Yönetim Kadrosu

Medipol_universite_logo-zeminsiz1 Medipol Üniversitesi İngilizce Dil okulu Yönetim Kadrosu

 

Dil Okulu Müdürü 

Murat CulduzMurat Culduz |

Murat Culduz, Çukurova Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünde iki yıl eğitim gördükten sonra, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümüne geçiş yaptı ve buradan 1997’de mezun oldu. Ankara Üniversitesi’nde özel amaçlı sınıflarda 2 yıl çalıştı. Personel Asteğmen olarak 1999 yılında İstanbul’a geldi. Askerlik görevini tamamladıktan sonra 9 yıl boyunca özel bir kolejin Hazırlık Sınıfı’nda İngilizce Öğretmenliği yaptı. 2009 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi’nde çalışmaya başladı. Burada bir yıl görev yaptıktan sonra 2010 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Hazırlık Bölümü’nün kuruculuğunu üstlendi. Halen İstanbul Medipol Üniversitesi’ndeki görevine Dil Okulu Direktörü olarak devam etmektedir. 2014 yılında Namık Kemal Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Murat Culduz, 2015’den beri Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Teknolojileri bölümünde doktora çalışmalarına devam etmektedir.


İdari Danışmanlar

Murat SahinMurat Şahin |

Murat Şahin, lisans derecesini Ege Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans derecesini İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde yapmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesinde İngilizce Öğretmenliği Pedagojik Formasyon Sertifikasının yanı sıra Pearson işbirliğinde Hunter Koleji First TEFL sertifikasını almıştır. İstanbul Medipol Üniversitesinin bir üyesi olmadan önce Yıldız Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Bölümünde, Galatasaray Üniversitesi (Sürekli Eğitim Merkezi) ve bazı Dil Okullarında görev almıştır. 2010 yılında İstanbul Medipol Üniversitesinde okutman olarak çalışmaya başlamış ve İdari Danışman olarak görevini sürdürmektedir.


Recep Murat Nurlu |

R. Murat Nurlu 1998 yılında Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek okulunda İngilizce öğretmeye başlayıncaya dek gıda endüstrisinde ticari kariyerini sürdürdü. Yüksek okulda değişik pozisyonlarda görevler aldıktan sonra Yabancı Diller yüksek okulu Müdür Yardımcısı görevindeyken emekli oldu. Daha sonra Oxford Üniversitesi Yayın Departmanı İngilizce ders kitapları Editör kadrosunda Türkiye Editörü olarak üç yıl çalıştı. Görevi süresince beş bölgesel (Türkiye) İngilizce ders kitabına katkılarda bulundu. 2016 güz dönemi başından beri İstanbul Medipol Üniversitesi Dil okulunda çalışmakta olan Murat Nurlu Dil Okulu Uluslararası Akreditasyon ve Kalite süreçlerini yürütmekte ve aynı zamanda en keyif aldığı iş olan genç yetişkinlere İngilizce öğretmektedir.


Bilgi Teknolojileri Danışmanları
Hasan Tansu DincerHasan Tansu Dinçer |

H. Tansu Dinçer, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde 2005 yılında tamamlamıştır. Üniversite eğitiminin son yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi işbirliğiyle gerçekleştirilen İngilizce Öğretmenlik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi, İngiliz Dili Edebiyatı bölümünde yapmıştır. Pearson işbirliğinde Hunter Koleji First TEFL sertifikasını almıştır. 2005 yılı itibariyle Ankara ve İstanbul’da İngilizce dil okullarında her seviyede Genel İngilizce, TOEFL, IELTS, TOEIC, Proficiency hazırlık eğitimleri vermiştir. 2013 yılından itibaren Galatasaray Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkesi Yabancı Dil kurlarında IELTS, TOEFL ve Genel ingilizce dersleri vermiştir. 2009-2010 eğitim yılında İstanbul Aydın Üniversitesi, Hazırlık okulunda da eğitim vermiştir. 2010 yılında buradaki görevinden istifa etmiş olup, İstanbul Medipol Üniversitesi hazırlık programının kurucu ekibi içinde bulunmaktadır.


Selcuk BayramSelçuk Bayram |

Selçuk Bayram, lisans derecesini Trakya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği üzerine tamamladı. Yüksek lisansı İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine devam etmektedir. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Okutman olarak çalışmasının yanı sıra, Planlama Birimi Koordinatörlüğü ve TOEFL-IBT Test Merkezi Yöneticiliği yapmıştır. Ayrıca Galatasaray Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Yabancı Dil kurslarında farklı seviyelerde genel İngilizce  ve Toefl-IBT hazırlık dersleri vermiştir. Selçuk Bayram 2015 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır.


Birim Danışmanları
Sema BabacanSema Babacan – Ekonomi ve Finans Birim Danışmanı |

Sema Babacan lisans derecesini İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı ve ikinci lisans derecesini Sosyoloji bölümünde tamamladı. İstanbul Üniversitesi’nden İngilizce Öğretmenliği Sertifikasının  (Pedagojik Formasyon) yanı sıra CELTA sertifikası da bulunmaktadır. Halen İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Haliç Üniversitesi’nde yedi sene boyunca okutman olarak çalışmıştır.  2015 senesinden beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır.


Ferit ACARFerit Acar – Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölüm Danışmanı |

Ferit Acar, 2011 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak görev yapmaktadır. 2009 yılında Mersin Üniversitesi İngiliz Dilbilimi bölümünden mezun oldu. 2013 yılında Ankara Üniversitesi’nde Eğitimde Program Geliştirme bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halen, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nde Çeviribilim bölümünde doktora çalışmalarına devam etmektedir. Yükseköğretimde kalite, program geliştirme, çokkültürlü eğitim ve İngiliz dili eğitimi alanlarında akademik çalışmalar yapmaktadır.


Tibet Elmalık – Eğitim Bilimleri Birim Danışmanı |

Tibet Elmalik, Ege Üniversitesi, Edebiyat Fakultesi, İngiliz Dili ve Edebiyati bölümünden mezun oldu. London School of Foreign Trade okulundan İş İdaresi ve Yönetimi diploması aldı. Aynı zamanda Profesyonel Turist Rehberi olan Tibet Elmalık öğretmenlik kariyerine başlamadan önce İzmir’de Amerikan Hava Kuvvetlerinde, Amerikan Konsolosluğunda ve Türk Amerikan derneginde çalıştı. Farklı okul ve dil kurslarında öğretmenlik yaptı. Kendisi evli ve iki çocuk annesidir.


Emel Uğur Zehir – Hukuk Birim Danışmanı |

1984 yılında Dülmen, Almanya’da doğan Emel UĞUR ZEHİR 2006 yılında Çanakkale 18 Mart üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra yine aynı üniversiteden pedagojik formasyon sertifikası aldı. Kariyerine 3 yıl Ankara üniversite bünyesindeki Tömer’in Bursa şubesinde çalışarak başladı ve o kurumda tiyatro kulübü kurarak aktif olarak oyunlar yönetti ve oynadı. Sonrasında sırasıyla İstanbul Aydın Üniversitesi ve Acarkent IB Doğa Anadolu Lisesi’nde görev yaptı. Yine bu kurumlarda İngiliz edebiyatının seçkin örneklerinden oyunlar sahneledi. Son olarak 7 sene Okan Üniversitesi bünyesinde İngilizce okutmanı olarak çalışıp aynı kurumun Yazma Becerileri ve Müfredat Geliştirme Ofisi’ni 4 sene yöneten Emel UĞUR ZEHİR Kasım 2017 itibariyle Medipol Üniversitesi bünyesine katılmıştır.


_mg_3073Emrah Gültekin – Tıp ve Diş Hekimliği Birim Danışmanı |

Emrah Gültekin, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü’nde tamamladı. Mezuniyetinin ardından yaklaşık bir yıl süreyle İngilizce öğretmeni yedek subay olarak İzmir Maltepe Askeri Lisesi’nde görev yaptı. Ardından İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi İngilizce Hazırlık Birimi’nde okutman olarak göreve başladı. Burada okutman, koordinatör ve Sürekli Eğitim Merkezi müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2016-2017 eğitim öğretim yılı itibariyle İstanbul Medipol Üniversitesi Dil Okulu’nda görev yapmaktadır.


Sedef Çetin – Sosyal Bilimler Birim Danışmanı |

Sedef Çetin, Lisans Derecesini 2012 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. 2012-2015 yılları arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Yabancı Diller Yüksekokulunda okutman olarak çalışmıştır. Aynı zamanda ITI (International Training Institute) bünyesinde ‘Testing’ Sertifikası alarak Anadolu Üniversitesi’nde sınav hazırlama biriminde görev almıştır. 2013 yılında Londra’da International House bünyesinde CELTA (Cambridge onaylı İngilizce Öğretmenlik Sertifikası) belgesini, Pass A derecesiyle almaya hak kazanmıştır. İstanbul’da ITI) bünyesinde DELTA diplomasını almak için eğitim görmeye devam etmektedir. 2015 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır. 2016 yılından beri de Yeditepe Üniversitesi’nde İngiliz Dili Eğitimi alanında yüksek lisans yapmaktadır. 2017-2018 akademik yılı itibarıyla İMU Dil Okulu’nda Sosyal Birimler Fakültesi Birim Danışmanı görevini sürdürmektedir.


Bölüm Danışmanları
Onur KavakOnur Kavak |
Onur KAVAK, lisans derecesini Karadeniz Teknik Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden aldı. Ankara Üniversitesi, TÖMER Trabzon Şubesinde İngilizce okutmanlığı, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde okutmanlık ve II.öğretim koordinatörlüğü yaptı.  2012 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak görev almaya başladı. 2015 yılından beri bölüm İngilizce dersleri koordinatörlüğü yapmaktadır.


Müge Sarı |

Müge Sarı, lisans eğitimini 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlamıştır. İngilizce Öğretmenlik sertifikasını 2006 yılında Marmara Üniversitesi’nde ve yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Aydın Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlamıştır. Ayrıca, ITTT’den TESOL sertifikası bulunmaktadır. Yedi yıl İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İngilizce Öğretim Görevlisi olarak görev yapmış ve bu süre zarfında Sınav Hazırlama ve Değerlendirme biriminde görev almıştır.2015 yılından itibaren İstanbul Medipol Üniversitesi’nde çalışmaktadır ve 2017 yılından itibaren bölüm ingilizce dersleri için birim danışman yardımcılığı yapmaktadır.


CPD Birim Danışmanları
_mg_3293Nihal Yıldırım |

Nihal Özdemir ÇOMU İngiliz Dili ve Eğitimi bölümünden mezun olduktan sonra İtalya’da ilk ve ortaöğretimde görev yapmıştır, ve 2012 den beri üniversitelerin hazırlık bölümlerinde ders vermektedir. Yurtiçi ve yurtdışı birçok konferansta hem katılımcı hem de konuşmacı olarak yer almış olup Cambridge University Press Türkiye’de öğretmen eğitmenliği yapmaktadır. Bahçeşehir Üniversitesinde eğitim teknolojileri yüksek lisansına ek olarak harmanlanmış eğitim ve Microsoft eğitim teknolojileri eğitmen sertifikası bulunmaktadır ve aynı üniversitede İngiliz dili eğitimi programında doktora öğrencisidir. Nihal Özdemir 2016’dan beri Medipol Üniversitesinde çalışmakta olup öğretmen mesleki gelişimi biriminin süpervizörlüğünü yürütmektedir.


Akreditasyon ve Kalite Birim Danışmanı

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.