Yönetim Kadrosu

Medipol_universite_logo-zeminsiz1 Medipol Üniversitesi İngilizce Dil okulu Yönetim Kadrosu

Dil Okulu Müdürü / Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölüm Başkanı

Murat CulduzMurat Culduz |

Murat Culduz, Çukurova Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünde iki yıl eğitim gördükten sonra, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümüne geçiş yaptı ve buradan 1997’de mezun oldu. Ankara Üniversitesi’nde özel amaçlı sınıflarda 2 yıl çalıştı. Personel Asteğmen olarak 1999 yılında İstanbul’a geldi. Askerlik görevini tamamladıktan sonra 9 yıl boyunca özel bir kolejin Hazırlık Sınıfı’nda İngilizce Öğretmenliği yaptı. 2009 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi’nde çalışmaya başladı. Burada bir yıl görev yaptıktan sonra 2010 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Hazırlık Bölümü’nün kuruculuğunu üstlendi. Halen İstanbul Medipol Üniversitesi’ndeki görevine Dil Okulu Direktörü olarak devam etmektedir. 2014 yılında Namık Kemal Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Murat Culduz, 2015’den beri Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Teknolojileri bölümünde doktora çalışmalarına devam etmektedir.


İdari Danışmanlar

Murat SahinMurat Şahin |

Murat Şahin, lisans derecesini Ege Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans derecesini İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde yapmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesinde İngilizce Öğretmenliği Pedagojik Formasyon Sertifikasının yanı sıra Pearson işbirliğinde Hunter Koleji First TEFL sertifikasını almıştır. İstanbul Medipol Üniversitesinin bir üyesi olmadan önce Yıldız Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Bölümünde, Galatasaray Üniversitesi (Sürekli Eğitim Merkezi) ve bazı Dil Okullarında görev almıştır. 2010 yılında İstanbul Medipol Üniversitesinde okutman olarak çalışmaya başlamış ve İdari Danışman olarak görevini sürdürmektedir.


Bilgi Teknolojileri Danışmanları
Hasan Tansu DincerHasan Tansu Dinçer |

H. Tansu Dinçer, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde 2005 yılında tamamlamıştır. Üniversite eğitiminin son yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi işbirliğiyle gerçekleştirilen İngilizce Öğretmenlik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi, İngiliz Dili Edebiyatı bölümünde yapmıştır. Pearson işbirliğinde Hunter Koleji First TEFL sertifikasını almıştır. 2005 yılı itibariyle Ankara ve İstanbul’da İngilizce dil okullarında her seviyede Genel İngilizce, TOEFL, IELTS, TOEIC, Proficiency hazırlık eğitimleri vermiştir. 2013 yılından itibaren Galatasaray Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkesi Yabancı Dil kurlarında IELTS, TOEFL ve Genel ingilizce dersleri vermiştir. 2009-2010 eğitim yılında İstanbul Aydın Üniversitesi, Hazırlık okulunda da eğitim vermiştir. 2010 yılında buradaki görevinden istifa etmiş olup, İstanbul Medipol Üniversitesi hazırlık programının kurucu ekibi içinde bulunmaktadır.


Selcuk BayramSelçuk Bayram |

Selçuk Bayram, lisans derecesini Trakya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği üzerine tamamladı. Yüksek lisansı İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine devam etmektedir. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Okutman olarak çalışmasının yanı sıra, Planlama Birimi Koordinatörlüğü ve TOEFL-IBT Test Merkezi Yöneticiliği yapmıştır. Ayrıca Galatasaray Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Yabancı Dil kurslarında farklı seviyelerde genel İngilizce  ve Toefl-IBT hazırlık dersleri vermiştir. Selçuk Bayram 2015 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır.


Birim Danışmanları
_mg_3073Emrah Gültekin – Ekonomi ve Finans Birim Danışmanı |

Emrah Gültekin, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü’nde tamamladı. Mezuniyetinin ardından yaklaşık bir yıl süreyle İngilizce öğretmeni yedek subay olarak İzmir Maltepe Askeri Lisesi’nde görev yaptı. Ardından İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi İngilizce Hazırlık Birimi’nde okutman olarak göreve başladı. Burada okutman, koordinatör ve Sürekli Eğitim Merkezi müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2016-2017 eğitim öğretim yılı itibariyle İstanbul Medipol Üniversitesi Dil Okulu’nda görev yapmaktadır.


Ferit ACARFerit Acar – Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölüm Danışmanı |

Ferit Acar, 2011 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak görev yapmaktadır. 2009 yılında Mersin Üniversitesi İngiliz Dilbilimi bölümünden mezun oldu. 2013 yılında Ankara Üniversitesi’nde Eğitimde Program Geliştirme bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halen, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nde Çeviribilim bölümünde doktora çalışmalarına devam etmektedir. Yükseköğretimde kalite, program geliştirme, çokkültürlü eğitim ve İngiliz dili eğitimi alanlarında akademik çalışmalar yapmaktadır.


Hasan Savas

Hasan Savaş – Eğitim Bilimleri Birim Danışmanı |

Hasan Savaş, lisans derecesini Anadolu Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği üzerine, yüksek lisans derecesini Çağ Üniversitesi’nde İngiliz Dili Eğitimi üzerine tamamlamıştır. Şu anda Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü bünyesinde İngiliz Dili Eğitimi anabilim dalında doktora eğitimini ve tez çalışmalarını sürdürmektedir. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce çeşitli üniversitelerde okutman olarak görev yapmıştır. Hasan Savaş 2015 yılı Eylül ayından itibaren İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır.


Ipek Tamara Cetin

İpek Tamara Çetiner – Anestezi ve Fizyoterapi Birim Danışmanı |

İpek Tamara Çetiner, lisans derecesini Amerika Birleşik Devleti,nde Southern Illinios Üniversitesi’nde Pazarlama üzerine, yüksek lisans derecesini Southern Illinios Üniverstesi Eğitim Bilimleri üzerine tamamladı.12 yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşadıktan sonra Türkiye’ye dönmüştür.  İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Amerika’da Imperial Tobacco Türkiye’de Garanti Bankası ve GNL Entertainment gibi uluslararası platformlarda tanınmış kurumların Eğitim Müdürlüklerinde orta düzey yönetici olarak çalışmıştır. İpek Tamara Çetiner 2015 yılından beri İstanbul Medipol Universitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır.  Amerika Birleşik Devletleri’nde doğan İpek Tamara Çetiner’in ana dili hem İngilizce hem de Türkçedir. 2011 yılından beri İstanbul’da yaşamaktadır.


Merve Gök – Mühendislik ve Mimarlık Birim Danışmanı |

Merve Gök, lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında yapmış olup yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında tamamlamıştır. Yüksek lisans tezini postkolonyal edebiyat ve varoluşçuluk felsefesinin ilişkisinden yola çıkarak Güney Afrikalı yazarlar Andre Brink ve J. M. Coetzee’nin romanları üzerine yazmıştır. Doktora eğitimi öncesinde Selçuk Üniversitesi’nden İngilizce Öğretmenlik Sertifikası almıştır. 2014 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı Edebiyat alanında doktora eğitimine devam etmektedir. Doktora çalışmaları için Erasmus Değişim Programı kapsamında İspanya’da bir yarıyıl eğitim görmüştür. Merve Başoğlu, 2012 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaya başlamıştır. Aynı zamanda 2016 yılından beri Mühendislik-Mimarlık Birim Danışmalığı görevini yürütmektedir.


Nimetullah YasarNimetullah Yaşar – Hukuk Birim Danışmanı |

Nimetullah Yaşar, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde Yabancı Diller Eğitimi Bölümü’nde tamamladı. Bilkent Üniversitesi Tarih Bölümü’nde yüksek lisans eğitimi aldı. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Bilkent Üniversitesi ve Beykent Üniversitesi’nde çalıştı. 2013 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesinde okutman olarak çalışmaktadır. 2015-2016 akademik yılı itibarıyla İMU Dil Okulu’nda Hukuk Fakültesi Birim Danışmanı görevini sürdürmektedir.


Özge Yaşar – Tıp ve Diş Hekimliği Birim Danışmanı |

Özge Yaşar, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu Programında yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. İstanbul Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Beykent Üniversitesi’nde İngilizce okutmanı olarak çalıştı. 2014 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesinde çalışmaktadır. 2015-2016 akademik yılı itibarıyla İMU Dil Okulu’nda Tıp ve Diş Hekimliği bölümleri Birim Danışmanı görevini sürdürmektedir.


Sedef Çetin – Sosyal Bilimler Birim Danışmanı |

Sedef Çetin, Lisans Derecesini 2012 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. 2012-2015 yılları arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Yabancı Diller Yüksekokulunda okutman olarak çalışmıştır. Aynı zamanda ITI (International Training Institute) bünyesinde ‘Testing’ Sertifikası alarak Anadolu Üniversitesi’nde sınav hazırlama biriminde görev almıştır. 2013 yılında Londra’da International House bünyesinde CELTA (Cambridge onaylı İngilizce Öğretmenlik Sertifikası) belgesini, Pass A derecesiyle almaya hak kazanmıştır. İstanbul’da ITI) bünyesinde DELTA diplomasını almak için eğitim görmeye devam etmektedir. 2015 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmaktadır. 2016 yılından beri de Yeditepe Üniversitesi’nde İngiliz Dili Eğitimi alanında yüksek lisans yapmaktadır. 2017-2018 akademik yılı itibarıyla İMU Dil Okulu’nda Sosyal Birimler Fakültesi Birim Danışmanı görevini sürdürmektedir.


Bölüm Danışmanları
Onur Kavak
Onur Kavak |
Onur KAVAK, lisans derecesini Karadeniz Teknik Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden aldı. Ankara Üniversitesi, TÖMER Trabzon Şubesinde İngilizce okutmanlığı, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde okutmanlık ve II.öğretim koordinatörlüğü yaptı.  2012 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okutman olarak görev almaya başladı. 2015 yılından beri bölüm İngilizce dersleri koordinatörlüğü yapmaktadır.


Müge Sarı |

Müge Sarı, lisans eğitimini 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlamıştır. İngilizce Öğretmenlik sertifikasını 2006 yılında Marmara Üniversitesi’nde ve yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Aydın Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlamıştır. Ayrıca, ITTT’den TESOL sertifikası bulunmaktadır. Yedi yıl İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İngilizce Öğretim Görevlisi olarak görev yapmış ve bu süre zarfında Sınav Hazırlama ve Değerlendirme biriminde görev almıştır.2015 yılından itibaren İstanbul Medipol Üniversitesi’nde çalışmaktadır ve 2017 yılından itibaren bölüm ingilizce dersleri için birim danışman yardımcılığı yapmaktadır.


CPD Birim Danışmanı
Nesibe Bilgic Nesibe Bilgiç |

Nesibe Bilgiç lisans eğitimini 2008 yılında Ege Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlamış ve 2010 yılında Ege Üniversitesi – Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Sertifika Programı’nı bitirmiştir. Yüksek lisans derecesini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında almıştır. Cambridge Üniversitesi CELTA sertifikasına sahiptir. Fulbright bursiyeri olarak Syracuse Üniversitesi, New York’ta bir yıl görev almış ve aynı zamanda TESOL/TLOTE sertifikasını almaya hak kazanmıştır.


Akreditasyon ve Kalite Birim Danışmanı

Recep Murat Nurlu |

R. Murat Nurlu 1998 yılında Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek okulunda İngilizce öğretmeye başlayıncaya dek gıda endüstrisinde ticari kariyerini sürdürdü. Yüksek okulda değişik pozisyonlarda görevler aldıktan sonra Yabancı Diller yüksek okulu Müdür Yardımcısı görevindeyken emekli oldu. Daha sonra Oxford Üniversitesi Yayın Departmanı İngilizce ders kitapları Editör kadrosunda Türkiye Editörü olarak üç yıl çalıştı. Görevi süresince beş bölgesel (Türkiye) İngilizce ders kitabına katkılarda bulundu. 2016 güz dönemi başından beri İstanbul Medipol Üniversitesi Dil okulunda çalışmakta olan Murat Nurlu Dil Okulu Uluslararası Akreditasyon ve Kalite süreçlerini yürütmekte ve aynı zamanda en keyif aldığı iş olan genç yetişkinlere İngilizce öğretmektedir.

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.