüştür. Richmond Üniversitesinden önce Üsküdar Üniversitesinde İngilizce Okutman ve akademik level koordinatör olarak çalışmıştır.


Sigita Dabulskyte

Sigita Dabulskyte, İskoçya’da yaşamış ve öğrenim görmüştür. 2009 yılında Glasgow Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans derecesini almıştır ve Mykolas Romeris Üniversitesi’nde 2013 yılında Sosyal Psikoloji anabilim dalında yüksek lisans çalışmalarını tamamlamıştır. Yüksek lisans çalışmalarının bir parçası olarak ayrıca stajyer olarak psikoloji dersleri vermiştir. Yüksek lisans tezi sosyal ve duygusal öğrenme üzerinedir. Sigita Amerika Birleşik Devletleri’nde Oregon Üniversitesi bünyesinde Online İngilizce Öğretimi kursunu tamamladıktan sonra İngilizce öğretmenliğine başlamıştır. CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults / Cambridge University) sertifikasını aldıktan sonra profesyonel olarak İngiliz dili eğitimi vermeye hak kazanmıştır. Sigita uluslararası çeşitli dil okullarında öğretmenlik tecrübelerine sahiptir. İstanbul Medipol Üniversitesi bünyesinde Eylül 2017 itibariyle İngilizce okutmanı olarak görev yapmaktadır.


Şeyma Gezen

Şeyma Gezen Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Ayrıca, aynı üniversitenin Yabancı Dil Olarak Türkçenin Öğretimi sertifikasına sahiptir. İstanbul Medipol Üniversitesinden önce Nişantaşı Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu’nda İngilizce okutmanı olarak çalışmıştır. Şeyma Gezen, 2016 yılından itibaren İstanbul Medipol Üniversitesinde okutman olarak görev almaktadır.


Taner Akbaş

Taner Akbaş Ankara Üniversitesi’nde Fransız Dili ve Edebiyatı eğitimi aldıktan sonra İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı eğitimi almıştır. Yüksek lisans çalışmalarını İngiliz Edebiyatı bölümünde “19. yy İngiliz Gezi Edebiyatı ve Dış Politikası” çerçevesinde devam ettirmektedir. İngilizce eğitimi konusunda CELTA (Cambridge Üniversitesi İngilizce Dil Eğitimciliği Sertifikası) belgesine sahip olan okutman Taner Akbaş 2014 yılından bu yana üniversite seviyesinde Genel İngilizce, Sınav İngilizcesi ve Mesleki İngilizce ihtiyaçlarına yönelik dersler vermekte ve ders içerikleri hazırlamaktadır.


Tuğba Begüm Abalı

Tuğba Begüm Abalı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden 2014 yılında Yüksek Şeref öğrencisi olarak mezun olmuş ve mezuniyet öncesinde 2012-2013 yıllarında Comenius Dil Asistanlığı Değişim Programıyla İtalya’da 1 sene Dil Asistanlığı yapmıştır. Halen Orta Doğu Teknik Üniversitesi Curriculum & Instruction alanında Yüksek Lisansı devam etmektedir. Üniversite yıllarında birçok Avrupa Birliği projelerinde aktif olarak görev almış ve Avrupa’nın birçok ülkesi için proje yazmış ve katılmıştır. İngilizcenin yanı sıra,  ileri derecede İtalyanca ve orta seviye İspanyolca ve Almanca konuşmaktadır. Eylül 2015 ten beri Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak görev almaktadır. Öncesinde Ankara Türk Hava Kurumu Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde çalışmıştır.


Tuğba Kaya

Tuğba Kaya lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce İngilizce tercüman olarak birçok fuar ve organizasyonda görev almıştır ve de çeşitli dil okullarında İngilizce öğretmenliği yapmıştır. Eylül 2017’den bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi’nde İngilizce okutmanı olarak çalışmaktadır.


Tugce Sarrac

Tuğçe Sarraç

Tuğçe Sarraç lisans derecesini Ankara Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden İngilizce Öğretmenliği Sertifikası’nın (Pedagojik Formasyon) yanı sıra Hunter College City University of New York’tan, Teacher Development Interactive, The International TEFL Corporation’dan Teaching Business English ve TESOL Sertifikaları bulunmaktadır. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nde okutman olarak öncesinde de English Time Dil Kursu’nda İngilizce öğretmeni olarak çalışmıştır.


Utku Gürel

Utku Gürel yüksek lisans derecesini İstanbul Üniversitesi – İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde 2010 yılında tamamladı. CELTA sertifkasını ITI bünyesinde 2014 yılında aldı. Çeşitli dil okulları ve yüksek öğretim kurumlarında çalıştıktan sonra 2017 yılından itibaren Medipol Üniversitesi’nde çalışmaktadır.


Zekiye Seis

Zekiye SEİS, Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Lisans programını 2005 yılında tamamladı.2006 yılında Ankara Üniversitesi TÖMER Trabzon şubesinde İngilizce okutmanı olarak görev aldı.2008 yılında tayinle Ankara Üniversitesi TÖMER İstanbul şubesinde görevine devam etti. Yaklaşık 8 yıl boyunca hem İngilizce Okutmanlığı , İngilizce Bölüm Başkanlığı ve İngilizce ve Yabancı Diller Birimi Bölüm Başkanlığı görevini yürüttükten sonra 2016 Kasım ayında Ankara Üniversitesi TÖMER Bursa şubesine İngilizce okutmanı olarak atandı.2017 Eylül ayına kadar bu şubede çalıştı. 2017 Eylül ayından itibaren Medipol Üniversitesinde çalışmaya başlamıştır. CELTA(Cambridge onaylı İngilizce Öğretmenlik sertifikası)bulunmaktadır. Genel Amaçlı İngilizce, Konuşma sınıfları, Özel amaçlı sınıflarda dersler vermiştir Ayrıca yeminli tercümanlık belgesine sahiptir.


Zeynep Keyif

Zeynep Keyif

Zeynep Keyif, Hacettepe Üniversitesi, İngiliz Dilbilimi Bölümü’nden 2007 yılında mezun olmuştur. Pedagojik Formasyon Eğitimi’ni yine Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde 2007 yılında, Cambridge ICELT Eğitim Programı’nı ise 2014 yılında tamamlamıştır. Eylül 2015’ten beri İstanbul Medipol Universitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır. Daha önce çalıştığı yerler: Bahçeşehir Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi.

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed