Kadromuz

Medipol_universite_logo-zeminsiz1Dil okulumuzda ve üniversitemiz bölümlerinde hizmet vermekte olan İngilizce okutmanlarımızın isme göre sıralı listesi

 

Baris Gunay

Barış Günay

Barış Günay, lisans derecesini İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği ‘nde tamamlamıştır.İstanbul Üniversitesi’nden İngilizce Öğretmenliği  Sertifikası’nın (Pedagojik Formasyon) yanı sıra British Council,Teaching  More Efficiently sertifikası bulunmaktadır. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Dialogue Language Schools  ve Hava Harp Akademisi ‘nde okutman olarak çalışmıştır. Barış Günay  2015 yılından beri İstanbul Medipol Universitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır .


Crystal Melek Dungan

Crystal Melek Dungan

Amerika doğumlu Crystal M. Dungan, lisans derecesini Ege Üniversitesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı üzerine tamamladı. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde CELTA belgesi (Cambridge onaylı İngilizce Öğretmenlik sertifikası) aldı. 2012 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde hazırlık biriminde okutmanlığa başladı. Çeşitli kurumlarda PTE, TOEFL ve YDS derslerinin yanı sıra konuşma İngilizcesi ve İngilizce mülakat dersleri verdi. 2015 yılı itibarıyla İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak görev almaktadır.


_MG_0844Cihad Furkan Eliaçık

Cihad Furkan ELİAÇIK, Lisans derecesini 2014 yılında Gazi Üniversitesi-İngilizce Öğretmenliği ve 2015 yılında ise Anadolu Üniversitesi-Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlamıştır. 2015 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi- İktisat ve Atatürk Üniversitesi- Adalet bölümlerine devam etmektedir. Aynı zamanda, 2015 yılında Özyeğin Üniversite’nde- Kamu Hukuku, Türk-Alman Üniversitesi’nde – Avrupa ve Uluslararası İlişkiler (İNGİLİZCE) ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde- Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümüne başladığı eğitimlerini sürdürmektedir. 2013 yılında HARVARD ve MIT Üniversiteleri’nden Konuk Araştırmacı olarak kabul alarak, Noam CHOMSKY ve Howard GARDNER çalışmıştır. Daha önce görev yaptığı yerler, 2013 yılında New Pond Farm Education Center- ABD, 2013-2014 Tevfik İleri Ortaokulu, 2015 yılında EDUCALL (Şirket Danışmanlığı), 2014-2015 Biruni Üniversitesi Yabancı Diller Bölümüdür. 2015 yılında İstanbul Medipol Üniversitesinde Okutman olarak göreve başlamıştır. Halen, HARVARD Graduate School of Education- Civic and Moral Education Initiative’ de Araştırmacı olarak çalışmaktadır. İlgi Alanları Hukuk: Milletlerarası Hukuk, Nükleer Enerji Hukuku, Uluslararası Hukukta Meşruiyet Uluslararası İlişkiler: Uluslararası İlişkiler Kuramları, Uluslararası Hukuk, Dış Politika Analizi, Yumuşak Güç


Çiğdem Taşkın Geçmen

Çiğdem Taşkın Geçmen, lisans derecesini Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden almıştır. 2012 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden aldığı Pedagojik Formasyon Sertifikası yanı sıra, Amerikan Kültür Derneği’nden aldığı TESOL (Teaching English as a Second Language) Trainer sertifikası da bulunmaktadır. İstanbul Medipol Üniversitesi’nden önce Amerikan Kültür Dil Okulları’nda TOEIC, IELTS, TOEFL ve genel İngilizce dersleri verdi ve daha sonra İstanbul Aydın Üniversitesi’nde çalışmaya başladı. Burada Materyal Hazırlama ve Geliştirme Birimi’nde, Sınav Hazırlama ve Değerlendirme Birimi’nde ve ESP Birimi’nde görev aldı. 2016 yılından itibaren Çeviribilim alanında yüksek lisans çalışmalarına başlamıştır.


Derya Güngör

Derya Güngör, Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden ve Metin Yazarlığı yan dal programından 2014 yılında mezun olmuştur. Ayrıca aynı dönemde Anadolu Üniversitesi Marka İletişimi önlisans programını tamamlamıştır. 2015 yılında Londra’da Oxford House College bünyesinde CELTA (Cambridge Üniversitesi onaylı İngilizce Öğretmenlik Sertifikası) almaya hak kazanmıştır. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce İstanbul Aydın Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu’nda okutman olarak görev yapmış ve Remedial Teaching Center bünyesinde yer almıştır. Derya Güngör 2016 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır .


Didem Karakuzular

Didem Karakuzular

Didem Karakuzular lisans derecesini Hacettepe Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine, yüksek lisans derecesini Çukurova Üniversitesi’nde İngiliz Dili Eğitimi üzerine tamamladı. Halen Bahçeşehir Üniversitesi’nde İngiliz Dili Eğitimi alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir. Hacettepe Üniversitesi’nden İngilizce Öğretmenliği  Sertifikası (Pedagojik Formasyon) bulunmaktadır. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Bilkent Üniversitesi BUSEL’da bir yıl ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde dört yıl okutman olarak çalışmıştır. Bunun yanı sıra 1 yıl Gaziantep’te çeşitli kolejlerde İngilizce öğretmenliği tecrübesi bulunmaktadır. Didem Karakuzular 2015 yılı Eylül ayından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır.


Elis Yılmaz Topçu

Elis Yilmaz Topcu lisans derecesini İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine yapmış olup, İstanbul Aydın Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler de yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’den İngilizce Öğretmenli Sertifikası (Pedagojik Formasyon) bulunmaktadır. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Aydın Üniversitesi’nde farklı birimlerde görev almıştır. Elis Yilmaz Topcu 2015 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır.


_mg_3251

Elizabeth Coleman

İngiltere’de doğmuş ve eğitim görmüş olan Elizabeth Coleman, Siyasal Bilgiler ve Felsefe mezunu olup aynı zamanda Hukuk ve İnsan Hakları yüksek lisansını tamamlamıştır. Son birkaç yıldır Türkiye’deki üniversitelerde eğitim vermekte olup, bu tecrübesinden önceki son beş yılında ise Güney Kore’de eğitmenlik ve dil okulu müdürlüğü yapmıştır. Sosyal yapılandırma ve toplumsal cinsiyet konuları akademik ilgi alanlarını oluşturmakla birlikte, ilgili branşlarda uluslararası ortamlarda sunumlar yapmıştır.


_mg_3073

Emrah Gültekin

Emrah Gültekin, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü’nde tamamladı. Mezuniyetinin ardından yaklaşık bir yıl süreyle İngilizce öğretmeni yedek subay olarak İzmir Maltepe Askeri Lisesi’nde görev yaptı. Ardından İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi İngilizce Hazırlık Birimi’nde okutman olarak göreve başladı. Burada okutman, koordinatör ve Sürekli Eğitim Merkezi müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2016-2017 eğitim öğretim yılı itibariyle İstanbul Medipol Üniversitesi Dil Okulu’nda görev yapmaktadır.


_mg_3022

Feray Gümüş

Feray Gümüş, Dokuz Eylül Üniversitesi, Amerikan Kültürü ve Edebiyati Bölümü’nden 2008 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetinden sonra çeşitli dil okullarinda İngilizce öğretmenliği ve yöneticilik yapmıştır. CELTA sertifikası bulunmaktadır. Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nde çalışmıştır.


_MG_0245

Fatma Altınöz

Fatma Altınöz, lisans derecesini 2006 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Aynı üniversitede 2005-2006 yıllarında pedagojik formasyon programına katılarak sertifika aldı.  Mezuniyet sonrasında MEB’e bağlı çeşitli okullarda üç yıl boyunca çalıştıktan sonra YDS Academy Dil Okulu’nda Genel İngilizce ve sınav grubunda İngilizce öğretmeni olarak altı yıl çalıştı. Şu anda İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Kültürel İncelemeler alanında yüksek lisans programında devam etmektedir. Fatma Altınöz, Eylül 2015’ten bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi’nde İngilizce okutmanı olarak çalışmaktadır.


_mg_3011

Filiz Mizrak

Filiz Mizrak 2009 yilinda Istanbul Universitesi, Amerikan Kulturu ve Edebiyati bolumden mezun oldu. Yuksek lisans egitimini Bahcesehir Universitesi’nde Executive MBA uzerine tamamladi. Istanbul Medipol Universitesi’nde calismaya baslamadan once, cesitli kurumlarda Genel Ingilizce, PTE, IELTS, YDS ve Is Ingilizcesi dersleri vermistir.


Filiz Turkmen

Filiz Türkmen

Filiz Türkmen, Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim Bölümü’nden (Mütercim- Tercümanlık) 2010 yılında mezun olmuştur. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon Eğitimi’ni 2012 yılında, Cambridge ICELT Eğitim Programı’nı ise 2014 yılında tamamlamıştır. Eylül 2015’ten beri İstanbul Medipol Universitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır. Daha önce çalıştığı yerler: Bahçeşehir Üniversitesi, D&D Eğitim ve Danışmanlık Merkezi, HSBC Bankası, EDUC Eğitim ve Danışmanlık Merkezi.


Gokce Dogan

Gökçe Doğan

Gökçe Doğan, yüksek lisans derecesini İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine yapmış olup Tez aşamasındadır. Tezini  “20 ve 21. Yüzyıl Distopya Edebiyatında Feminizm” üzerine çalışmaktadır.  Yıldız Teknik Üniversitesi’nden aldığı İngilizce Öğretmenliği  Sertifikasının (Pedagojik Formasyon) yanı sıra İstanbul British Council’dan 2012’den beri CELTA Sertifikası bulunmaktadır. İstanbul Medipol Üniversitesi Hazırlık Okulu kadrosuna katılmadan önce çeşitli üniversitelerde Writing Koordinatörlüğü yapmış ve okutman olarak çalışmıştır. 2014 yılında Amerika’da ve Bosna’da Dil ve Edebiyat üzerine çeşitli konferanslarda sunum yapmıştır. Gökçe Doğan 2015 yılında İstanbul Medipol Universitesi’nde okutman olarak çalışmaya başlamıştır.


_mg_3105

Gökçe Koç Onar

Gökçe Koç Onar Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi nden İngilizce Öğretmenliği sertifikasını aldı. 5 yıldır yüksek öğretim kurumlarında okutman olarak ders vermektedir.


Gudrun Updegraff

Gudrun Updegraff Amerika’nın Ohio eyaletinde doğdu ve büyüdü. Londra’da orta öğrenimini tamamladıktan sonra, Lisans eğitimini Kanada’da McGill Üniversitesi’nde Edebiyat alanında tamamladı. Updegraff ‘ ın Oxford Seminars  kurumundan TEFL sertifikası bulunmaktadır. İtalya’da basladigi Ingilizce ogretmenligi kariyerine İstanbul’da da devam etti . Kendisi Genel İngilizce , Iş Ingilizcesi, Test Hazırlık , American Edebiyatı deneyimli uzman öğretmen olup 2015 yılından beri öğretim elemanı olarak Medipol Üniversitesi’nde çalışmaktadır.


_mg_3095

Güven Kimençe

Güven Kimençe İstanbul Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı 2012 mezunudur. Halen aynı bölümde yüksek lisansına devam etmektedir. 2014-2016 arasında Biruni Üniversitesi’nde görev yapmıştır.

İlgi alanları: Postmodern Edebiyat ve suratına tiyatr


_mg_3123

İldeniz Akyar

İldeniz Akyar lisans eğitimini İstanbul üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. İngilizce Öğretmenliği Sertifikasını Yıldız Teknik Üniversitesinden almış olup yine ayni üniversitede Eğitim Yönetimi Ve Denetimi yüksek lisansı yapmaktadır. Daha önce çeşitli kolejlerde ve İBB mesleki eğitim kurslarında hem İngilizce Öğretmeni hem de dış ilişkiler uzmanı olarak çalışmıştır. 2016 yılı itibariyle Medipol Üniversitesinde çalısmaya başlamıştır.


Ipek Tamara Cetin

İpek Tamara Çetiner

İpek Tamara Çetiner, lisans derecesini Amerika Birleşik Devleti,nde Southern Illinios Üniversitesi’nde Pazarlama üzerine, yüksek lisans derecesini Southern Illinios Üniverstesi Eğitim Bilimleri üzerine tamamladı.12 yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşadıktan sonra Türkiye’ye dönmüştür.  İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Amerika’da Imperial Tobacco Türkiye’de Garanti Bankası ve GNL Entertainment gibi uluslararası platformlarda tanınmış kurumların Eğitim Müdürlüklerinde orta düzey yönetici olarak çalışmıştır. İpek Tamara Çetiner 2015 yılından beri İstanbul Medipol Universitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır.  Amerika Birleşik Devletleri’nde doğan İpek Tamara Çetiner’in ana dili hem İngilizce hem de Türkçedir. 2011 yılından beri İstanbul’da yaşamaktadır.


_mg_3209

İsmail Arıcı

İsmail Arıcı 2013 yılında lisans derecesini İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Halen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde aynı alanda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. 2014 yılında New York’ta bulunan Teaching House kurumundan CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults) sertifikasını almıştır. Daha önce iki yıl İstanbul Aydın Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulunda okutman olarak çalışan İsmail Arıcı, 2016 yılı Eylül ayından itibaren İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır. 3 boyutlu sanal öğrenme platformları ve Artırılmış Gerçeklik teknolojilerine ilgi duymaktadır.


Kerem Gecmen

Kerem Geçmen

Kerem Geçmen , lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi’nde İngilizce Mütercim-Tercümanlık üzerine, yüksek lisans derecesini yine Boğaziçi Üniversitesi’nde Felsefe üzerine tamamladı. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce İstanbul Aydın Universitesi’ nde çalışmış, İngilizce Hazırlık Okulu 2. Öğretim Koordinatörlüğü görevini yapmıştır. Kerem Geçmen 2015 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır.


Mehdi Solhi Andarab

Mehdi Solhi Andarab

Mehdi Solhi Andarab 2006 yılında lisans derecesini Ardabil Azad Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine, yüksek lisans derecesini 2009 yılında Tebriz Azad Üniversite’sinde İngiliz Dili Eğitimi üzerine tamamladı. 2014 yılında  İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi dalında doktorasını bitirdi. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Bahçeşehir Universitesi’nde okutman olarak çalışmıştır ve 2015 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır.


Mehmet Polat Tacar

Mehmet Polat Tacar

Mehmet Polat Tacar lisans derecesini Trakya Universitesi ’nde İngilizce Ögretmenliği bölümünde tamamladı. Bir çok okulda müdür,eğitim direktörü, İngilizce Öğretmeni ve okutman olarak çalıştı. 2014 yılından beri Istanbul Medipol Universitesi’nde çalışmaktadır.


Muge Sari

Müge Sarı

Müge Sarı, lisans eğitimini 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlamıştır. İngilizce Öğretmenlik sertifikasını 2006 yılında Marmara Üniversitesi’nde ve yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Aydın Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlamıştır. Ayrıca, ITTT’den TESOL sertifikası bulunmaktadır. Yedi yıl İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İngilizce Öğretim Görevlisi olarak görev yapmış ve bu süre zarfında Sınav Hazırlama ve Değerlendirme biriminde görev almıştır.


Neziha Cakir

Neziha Çakır

Neziha Çakır, lisans derecesini Gazi Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği üzerine tamamladı. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Bezmialem Üniversitesi’ nde  okutman olarak çalıştı. 2015 yılından beri İstanbul Medipol Universitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır .


_mg_3293

Nihal Yildirim

Nihal Yildirim, Lisans Derecesini 2010 yılında Canakkale OnSekiz Mart Üniversitesi’nin İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. 2010-2011 yillari arasinda Comenius projesi ile Italya`da anaokullari ve ilkogretimlerde İngilizce öğretmenliği yapmıştır. 2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde Eğitim Teknolojileri alanında yüksek lisansını yapmaya başlamış olup tez aşamasına geçmiştir. Yurtiçi ve yurtdışında yapılan bir çok İngilizce öğretimi konferanslarına, hem katılımcı hem de konuşmacı olarak katılmıştır. TheConsultants-e kurumundan Karma Öğrenme (Blended Learning) sertifikası ve Microsoft Eğitim Teknolojileri Eğitmenlik sertifikaları vardır. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Istanbul Bilgi Üniversitesi’nde dört sene boyunca okutman olarak çalışmıştır.  Nihal Yıldırım 2016 senesinden beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır. İlgi alanları: eğitimde teknoloji kullanımı, farklılaştırılmış öğretim, işbirlikçi öğrenme ve eğitimde çoklu ortam yaratma.


Pelin Ayten Yaz

Pelin Ayten Yaz

Pelin Ayten Yaz, lisans derecesini Bahçeşehir Üniversitesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Syracuse Üniversitesi’nde (ABD) Afrika-Amerika Çalışmaları üzerine, yandalını Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler üzerine, yüksek lisans derecesini Bahçeşehir Üniversitesi’nde MBA Eğitimi üzerine tamamladı. CELTA (Certificate in English Language to Adults) Sertifikası bulunmaktadır. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce İstanbul Aydın Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu’nda okutman olarak çalışmıştır. Pelin Ayten Yaz 2015 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır .


Ramazan Hakkı Öztan

Ramazan Hakkı Öztan, lisans derecesini 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde, yüksek lisans derecesini ise İngiliz Tarihi alanında 2009 yılında University of Wyoming’nde Tarih bölümünde tamamladı. Doktorasını da 2016 yılında Ortadoğu Araştırmaları ve Osmanlı tarihi alanında University of Utah’da Tarih bölümünde tamamlamıştır. Son on senedir bu üniversiteler bünyesinde çeşitli dersler vermiştir. En son olarak, University of Utah’da Writing Center’da akademik İngilizce yazı üzerine danışman olarak master ve doktora öğrencileriyle çalışmıştır. Çeşitli akademik dergilerde ve kitaplarda yayınları mevcut olan ve bir çok uluslar arası konferansta tebliğ sunmuş olan Dr. Öztan, 2016 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaya başlamıştır.


Sedef cetin

Sedef Çetin

Sedef Çetin, Lisans Derecesini 2012 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. 2012-2015 yılları arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Yabancı Diller Yüksekokulunda okutman olarak çalışmıştır. Aynı zamanda ITI (International Training Institute) bünyesinde ‘Testing’ Sertifikası alarak Anadolu Üniversitesi’nde sınav hazırlama biriminde görev almıştır. 2013 yılında Londra’da International House bünyesinde CELTA (Cambridge onaylı İngilizce Öğretmenlik Sertifikası) belgesini, Pass A derecesiyle almaya hak kazanmıştır. İstanbul’da ITI) bünyesinde DELTA diplomasını almak için eğitim görmeye devam etmektedir. 2015 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır.


Selda Üzün

Selda Üzün, 1984 yılında Almanya’da doğdu ve öğrenim hayatının bir kısmını Mersin bir kısmını da İzmir’de geçirdi.  Ege Üniversitesinde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Eğitimini 2006 yılında tamamladıktan sonra 2011 yılına kadar yurt dışında çalışma programıyla ABD’de hem çalışma hem de kültürü yakından tanıma ve İngilizceyi daha iyi kullanabilme becerilerini kazanma fırsatı elde etti. 2016 yılına kadar yönetici asistanlığı yapan Selda Üzün, International Training Institute’den Cambridge English CELTA eğitimini tamamladı ve Yıldız Teknik Üniversitesinde Pedagojik Formasyon eğitimi aldı.  Kariyer hayatında Turizm ve Otelcilik sektöründe çeşitli alanlarda çalışmış ve orta kademe yöneticilik, İngilizce Öğretmenliği, İngilizce – Türkçe dillerinde çevirmenlik yapmıştır.Beyin Gıdası beslenme kitabının İngilizce’den Türkçe’ye çevirisi ve İngiltere’de Marlborough Theater’da sergilenen Camillé tiyatro oyununun Türkçe’den İngilizce’ye çevirisi yapığı çeviri çalışmalarından ikisidir.Halen Medipol Üniversitesinde Okutman olarak çalışmaktadır.


Sema Babacan

Sema Babacan

Sema Babacan lisans derecesini İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı ve ikinci lisans derecesini Sosyoloji bölümünde tamamladı. İstanbul Üniversitesi’nden İngilizce Öğretmenliği Sertifikasının  (Pedagojik Formasyon) yanı sıra CELTA sertifikası da bulunmaktadır. Halen İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Haliç Üniversitesi’nde yedi sene boyunca okutman olarak çalışmıştır.  2015 senesinden beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır.


Serkan YAR

Serkan Yar

Serkan Yar, lisans derecesini Marmara Üniversitesi’nde İngilize Mütercim Tercümanlık üzerine tamamladı. Yine Marmara Üniversitesi’nden İngilizce Öğretmenliği Sertifikası (Pedagojik Formasyon) almıştır. Ayrıca Açık Öğretim Fakültesi Medya ve İletişim ön lisans programına devam etmektedir.  Daha önce English Time ve Amerikan Kültürü gibi çeşitli dil okullarında görev yapmıştır. Serkan Yar 2015 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak görev yapmaktadır.


Talat Bulut

Talat Bulut

Talat Bulut lisans derecesini 2009 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği ve Çift Anadal derecesini Almanca Öğretmenliği bölümünden almıştır. Yüksek lisans derecesini ise 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi bölümünden almıştır. Halen National Central University, Tayvan’da Bilişsel Sinirbilim alanında doktora programına devam etmektedir. Yüksek lisans eğitimi esnasında, iki yıl süreyle Hacettepe Üniversitesi, Yabancı Diller Yüksekokulunda İngilizce Okutmanı olarak görev yapmıştır. Yüksek Lisans tezinde dil işlemleme süreçleri üzerine yoğunlaşmıştır. 2015 yılında bir süre Özyeğin Üniversitesi Dil Okulunda İngilizce okutmanı olarak görev yaptıktan sonra İstanbul Medipol Üniversitesi, Dil ve Konuşma Terapisi Bölümünde öğretim görevlisi olarak göreve başlamıştır. Şimdiki ilgi alanları dil edinim ve işlemleme süreçleri ve bunların beyinde konumlanmasıdır.


Tuğba Begüm Abalı

Tuğba Begüm Abalı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden 2014 yılında Yüksek Şeref öğrencisi olarak mezun olmuş ve mezuniyet öncesinde 2012-2013 yıllarında Comenius Dil Asistanlığı Değişim Programıyla İtalya’da 1 sene Dil Asistanlığı yapmıştır. Halen Orta Doğu Teknik Üniversitesi Curriculum & Instruction alanında Yüksek Lisansı devam etmektedir. Üniversite yıllarında birçok Avrupa Birliği projelerinde aktif olarak görev almış ve Avrupa’nın birçok ülkesi için proje yazmış ve katılmıştır. İngilizcenin yanı sıra,  ileri derecede İtalyanca ve orta seviye İspanyolca ve Almanca konuşmaktadır. Eylül 2015 ten beri Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak görev almaktadır. Öncesinde Ankara Türk Hava Kurumu Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde çalışmıştır.


_mg_3129

Tuğba Nur Doğan

Tuğba Nur Doğan lisans eğitimini Istanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünde, Uluslararası İlişkiler bölümünden yandal sertifikasını da alarak 2015 yılında tamamladı. Ağustos 2015’te International Training Institute İstanbul’dan Celta sertifikasını Pass A derecesiyle aldı. Eylül 2015’te İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültürel İncelemeler bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. Geçtiğimiz yıl, 6 ay boyunca Suriyeli göçmenlere gönüllü İngilizce öğretmeni olarak çalıştı. Eylül 2016’dan beri, Medipol Üniversitesi Hazırlık Okulu’nda okutman olarak çalışmaktadır.


Tugce Sarrac

Tuğçe Sarraç

Tuğçe Sarraç lisans derecesini Ankara Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden İngilizce Öğretmenliği Sertifikası’nın (Pedagojik Formasyon) yanı sıra Hunter College City University of New York’tan, Teacher Development Interactive, The International TEFL Corporation’dan Teaching Business English ve TESOL Sertifikaları bulunmaktadır. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nde okutman olarak öncesinde de English Time Dil Kursu’nda İngilizce öğretmeni olarak çalışmıştır.


Zeynep Keyif

Zeynep Keyif

Zeynep Keyif, Hacettepe Üniversitesi, İngiliz Dilbilimi Bölümü’nden 2007 yılında mezun olmuştur. Pedagojik Formasyon Eğitimi’ni yine Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde 2007 yılında, Cambridge ICELT Eğitim Programı’nı ise 2014 yılında tamamlamıştır. Eylül 2015’ten beri İstanbul Medipol Universitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır. Daha önce çalıştığı yerler: Bahçeşehir Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi.

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed